Vericaust, płyn na brodawki, 0,5 ml
21.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Vericaust, płyn na brodawki, 0,5 ml

Vericaust, płyn na brodawki, 0,5 ml
21.49 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł
Paczkomat InPost
7.99 zł
Wysyłka zagraniczna
49.00 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Vericaust jest stosowany w leczeniu brodawek. Vericaust powoduje zniszczenie brodawek zwykłych (verrucae vulgares).
 

Skład

100 mg roztworu do stosowania na skórę zawiera 50 mg kwasu monochlorooctowego.

Działanie

Po nałożeniu preparatu na brodawkę, w krótkim czasie komórki zniszczone przez żrące działanie produktu Vericaust nabiorą białawej barwy i zostaną odrzucone przez organizm.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed nałożeniem produktu zdrową skórę wokół brodawki należy posmarować dobrze przylegającą, lepką maścią (np. wazeliną lub pastą cynkową) w celu jej zabezpieczenia przed żrącym działaniem produktu. Taka ochrona zapobiega również wnikaniu preparatu przez pęknięcia w skórze, co może nastąpić nawet podczas bardzo dokładnej aplikacji, gdy pęknięcia pozostają odsłonięte. Ponieważ nie można wykluczyć obrzęku po zastosowaniu produktu Vericaust, przed nałożeniem produktu Vericaust należy zdjąć z okolic w pobliżu zmienionego chorobowo miejsca biżuterię taką jak pierścionek.


Niewielką ilość produktu Vericaust należy następnie nanieść na brodawkę przy pomocy szpatułki.  Ponieważ Vericaust ma właściwości silnie żrące dlatego należy go nakładać wyłącznie na samą brodawkę. Pozostawić do wyschnięcia. Jeśli na tej powierzchni znajduje się więcej niż jedna brodawka, należy najpierw zastosować Vericaust na jedną brodawkę i obserwować czy nastąpi reakcja. W krótkim czasie komórki zniszczone przez żrące działanie produktu Vericaust nabiorą białawej barwy i zostaną odrzucone przez organizm.

Jeśli, zależnie od wielkości i rodzaju brodawki, konieczne jest wielokrotne nakładanie preparatu, przed kolejną aplikacją zmienioną chorobowo powierzchnię skóry należy przemyć ciepłą wodą. Przed kolejnym nałożeniem produktu nie wolno mechanicznie usuwać martwej tkanki, ponieważ nawet niewielkie uszkodzenia skóry mogą prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

- jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość (uczulenie) na kwas monochlorooctowy

- stosowanie na podrażnione lub uszkodzone brodawki

-  bezpośrednio po operacyjnym usunięciu brodawki skalpelem, metodą elektrokoagulacji, przez zamrożenie (krioterapia), przez podskórne wstrzyknięcie bleomycyny lub zastosowanie terapii laserowej.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Często:
– podrażnienie skóry, np. pieczenie, zaczerwienie skóry (obserwowane szczególnie wtedy, gdy Vericaust stosowano bezpośrednio po usunięciu brodawki skalpelem lub metodą 
elektrokoagulacji, po krioterapii, podskórnym wstrzyknięciu bleomycyny lub w przypadku uszkodzonych brodawek po terapii laserowej).
– pieczenie i zaczerwienie skóry wokół brodawki (obserwowano szczególnie wtedy, gdy nie przestrzegano środków ostrożności opisanych w punkcie „Ważne ostrzeżenia”).

Bardzo rzadko:
– nadmierne bliznowacenie
– reakcje nadwrażliwości


W pojedynczych przypadkach wystąpić mogą reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie, silny obrzęk, pęcherze skórne i ból w znacznej odległości od leczonej powierzchni. W przypadku wystąpienia pęcherzy skórnych lub silnej reakcji zapalnej należy przerwać stosowanie produktu.
Notowano odosobnione przypadki zapalenia naczyń chłonnych

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Sposób aplikacji
PRODUCENT

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY