Produkt w kategoriach

Buscopan, 10 mg, tabletki drażowane, (import równoległy), 20 szt

Buscopan, 10 mg, tabletki drażowane, (import równoległy), 20 szt

14.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Buscopan, 10 mg.

Produkt z importu równoległego. Kraj pochodzenia:Hiszpania.

Skład

Jedna tabletka drażowana zawiera 10 mg butylobromku hioscyny (Hyoscini butylbromidum). 

Inne składniki leku to: wapnia wodorofosforan, skrobia kukurydziana sucha, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia rozpuszczalna, kwas winowy (E 334), kwas stearynowy.

Otoczka: powidon, sacharoza, guma arabska, talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol.6000, wosk Carnauba, wosk biały. .

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej: dzieci od 6 do 12 łat 1 tabletka 3 razy na dobę, dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 lub 2 tabletki 3 do 5 razy na dobę.

Tabletki należy połykać w całości popijając płynem. 

Nie należy stosować leku Buscopan dłużej niż 3 dni bez porady lekarza. Jeśli pacjent musi stosować Buscopan bez przerwy lub przez dłuższy czas, należy skontaktować się z lekarzem w celu zbadania przyczyny dolegliwości.

Działanie

Butyiobromek hioscyrry, substancja czynna leku Buscopan jest środkiem rozkurczowym.

Środki rozkurczowe to leki zmniejszające bolesne skurcze narządów wewnętrznych np. w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych, co łagodzi ból. Stosuje się je w leczeniu bólów kolkowych (bólów wewnątrz jamy brzusznej charakteryzujących się falistym przebiegiem ze stopniowym nasilaniem się i (lub  słabnięciem intensywności, bez dokładnej lokalizacji), wywodzących się ze wspomnianych narządów wewnętrznych.

Wskazania

Buscopan stosuje się w łagodzeniu skurczów mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego (w żołądku, jelitach, drogach I żółciowych i moczowych). Można go stosować np. w przypadku kolki żółciowej I lub nerkowej, skurczów przewodu pokarmowego różnego pochodzenia, zespołu jelita drażliwego lub bolesnej miesiączki.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Buscopan:

  • jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na butyiobromek hioscyny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku;
  • u pacjentów z nużliwośćą mięśni (myasthenia gratis) - chorobą charakteryzującą się znacznym osłabieniem mięśni a nawet niemożliwośdą poruszania się;
  • u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon - znaczne poszerzenie jelita grubego)
  • jeśli u pacjenta występuje nietolerancja niektórych cukrów, ponieważ lek zawiera sacharozę

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 850 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Buscopan - Hyoscini butylbromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

butylobromek hioscyny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Gastroenterologia Urologia

Działanie :

zmniejsza napięcie mięśni gładkich

Wskazania:

Buscopan stosuje się w łagodzeniu skurczów mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego. Można go stosować np. w przypadku kolki żółciowej lub nerkowej, skurczów przewodu pokarmowego różnego pochodzenia, zespołu jelita drażliwego lub bolesnej miesiączki.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy połykać w całości popijając płynem. Zalecana dawka: o ile lekarz nie zaleci inaczej: dzieci od 6 do 12 lat 1 tabletka 3 razy na dobę, dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1-2 tabletki 3 do 5 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Jak każdy lek, Buscopan może powodować działania niepożądane,chociaż nie u każdego one wystąpią. Niezbyt często:szybkie bicie serca, suchość w jamie ustnej, zmniejszenie wydzielania potu, reakcje skórne (świąd, pokrzywka). Rzadko: zatrzymanie moczu. Częstość nieznana: wstrząs anafilaktyczny (nagła i ciężka reakcja alergiczna), reakcje anafilaktyczne z epizodami zaburzeń oddychania i inne reakcje nadwrażliwości. W pojedyńczych przypadkach może wystąpić niewyraźne widzenie. Jeśli takie objawy wystąpia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek ze składników leku, nużliwość mięśni, patologiczne poszerzenie jelita grubego, rzadkie dziedziczne zaburzenia związane z nietolerancją fruktozy, jaskrę, zwężenie w obrębie jelit lub dróg moczowych, skłonność do tachykardii. Gdy stosujesz trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwgistaminowe, chinidynę, amantadynę, dizopiramid i inne leki antycholinergiczne (np. tiotropium, ipratropium). Równoczesne leczenie metoklopramidem i lekiem Buscopan może zmniejszać skuteczność działania obu tych leków na przewód pokarmowy. Lek może nasilać tachykardię wywołaną przez leki beta-adrenergiczne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Jak w przypadku wszystkich leków, należy poradzić się lekarza, jeśli jesteś w ciążu lub karmisz piersią lub rozpoczynasz karmienie piersią podczas stosowania leku.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus