Buscopan, 10 mg, tabletki drażowane, (import równoległy), 20 szt
Buscopan, 10 mg, tabletki drażowane, (import równoległy), 20 szt
14.49 zł

Buscopan, 10 mg, tabletki drażowane, (import równoległy), 20 szt

Buscopan, 10 mg, tabletki drażowane, (import równoległy), 20 szt
Ostatnia cena produktu
14.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Buscopan, 10 mg.

Produkt z importu równoległego. Kraj pochodzenia:Hiszpania.

Skład

Jedna tabletka drażowana zawiera 10 mg butylobromku hioscyny (Hyoscini butylbromidum). 

Inne składniki leku to: wapnia wodorofosforan, skrobia kukurydziana sucha, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia rozpuszczalna, kwas winowy (E 334), kwas stearynowy.

Otoczka: powidon, sacharoza, guma arabska, talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol.6000, wosk Carnauba, wosk biały. .

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej: dzieci od 6 do 12 łat 1 tabletka 3 razy na dobę, dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 lub 2 tabletki 3 do 5 razy na dobę.

Tabletki należy połykać w całości popijając płynem. 

Nie należy stosować leku Buscopan dłużej niż 3 dni bez porady lekarza. Jeśli pacjent musi stosować Buscopan bez przerwy lub przez dłuższy czas, należy skontaktować się z lekarzem w celu zbadania przyczyny dolegliwości.

Działanie

Butyiobromek hioscyrry, substancja czynna leku Buscopan jest środkiem rozkurczowym.

Środki rozkurczowe to leki zmniejszające bolesne skurcze narządów wewnętrznych np. w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych, co łagodzi ból. Stosuje się je w leczeniu bólów kolkowych (bólów wewnątrz jamy brzusznej charakteryzujących się falistym przebiegiem ze stopniowym nasilaniem się i (lub  słabnięciem intensywności, bez dokładnej lokalizacji), wywodzących się ze wspomnianych narządów wewnętrznych.

Wskazania

Buscopan stosuje się w łagodzeniu skurczów mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego (w żołądku, jelitach, drogach I żółciowych i moczowych). Można go stosować np. w przypadku kolki żółciowej I lub nerkowej, skurczów przewodu pokarmowego różnego pochodzenia, zespołu jelita drażliwego lub bolesnej miesiączki.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Buscopan:

  • jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na butyiobromek hioscyny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;
  • u pacjentów z nużliwośćą mięśni (myasthenia gratis) - chorobą charakteryzującą się znacznym osłabieniem mięśni a nawet niemożliwośdą poruszania się;
  • u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon - znaczne poszerzenie jelita grubego)
  • jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów, ponieważ lek zawiera sacharozę

Producent

INPHARM/BOEHRINGER ING
Genewska 6A
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Buscopan - Hyoscini butylbromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

butylobromek hioscyny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Urologia Gastroenterologia Ginekologia i położnictwo

Działanie:

zmniejsza napięcie mięśni gładkich

Wskazania:

Buscopan stosuje się w łagodzeniu skurczów mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego. Można go stosować np. w przypadku kolki żółciowej lub nerkowej, skurczów przewodu pokarmowego różnego pochodzenia, zespołu jelita drażliwego lub bolesnej miesiączki.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy połykać w całości popijając płynem. Zalecana dawka: o ile lekarz nie zaleci inaczej: dzieci od 6 do 12 lat 1 tabletka 3 razy na dobę, dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1-2 tabletki 3 do 5 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Jak każdy lek, Buscopan może powodować działania niepożądane,chociaż nie u każdego one wystąpią. Niezbyt często:szybkie bicie serca, suchość w jamie ustnej, zmniejszenie wydzielania potu, reakcje skórne (świąd, pokrzywka). Rzadko: zatrzymanie moczu. Częstość nieznana: wstrząs anafilaktyczny (nagła i ciężka reakcja alergiczna), reakcje anafilaktyczne z epizodami zaburzeń oddychania i inne reakcje nadwrażliwości. W pojedyńczych przypadkach może wystąpić niewyraźne widzenie. Jeśli takie objawy wystąpia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek ze składników leku, nużliwość mięśni, patologiczne poszerzenie jelita grubego, rzadkie dziedziczne zaburzenia związane z nietolerancją fruktozy, jaskrę, zwężenie w obrębie jelit lub dróg moczowych, skłonność do tachykardii. Gdy stosujesz trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwgistaminowe, chinidynę, amantadynę, dizopiramid i inne leki antycholinergiczne (np. tiotropium, ipratropium). Równoczesne leczenie metoklopramidem i lekiem Buscopan może zmniejszać skuteczność działania obu tych leków na przewód pokarmowy. Lek może nasilać tachykardię wywołaną przez leki beta-adrenergiczne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Jak w przypadku wszystkich leków, należy poradzić się lekarza, jeśli jesteś w ciążu lub karmisz piersią lub rozpoczynasz karmienie piersią podczas stosowania leku.