Magne-B6, tabletki powlekane, 50 szt.
12.99 zł

Magne-B6, tabletki powlekane, 50 szt.

Magne-B6, tabletki powlekane, 50 szt.
12.99 zł
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Magne B6 tabletki zawiera jony magnezowe oraz chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6).

Skład

Substancjami czynnymi leku są: jony magnezu (w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego) 48 mg Mg2+ (1,97 mmol), pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6) 5 mg.

Substancje pomocnicze to: sacharoza, kaolin ciężki, guma arabska, karboksypolimetylen 934, talk, magnezu stearynian. Skład otoczki: guma arabska, sacharoza, tytanu dwutlenek, talk, wosk Carnauba.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli: 6 do 8 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków.

Dzieci w wieku 6 lat lub powyżej (o masie ciała około 20 kg): 4 do 6 tabletek na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych, podczas posiłków.

Działanie

Lek uzupełnia niedobory magnezu i/lub witaminy B6 w organizmie. Magnez jest kationem niezbędnyrndo prawidłowego przebiegu wielu biochemicznych procesów w ustroju. Jego biologiczna rola polega na aktywacji szeregu enzymów. Magnez odgrywa istotną rolę w procesie skurczu mięśnia sercowego, wpływa na stan pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Magnez wchłania się tylko częściowo z przewodu pokarmowego, głównie w jelicie cienkim, przy czym wielkość wchłaniania magnezu zależy od jego zawartości w pokarmach. Niedobór magnezu może powodować zaburzenia w układzie mięśniowym i ośrodkowym układzie nerwowym.

Wskazania

Lek do stosowania wyłgcznie u dorosłych oraz dzieci w wieku 6 lat lub powyżej

Uzupełnienie magnezu może złagodzić powyższe objawy. W przypadku braku poprawy po miesiącu stosowania leku Magne B6, kontynuowanie leczenia nie jest zalecane.

  • nerwowość, drażliwość, wahania nastroju, łagodny lęk, niepokój, przejściowe uczucie zmęczenia, ospałość, zaburzenia snu w niewielkim nasileniu;
  • objawy lęku, takie jak kurcze przewodu pokarmowego lub kołatanie serca (bez zaburzeń serca);
  • kurcze mięśni, mrowienie, drganie powiek.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Magne B6:

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml/min.)
  • jeśli pacjent jednocześnie stosuje lewodopę.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Rzadko (występują u 1 do 10 na 10 000 pacjentów. czasami mpże wystąpić biegunka i bóle brzucha lub zaczerwienienie skóry.
  • Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów): obserwowano reakcje uczuleniowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Magne B6 zawiera sacharozę Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję (niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować podczas posiłków, popijając wodą.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Magne-B6 - Magnesii lactas, Pyridoxini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina B6 (pirydoksyna) mleczan magnezu

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory magnezu uzupełnia niedobory witaminy B6

Wskazania:

Stwierdzony niedobór magnezu, objawy jego niedoboru oraz profilaktyka. Wspomagająco w miażdżycy, nadciśnieniu, chorobie niedokrwiennej serca, padaczce.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 6-8 tabletek na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych podczas posiłków. Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 4-6 tabletek na dobę, w 2-3 dawkach podzielonych, podczas posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością wody. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy bóle brzucha, biegunka, zaczerwienie skóry, reakcje alergiczne. Preparat nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancje czynne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, schorzenia nerek. Jesli stosujesz leki zawierające lewodopę, sole wapnia, fosforany, tetracykliny. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat można stosować w okresie ciąży tylko w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.