Tussal Antitussicum - Dextromethorphani hydrobromidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bromowodorek dekstrometorfanu
Postać tabletki powlekane
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Otolaryngologia
Działanie przeciwkaszlowe
Zamów w doz.pl Tussal Antitussicum, 15 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Wskazania:

Leczenie objawowe suchego kaszlu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia 1 tabletka co 4 godziny, przed snem dawkę leku można zwiększyć do 2 tabletek. Maksymalna dawka dobowa wynosi 120 mg. Dzieci 7-13 rok ż.ycia połowę dawki dla dorosłych- 1/2 tableteki co 4 godziny lub 1 tabletka co 6-9 godzin. Tabletki można dzielić. Nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Zawroty głowy, senność, dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, bóle żołądka). Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na astmę i stany zapalne dolnych dróg oddechowych, kaszel z odkrztuszaniem. Gdy masz chorą wątrobę. Gdy przyjmujesz inhibitory MAO, chinidynę.  Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.