Panadol Femina, czopki doodbytnicze, 5 szt
8.49 zł

Panadol Femina, czopki doodbytnicze, 5 szt

Panadol Femina, czopki doodbytnicze, 5 szt
Ostatnia cena produktu
8.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Panadol Femina stosuje sięw zapobeganiu i leczeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową, wątrobową i zespołem jelita drażliwego.

Skład

(1 czopek): paracetamol 800 mg, butylobromek hioscyny 10 mg.

Oraz substancje pomocnicze: lecytyna sojowa, trójglicerydy średniołańcuchowe, tłuszcze stały

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat - 1 czopek 3 - 4 razy na dobę, co 6 godzin. Nie przekraczać 4 czopków na dobę.
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a podczas długotrwałego 2,6 g. Nie stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.

Działanie

Paracetamol  stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki, butylobromek hioscyny znosi stany skurczowe w obrębie układu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na atropinę lub którykolwiek ze składników preparatu, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa, niedokrwistość, fawizm, miastenia, stany w których działanie antycholinergiczne mogłoby być szczególnie niebezpieczne, jaskra, przerosost gruczołu krokowego powodujący zatrzymanie moczu, przewężenia w przewodzie pokarmowym, zaburzenia rytmu serca.

Działania niepożądane

Suchość w jamie ustnej,  zaburzenia akomodacji oczu,  dezorientacja, zaburzenia pamięci,  zawroty głowy, odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień; zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty; uposledzenie czynności nerek i wątroby

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 903 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Panadol Femina (Vegantalgin H) - Hioscini butylobromidum, Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol butylobromek hioscyny

Postać:

tabletki czopki doodbytnicze

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

rozkurcza mięśnie gładkie przeciwbólowe

Wskazania:

Zapobieganie i leczenie dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową lub wątrobową, zespołem drażliwego jelita.

Dawkowanie:

Czopki doodbytnicze - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1 czopek , jeśli to jest wskazane - co 6 godzin. Nie przekraczać dawki 4 czopków na dobę. Tabletki powlekane - doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki co 8 godzin. Nie przekraczać dawki 6 tabletek na dobę. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.   Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.  

Możliwe skutki uboczne:

Może powodować suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji, dezorientację, zaburzenia pamięci, zawroty głowy. Bardzo rzadko występują reakcje anafilaktyczne, przyspieszenie pracy serca, obniżenie ciśnienia krwi, nudności, biegunka, pokrzywka, zaczerwienienie, obrzęk naczynioruchowy, wysypki polekowe, przebarwienia siatkówki, jaskra. Terapię należy przerwać w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zaburzeń ostrości widzenia lub bólu w gałce ocznej spowodowanego podwyższeniem ciśnienia.   Lek może powodować objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego i zaburzać ostrość widzenia, dlatego w trakcie jego stosowania nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na atropinę lub którykolwiek ze składników leku, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, przewężenia w przewodzie pokarmowym, miastenię (osłabienie mięśni), niedokrwistość, chorobę alkoholową, zaburzenia rytmu serca.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwdepresyjne, leki należące do grupy inhibitorów monoaminoksydazy (MAO).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży, chyba że w opinii lekarza korzyści ze stosowania leku przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.    

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus