Produkt w kategoriach

Solik Complex, spray do nosa, 20 ml (200 dawek)

Solik Complex, spray do nosa, 20 ml (200 dawek)

12.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Spray do nosa.

Skład

Wyciąg z irlandzkich glonów morskich (chrząstnicy kędzierzawej), D-pantenol, gliceryna, sorbitol, sole mineralne: chlorki, wodorofosforany, guma ksantanowa, woda oczyszczona.

Działanie

Preparat znosi uczucie suchości i podrażnienia błony śluzowej nosa, zabezpiecza jednocześnie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Solik Complex został wyprodukowany z kompleksu substancji, które nie tylko długotrwale nawilżają, ale także łagodzą podrażnioną błonę śluzową nosa wspomagając jednocześnie jej regenerację.

Likwiduje także uczucie pieczenia. Właściwości preparatu są efektem skojarzonego działania zawartych w  wodzie minerałów z substancjami pochodzenia roślinnego. Specyficzny skład elektrolitów wzmacnia i przyspiesza działanie wyciągu z chrząstnicy, dzięki czemu preparat ma działanie zmiękczające, odżywiające, przeciwzapalne i bakteriobójcze.

  • Długotrwale nawilża
  • Działa gojąco
  • Ułatwia oddychanie
  • Chroni przed czynnikami zewnętrznymi
  • Idealny dla dzieci i dorosłych
  • Do codziennej higieny nosa

Wskazania

We wszystkich stanach uczucia suchości i pieczenia błony śluzowej nosa niezależnie od przyczyny ich powstawania.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Jest preparatem bezpiecznym, więc może być stosowany  bez ograniczeń ilościowych zgodnie z własnymi potrzebami. U większości osób  uzyskuje się jednak wyraźną poprawę po zastosowaniu 3-4 razy dziennie po 1 dawce do otworu nosowego.

Należy umieścić aplikator w otworze nosowym i naciskając rozpylić 1-2 dawki. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć dozownik, aby wypełnić go płynem. Preparat może być stosowany przez dłuższy okres, nie powoduje uzależnienia i powikłań.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Solik Complex Spray - zastosowanie i działanie

Skład:

woda oczyszczona guma ksantanowa sorbitol gliceryna D-pantenol sole mineralne wyciąg z irlandzkich glonów morskich

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

nawilżające oczyszczające

Wskazania:

Wszystkie stany uczucia suchości i pieczenia błon śluzowych nosa niezależnie od przyczyny ich powstania, a zwłaszcza w przypadku zanikowego nieżytu błon śluzowych, infekcyjnego lub alergicznego nieżytu nosa, stosowania leków uszkadzających nabłonek błony śluzowej nosa, zapalenie zatok, zanieczyszczenie lub zapylenie powietrza, bardzo wysokich i niskich temperatur otoczenia, dłuższego przebywania w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem i/lub klimatyzacją.

Dawkowanie:

Donosowo.  3-4 razy dziennie po jednej dawce.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus