• Icon
Symbicort Turbuhaler, ( 80+4,5mcg)/dawkę, proszek do inhalacji, 60 dawek
Symbicort Turbuhaler, ( 80+4,5mcg)/dawkę, proszek do inhalacji, 60 dawek
24.40 zł 75.10 zł
75.10 zł
24.40 zł

Symbicort Turbuhaler, ( 80+4,5mcg)/dawkę, proszek do inhalacji, 60 dawek

  • Icon
Symbicort Turbuhaler, ( 80+4,5mcg)/dawkę, proszek do inhalacji, 60 dawek
Cena zależna od przysługującej odpłatności
24.40 zł 75.10 zł
75.10 zł
24.40 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Symbicort Turbuhaler - Budesonidum, Formoteroli fumaras - zastosowanie i działanie

Skład:

budezonid fumaran formoterolu

Postać:

proszek do inhalacji

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc

Działanie:

przeciwastmatyczne

Wskazania:

Leczenie pacjentów z astmą oskrzelową, u których wskazane jest jednoczesne stosowanie glikokortykosteroidów podawanych drogą wziewną i długo działających β2-mimetyków.   Uwaga! Nie należy stosować leku w celu przerwania napadu astmy

Dawkowanie:

Wziewne. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   W przypadku zakończenia leczenia preparatem, zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki aż do całkowitego przerwania stosowania. W czasie leczenia zaleca się regularną kontrolę wzrostu u dzieci.   Uwaga! Po każdym zastosowaniu należy wypłukać jamę ustną w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia grzybicy jamy ustnej i gardła.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na budezonid, formoterol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, gruźlicę płuc, grzybicze lub wirusowe zakażenia dróg oddechowych, nadczynność tarczycy, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz cymetydynę erytromycynę, klarytromycynę, loratadynę, izoniazyd, leki obniżające ciśnienie (leki blokujące recepotory beta), leki sympatykomimetyczne, hormony kory nadnerczy, leki moczopędne, chinidynę, pochodne fenotiazyny, leki przeciwdepresyjne, lewodopę, lewotyroksynę, oksytocynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub dziecka.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Układy narządowe
PRODUCENT