Robitussin Junior - Dextromethorphani hydrobromidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład bromowodorek dekstrometorfanu
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie przeciwkaszlowe
Zamów w doz.pl Robitussin Junior, syrop, (3,75 mg / 5 ml), 100 ml

Wskazania:

Objawowe leczenie suchego, męczącego kaszlu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci 10-12 rok życia: 20 ml 3-4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 60 mg dekstrometorfanu), dzieci 6-9 rok życia: 10 ml 3-4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 30 mg dekstrometorfanu). Rekomendowana dawka dla dzieci 2-6 rok życia: 5 ml 3-4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa wynosi 15 mg dekstrometorfanu). Lek należy odmierzać za pomocą załączonej miarki. Dzieci do ukończenia 1 roku życia nie powinny przyjmować preparatu.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko zawroty głowy, senność, dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, bóle żołądka). Lek może wpływać na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn będących w ruchu, a także osłabia sprawność psychoruchową.

Poinformuj lekarza:

Gdy Twoje dziecko choruje na astmę oskrzelową.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.