Farmaceuta online – bezpłatna porada specjalisty na wyciągnięcie ręki

Farmaceuta online – bezpłatna porada specjalisty na wyciągnięcie ręki

Przeprowadzenie konsultacji z farmaceutą jest teraz prostsze niż mogłoby się wydawać. Aplikacja mobilna DOZ.pl umożliwia uzyskanie porady farmaceutycznej bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Magister farmacji może pomóc określić ryzyko wystąpienia interakcji między przyjmowanymi lekami czy suplementami, a także, podczas rozmowy na czacie, udzielić indywidualnej porady dotyczącej stosowania preparatów. Jak działa aplikacja DOZ.pl i co zrobić, aby móc z niej korzystać?

Do czego służy aplikacja DOZ.pl?

Polacy coraz chętniej korzystają z różnego rodzaju aplikacji mobilnych. Ułatwiają i uatrakcyjniają one codzienne życie, a wiele z nich daje również możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy bez konieczności wychodzenia z domu. Jednym z takich oprogramowań na urządzenia przenośne jest aplikacja mobilna DOZ.pl.

zdjęcie strony głównej aplikacji doz.pl

Dzięki niej mamy możliwość skonsultowania swoich wątpliwości dotyczących przyjmowania leków i suplementów diety z doświadczonym farmaceutą, bez konieczności udawania się do apteki. Specjalista spokojnie i profesjonalnie odpowie na pytania dotyczące preparatów czy wyrobów medycznych lub doradzi w kwestii drobnych dolegliwości zdrowotnych. Aplikacja przypomni także o konieczności zażycia leków o odpowiedniej porze oraz umożliwi dokonanie bezpiecznych zakupów on-line z dostawą do domu lub odbiorem w najbliższej DOZ Aptece.

Wirtualna konsultacja zawartości domowej apteczki

Porada farmaceutyczna może dotyczyć kilku obszarów, w tym tych, związanych z weryfikacją domowej apteczki (Mobilna Apteczka). Intuicyjnie przygotowany interfejs aplikacji DOZ.pl umożliwia wprowadzenie wszystkich aktualnie przyjmowanych leków i innych preparatów, dzięki czemu farmaceuta może sprawdzić, przeanalizować i wyjaśnić, czy stosowanie równolegle wszystkich wymienionych medykamentów jest bezpieczne i nie występują między nimi żadne niebezpieczne dla zdrowia interakcje.

Podczas mobilnej porady farmaceutycznej istnieje mniejsze prawdopodobieństwo pominięcia istotnej informacji, naszą domową apteczkę mamy bowiem w zasięgu ręki. Nie tracimy także czasu na dojazd do apteki oraz stanie w kolejkach, a także – co szczególnie istotne – nie narażamy się na ewentualny kontakt z osobami chorymi. Warta podkreślenia jest także poufność informacji, jaką daje aplikacja DOZ.pl. 

Czat z farmaceutą

Aplikacja DOZ.pl umożliwia także przeprowadzenie bezpośredniej rozmowy ze specjalistą za pośrednictwem czatu z farmaceutą. Podczas tej zdalnej konsultacji można zadać pytanie dotyczące leków czy suplementów diety – po zapoznaniu się z problemem, farmaceuta udzieli użytkownikowi indywidualnej porady. Może on m.in. pomóc dobrać zamiennik leku, który jest tymczasowo niedostępny lub jego cena jest zbyt wysoka dla pacjenta, a przy wystąpieniu drobnych dolegliwości zdrowotnych, można liczyć na dobór odpowiedniego leku dostępnego bez recepty. Nasz specjalista podpowie, jak go stosować, aby był możliwie jak najbardziej skuteczny, może zalecić także konsultację z lekarzem, jeśli uzna, że jest to wskazane.

zdjęcie aplikacji doz.pl

Farmaceuta na czacie jest w stanie rozwiać również wątpliwości dotyczące niejasności związanych z zasadami realizowania e-recept lub wskaże, w jakich przypadkach możliwa jest refundacja danego preparatu. Wszelkie rady dotyczące dawkowania i ewentualnych interakcji między lekami stają się szczególnie istotne, jeśli leczymy się z powodu wielu schorzeń, u kilku specjalistów jednocześnie. Możliwość rozmowy z farmaceutą w takiej sytuacji jest bardzo dużym ułatwieniem.

Jak zacząć korzystać z aplikacji DOZ.pl?

Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać ze strony www.doz.pl (pobierz aplikację DOZ.pl) App store lub Google Play. Działa ona na smartfonach, zarówno z systemem Android, jak i iOS. Oprócz wszystkich wymienionych już funkcji: zweryfikowania zawartości domowej apteczki, konsultacji z farmaceutą za pośrednictwem czatu i monitorowania terminów ważności leków, umożliwia ona także dokonanie zakupu leków (oraz rezerwację tych, wydawanych z przepisu lekarza), suplementów diety, preparatów ziołowych, sprzętu medycznego czy kosmetyków.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij