Na receptę

Vesicare, 5 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Astellas Pharma Sp. z. o.o.
ul. Żwirki i Wigury 16C
02-092 Warszawa, Polska

Producent

ASTELLAS PHARMA
Osmańska 14
Warszawa

Opis

Vesicare, to lek w postaci tabletek powlekanych, który zmniejsza aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. Takie działanie pozwala na dłuższe odstępy w korzystaniu z toalety i zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu Przeznaczony jest dla osób dorosłych. 

Skład

Substancją czynną jest solifenacyna.

Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg solifenacyny bursztynianu (Solifenacini succinas), co odpowiada 3,8 mg solifenacyny.

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, hypromeloza, magnezu stearynian. Otoczka tabletki: makrogol 8000, talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Tabletki Vesicare należy przyjmować doustnie, raz na dobę, połykając w całości i popijając płynem. Vesicare można przyjmować podczas jedzenia lub niezależnie od posiłków. Tabletkę można podzielić na równe dawki. Tabletki nie należy rozkruszać.

Działanie

Substancja czynna leku Vesicare należy do grupy leków cholinolitycznych. Zmniejsza aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego, zwiększa ilość moczu utrzymywanego w pęcherzu.

Wskazania

Leczenie objawowe naglącego nietrzymania moczu i/lub częstomoczu oraz parcia naglącego, które mogą występować u pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u pacjentów z zatrzymaniem moczu, ciężkimi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi (m.in. toksyczne rozdęcie okrężnicy), miastenią lub jaskrą z wąskim kątem przesączania, jak również u pacjentów z dużym ryzykiem wystąpienia tych chorób,  z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby,  z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lub z umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby, leczonych jednocześnie silnymi inhibitorami CYP3A4, np. ketokonazolem.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia objawów ciężkiej reakcji alergicznej (obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, trudności w połykaniu, pokrzywka i trudności w oddychaniu)  należy zaprzestać przyjmowania leku i natychmiast zwrócić się do lekarza. 

Vesicare może powodować działania niepożądane, na ogół o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu. Najczęściej zgłaszaną reakcją niepożądaną w czasie przyjmowania solifenacyny było uczucie suchości w jamie ustnej. 

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarz, jeśli pacjent: ma trudności z opróżnieniem pęcherza moczowego (zwężenie drogi odpływu moczu z pęcherza moczowego) lub z oddawaniem moczu (słaby strumień moczu); ma zaburzenia drożności przewodu pokarmowego; ma ryzyko spowolnienia pracy przewodu pokarmowego (perystaltyki); ma ciężkie zaburzenia czynności nerek; ma zaburzenia czynności wątroby; ma rwący ból żołądka (przepuklina roztworu przełykowego) lub zgagę; ma zaburzenia układu nerwowego (neuropatia autonomicznego układu nerwowego).

Vesicare zawiera laktozę.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po pierwszym otwarciu butelki, tabletki można przechowywać przez 6 miesięcy.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie istotne jest, aby poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje: inne leki cholinolityczne, leki cholinergiczne, leki przyspieszające pracę przewodu pokarmowego, leki takie jak ketokonazol, rytonawir, nelfinawir, itrakonazol, werapamil, diltiazem, leki takie jak ryfampicyna, fenytoina, karbamazepina, leki takie jak bisfosfoniany.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania produktu kobietom w ciąży. Produktu Vesicare nie należy stosować u karmiących matek.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku Vesicare u dzieci lub młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Vesicare może powodować niewyraźne widzenie, a czasem senność lub uczucie zmęczenia, należy zachować ostrożność.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij