Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Deprim - Hyperici herbae extractum siccum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład ziele dziurawca
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie poprawia nastrój zmniejsza napięcie nerwowe
PREPARATY PODOBNE
Depribon, kapsułki, 30 szt
Depribon, kapsułki, 60 szt
Deprim Forte, kapsułki twarde, 425 mg, 20 szt
Hyperherba, tabletki, 330 mg, 20 szt

Promocja

Hyperherba, tabletki, 330 mg,

5.49 zł 8.01 zł
Hyperherba, tabletki, 330 mg, 60 szt

Promocja

Hyperherba, tabletki, 330 mg,

15.99 zł 22.57 zł
Intractum Hyperici, wyciąg z dziurawca, 100 ml
Nervomix Forte, kapsułki twarde, 20 szt.

Promocja

Nervomix Forte, kapsułki

12.99 zł 15.64 zł
Nervomix Forte, kapsułki mieszanka ziołowa, 60 szt.

Promocja

Nervomix Forte, kapsułki

23.49 zł 27.42 zł
Depresanum, tabletki powlekane, 60 szt.
Depresanum, tabletki powlekane, 30 szt.
OFERTA PORTALU doz.pl
Deprim, tabletki powlekane, 30 szt
Deprim, tabletki powlekane, 90 szt
Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Stany obniżonego nastroju typu depresyjnego (np. chwiejność nastroju towarzysząca zmianom pogody), stany napięcia nerwowego i niepokoju (np. zaburzenia neurowegetatywne okresu menopauzy).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabletki powlekane 3-4 razy dziennie. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: tylko pod kontrolą lekarza, 3 do (maksymalnie) 4 tabletek powlekanych dziennie, podawanych rano lub w południe. Lek należy przyjmować podczas posiłków popijając odpowiednią ilością wody. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie, świąd), objawy zmęczenia i niepokoju. Uwaga! Preparat może zwiększać fotowrażliwość skóry, dlatego należy unikać silnego naświetlania promieniami UV i stosować środki ochronne podczas leczenia. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz doustne leki antykoncepcyjne, warfarynę, digoksynę, teofilinę, dekstrometorfan, amitryptylinę, nortryptylinę, nefazodon, fenprokumon, karbamazepiny, fenobarbital i fenytoinę, inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (citalopram, fluwoksamina, fluoksetyna, sertralina, paroksetyna, sumatryptan, naratryptan, zolmitryptan), leki przeciwwirusowe, cyklosporynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Brak kontrolowanych badań odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Deprim, tabletki powlekane, 30 szt Deprim, tabletki powlekane, 90 szt

Preparaty podobne:

Depribon, kapsułki, 30 szt Depribon, kapsułki, 60 szt Deprim Forte, kapsułki twarde, 425 mg, 20 szt Hyperherba, tabletki, 330 mg, 20 szt Hyperherba, tabletki, 330 mg, 60 szt Intractum Hyperici, wyciąg z dziurawca, 100 ml Nervomix Forte, kapsułki twarde, 20 szt. Nervomix Forte, kapsułki mieszanka ziołowa, 60 szt. Depresanum, tabletki powlekane, 60 szt. Depresanum, tabletki powlekane, 30 szt.

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Jedzenie warzyw i owoców przekłada się na dobre samopoczucie

2014-09-29

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.