Rubital, 1,73 g/5 ml, syrop, 125 g
Rubital, 1,73 g/5 ml, syrop, 125 g
7.99 zł

Rubital, 1,73 g/5 ml, syrop, 125 g

Rubital, 1,73 g/5 ml, syrop, 125 g
7.99 zł
BEZPŁATNIE

Rubital - Althaea officinalis, Rubi sirupus - zastosowanie i działanie

Skład:

syrop malinowy korzeń prawoślazu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie:

powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła łagodzące kaszel

Wskazania:

Leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych i bólu gardła, przebiegających z podwyższoną  temperaturą oraz jako środek osłaniający, powlekający i łagodzący kaszel.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci do 6 roku życia 2-3 razy dziennie 5 ml. Dzieci powyżej 6 roku życia 3-4 razy dziennie 5 ml. Dorośli 3-4 razy dziennie 10 ml.   Uwaga! Nie stosować długotrwale. W przypadku długotrwałego stosowania istnieje ryzyko zmniejszonego wchłaniania witamin, soli mineralnych lub innych związków z przewodu pokarmowego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U osób wrażliwych na benzoesan sodu może wystąpić wzmożone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Opis

Syrop RUBITAL® jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Skład

Substancją czynną leku jest macerat z korzenia prawoślazu lekarskiego.
100 g leku zawiera 26,6 g maceratu z 2 g Althaea officinalis L., radix (korzenia prawoślazu lekarskiego), DER (1:20), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda z etanolem (39+1).

Substancja pomocnicza: benzoesan sodu 200 mg. Ponadto lek zawiera: sacharozę, sodu benzoesan, syrop malinowy (skład: sok z malin, sacharoza).

Zawiera małą ilość etanolu (do 0,7% m/m).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produktu nie należy stosować dłużej niż tydzień. W przypadku, gdy objawy utrzymują się dłużej niż tydzień podczas stosowania produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Lek stosuje się doustnie. Syrop należy dawkować za pomocą dołączonej do opakowania miarki.

  • Dzieci w wieku 1-3 lat: z zalecenia lekarza 2,5 ml, dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia do 4 razy dziennie.
  • Dzieci w wieku 3-6 lat: 5 ml, dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia do 4 razy dziennie.
  • Dzieci w wieku 6-12 lat: 5 ml, dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia do 5 razy dziennie.
  • Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 10 ml, dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia od 3 do 5 razy dziennie.

Działanie

Syrop zawiera wodny wyciąg (macerat) z korzenia prawoślazu lekarskiego, który stosuje się tradycyjnie na błonę śluzową jamy ustnej i gardła jako lek osłaniający, chroniący przed objawami podrażnienia. Zastosowanie to związane jest z zawartością śluzu roślinnego z korzenia prawoślazu oraz jego lepkością. Śluz korzenia prawoślazu tworzy roztwory koloidalne, które pokrywają błony śluzowe cienką warstwą i działają na nie ochronnie. Ponadto śluz, działa osłaniająco na zmienioną błonę śluzową gardła oraz łagodzi kaszel.

Wskazania

RUBITAL® to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek łagodzący objawy podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz związany z tym suchy kaszel.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku RUBITAL®

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substanq'ę czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku RUBITAL®
  • jeśli paqent ma uczulenie na kwas benzoesowy i jego pochodne.

 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, RUBITAL® może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

U osób szczególnie wrażliwych na sodu benzoesan może wystapić pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka

Ostrzeżenia i środki ostrożności

RUBITAL zawiera sacharozę. 2,5 ml syropu zawiera 1,8 g sacharozy, 5 ml syropu zawiera 3,6 g sacharozy, 10 ml syropu zawiera 7,8 g sacharozy.

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. 
  • Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

U dzieci w wieku 1-3 lat zastosowanie leku powinno odbywać się za zgodą lekarza i pod kontrolą lekarską.

Nie podawać niemowlętom, które nie ukończyły jeszcze 1. roku życia (12 miesięcy).

Producent

GEMI
Mickiewicza 36
Karczew
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT