Aviomarin, 20 mg, guma do żucia, lecznicza, 10 szt
Aviomarin, 20 mg, guma do żucia, lecznicza, 10 szt
11.99 zł

Aviomarin, 20 mg, guma do żucia, lecznicza, 10 szt

Aviomarin, 20 mg, guma do żucia, lecznicza, 10 szt
Ostatnia cena produktu
11.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek stosowany w chorobie lokomocyjnej.

Skład

Każda pastylka gumy do żucia, leczniczej zawiera 20mg dimenhydraminy. Substancje pomocnicze: aspartam, glukoza ciekła, sacharoza, sorbitol i inne.
 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat- 3 pastylki żute w odstępie 30minut
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat- 2 pastylki gumy żute w odstępie 30 minut.

Działanie

Substancja czynna leku ma działanie przeciwwymiotne, przeciwhistaminowe i miejscowo znieczulające.
 

Wskazania

Leczniczą gumę do żucia stosuje się do zapobiegania i leczenia nudności i wymiotów w chorobie lokomocyjnej o łagodnym nasileniu.
 

Przeciwwskazania

Nie stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Producent

TEVA PHARMACEUTICALS
Emilii Plater 53
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT

Aviomarin guma do żucia lecznicza - Dimenhydrinartum - zastosowanie i działanie

Skład:

dimenhydrinat

Postać:

guma do żucia

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

uspokajające przeciwwymiotne przeciwhistaminowe

Wskazania:

Leczniczą gumę do żucia Aviomarin stosuje się w zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów, w przebiegu choroby lokomocyjnej o łagodnym nasileniu. 

Dawkowanie:

Doustne. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 3 pastylki gumy żute w odstępach 30 minut. W razie potrzeby można stosować kolejne pastylki gumy, ale nie więcej niż 7 w ciągu doby. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2 pastylki gumy żute w odstępie 30 minut. W razie potrzeby można stosować kolejne pastylki gumy, ale nie więcej niż 4 w ciągu doby. Guma do żucia Aviomarin nie jest przeznaczona dla dzieci w wieku poniżej 6 lat.     Uwaga! Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu. Alkohol może nasilać niekorzystny wpływ leku na sprawność psychoruchową.  

Możliwe skutki uboczne:

Senność i zaburzenia koncentracji, zmęczenie, zawroty głowy i uczucie osłabienia, bóle głowy, bezsenność, zaburzenia nastroju, niepokój ruchowy, pobudzenie, stany lękowe, suchość błony śluzowej jamy ustnej, często tachykardia, niedrożność nosa, zaburzenia widzenia, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, trudności w oddawaniu moczu, nudności, wymioty, zaparcia lub biegunki, zmniejszenie łaknienia, nieznane skórne reakcje alergiczne, reakcje fotoalergiczne, złuszczające, zapalenie skóry,  zaburzenia czynności wątroby,  niedokrwistość hemolityczna, drżenie mięśni   Aviomarin wywiera znaczny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na dimenhydraminę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,  jaskrę z zamkniętym kątem przesączania;  rozrost gruczołu krokowego; zwężenie odźwiernika; porfirię; padaczkę, choroby układu krążenia; choroby lub stany zwiększające ryzyko zaburzeń układu bodźcotwórczoprzewodzącego serca (np. hipokaliemia, hipomagnezemia, leki wydłużające odstęp QT),  zaburzenia czynności wątroby i nerek, choroby alergiczne, astma oskrzelowa, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, fenyloketonurię, nietolerancję fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.   Gdy przyjmujesz leki nasercowe, leki hamujące czynność ośrodkowego układu nerwowego.     Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.