Solik Complex, spray do nosa, 20 ml (200 dawek)
11.99 zł

Solik Complex, spray do nosa, 20 ml (200 dawek)

Solik Complex, spray do nosa, 20 ml (200 dawek)
11.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Spray do nosa.

Skład

Wyciąg z irlandzkich glonów morskich (chrząstnicy kędzierzawej), D-pantenol, gliceryna, sorbitol, sole mineralne: chlorki, wodorofosforany, guma ksantanowa, woda oczyszczona.

Działanie

Preparat znosi uczucie suchości i podrażnienia błony śluzowej nosa, zabezpiecza jednocześnie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Solik Complex został wyprodukowany z kompleksu substancji, które nie tylko długotrwale nawilżają, ale także łagodzą podrażnioną błonę śluzową nosa wspomagając jednocześnie jej regenerację.

Likwiduje także uczucie pieczenia. Właściwości preparatu są efektem skojarzonego działania zawartych w  wodzie minerałów z substancjami pochodzenia roślinnego. Specyficzny skład elektrolitów wzmacnia i przyspiesza działanie wyciągu z chrząstnicy, dzięki czemu preparat ma działanie zmiękczające, odżywiające, przeciwzapalne i bakteriobójcze.

  • Długotrwale nawilża
  • Działa gojąco
  • Ułatwia oddychanie
  • Chroni przed czynnikami zewnętrznymi
  • Idealny dla dzieci i dorosłych
  • Do codziennej higieny nosa

Wskazania

We wszystkich stanach uczucia suchości i pieczenia błony śluzowej nosa niezależnie od przyczyny ich powstawania.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Jest preparatem bezpiecznym, więc może być stosowany  bez ograniczeń ilościowych zgodnie z własnymi potrzebami. U większości osób  uzyskuje się jednak wyraźną poprawę po zastosowaniu 3-4 razy dziennie po 1 dawce do otworu nosowego.

Należy umieścić aplikator w otworze nosowym i naciskając rozpylić 1-2 dawki. Przed pierwszym użyciem należy kilkakrotnie nacisnąć dozownik, aby wypełnić go płynem. Preparat może być stosowany przez dłuższy okres, nie powoduje uzależnienia i powikłań.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Solik Complex Spray - zastosowanie i działanie

Skład:

woda oczyszczona guma ksantanowa sorbitol gliceryna D-pantenol sole mineralne wyciąg z irlandzkich glonów morskich

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

nawilżające oczyszczające

Wskazania:

Wszystkie stany uczucia suchości i pieczenia błon śluzowych nosa niezależnie od przyczyny ich powstania, a zwłaszcza w przypadku zanikowego nieżytu błon śluzowych, infekcyjnego lub alergicznego nieżytu nosa, stosowania leków uszkadzających nabłonek błony śluzowej nosa, zapalenie zatok, zanieczyszczenie lub zapylenie powietrza, bardzo wysokich i niskich temperatur otoczenia, dłuższego przebywania w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem i/lub klimatyzacją.

Dawkowanie:

Donosowo.  3-4 razy dziennie po jednej dawce.