Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Cholinex - Cholini salicylas - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład salicylan choliny
Postać pastylki do ssania
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Otolaryngologia Medycyna rodzinna
Działanie przeciwzapalne przeciwbólowe
OFERTA PORTALU doz.pl
Cholinex, 150 mg, pastylki twarde, 24 szt

Promocja

Cholinex, 150 mg, pastylki

10.49 zł 12.27 zł
Cholinex, pastylki do ssania (bez cukru), 150 mg, 16 szt
Cholinex, pastylki do ssania, 150 mg, 16 szt
Cholinex, pastylki do ssania, 150 mg, 8 szt
Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Stany zapalne błony śluzowej gardła i jamy ustnej, pierwsze objawy wirusowego zakażenia górnych dróg oddechowych, w których występuje ból i obrzęk gardła oraz pomocniczo w zapaleniu migdałków podniebiennych. Pastylki bez cukru są wskazane w leczeniu stomatologicznym stanów zapalnych dziąseł i tkanek przyzębia oraz mogą być stosowane u osób z cukrzycą, a także ze skłonnością do próchnicy zębów.

Dawkowanie:

Pastylki do ssania: dorośli i dzieci po 12 roku życia 1 pastylka 4-6 razy na dobę, dzieci od 5 roku życia do 4 pastylek na dobę (w 4 dawkach podzielonych).

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko mogą wystąpić: reakcje alergiczne (zaczerwienienie skóry i wysypki, kaszel, uczucie zatkania nosa, obrzęk twarzy, trudności przy połykaniu lub trudności w oddychaniu), uszkodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego (ból brzucha, wymioty, krwawienia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salicylany i inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Gdy cierpisz na żylaki przełyku (ryzyko krwotoku). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Cholinex, 150 mg, pastylki twarde, 24 szt Cholinex, pastylki do ssania (bez cukru), 150 mg, 16 szt Cholinex, pastylki do ssania, 150 mg, 16 szt Cholinex, pastylki do ssania, 150 mg, 8 szt

Preparaty podobne:

Cholinex Intense, tabletki do ssania, miód i cytryna, 20 szt Cholinex Intense, tabletki do ssania, smak jeżynowy, 20 szt Cholinex, 150 mg, pastylki twarde, 24 szt Cholinex, pastylki do ssania (bez cukru), 150 mg, 16 szt Cholinex, pastylki do ssania, 150 mg, 8 szt Cholinex, pastylki do ssania, 150 mg, 16 szt

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Wirusowe a bakteryjne zapalenie gardła

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.