Virlix - Cetirizini dihydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład dichlorowodorek cetyryzyny
Postać tabletki powlekane
roztwór doustny
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Alergologia
Działanie przeciwalergiczne

Wskazania:

Przewlekłe i sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, alergiczne zapalenie spojówek, przewlekła pokrzywka idiopatyczna.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek należy odstawić na kilka dni przed wykonaniem testów skórnych. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy senność, ból i zawroty głowy, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zmęczenie. W czasie stosowania leku unikaj prowadzenia samochodu oraz obsługiwania skomplikowanych maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cetyryzynę lub hydroksyzynę, schorzenia nereki i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz leki nasenne, uspokajające i inne działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.