Furazolidon, zawiesina doustna, (17 mg / 5 ml), 160 g
Furazolidon, zawiesina doustna, (17 mg / 5 ml), 160 g
8.49 zł

Furazolidon, zawiesina doustna, (17 mg / 5 ml), 160 g

Furazolidon, zawiesina doustna, (17 mg / 5 ml), 160 g
Ostatnia cena produktu
8.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Furazolidon - Furazolidonum - zastosowanie i działanie

Skład:

furazolidon

Postać:

zawiesina doustna

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby wewnętrzne

Działanie:

przeciwpierwotniakowe bakteriobójcze

Wskazania:

Zakażenia w obrębie przewodu pokarmowego wywołane przez wrażliwe drobnoustroje, salmonelloza, czerwonka bakteryjna, cholera, lamblioza.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz. Podczas leczenia i w ciągu 4 dni po jego zakończeniu nie wolno pić alkoholu. Podczas leczenia nie należy spożywać pokarmów zawierających tyraminę (np. żółty ser, ryby). Nie należy stosować u noworodków.

Możliwe skutki uboczne:

Spadek ciśnienia przy szybkiej zmianie pozycji z leżącej na stojącą, obniżenie poziomu cukru we krwi, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, rzadziej biegunka), ból i zawroty głowy, senność, złe samopoczucie. Rzadko zaburzenia krzepliwości, niewydolność wątroby,  niedokrwistość. Wystąpienie reakcji nadwrażliwości (spadek ciśnienia tętniczego, gorączka, pokrzywka, rumień pęcherzowy, bóle stawów) jest wskazaniem do odstawienia preparatu.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz leki zawierające inhibitory MAO, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Jeśli  jesteś lub przypuszczasz , że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT