Vliwaktiv Ag, opatrunek jałowy, 10 x 15 cm, 10 szt
Vliwaktiv Ag, opatrunek jałowy, 10 x 15 cm, 10 szt
293.49 zł

Vliwaktiv Ag, opatrunek jałowy, 10 x 15 cm, 10 szt

Vliwaktiv Ag, opatrunek jałowy, 10 x 15 cm, 10 szt
Ostatnia cena produktu
293.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Tamponada z węglem aktywowanym i srebrem - 10 x 15 cm.

  • antybakteryjna
  • nieprzywierająca do rany
  • może być stosowana jako opatrunek

Działanie

Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem VIiwaktiv Ag to antybakteryjna, elastyczna, miękka, nie przyklejająca się do rany tamponada, która zawiera impregnowaną srebrem tkaninę z węgla aktywnego.
Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem VIiwaktiv Ag idealnie nadaje się do wypełniania głębokich ran lub do stosowania na rany powierzchniowe jako opatrunek.
Tamponada wiąże wysięk z rany z mikroorganizmami i eliminuje nieprzyjemne zapachy z rany. Wspomaga zatem leczenie rany poprzez jej efektywne fizyczne oczyszczanie.
Drobnoustroje zawarte w wysięku usuwane są z rany poprzez wiązanie VIiwaktiv Ag i niszczone poprzez bezpośredni kontakt ze srebrem oraz węglem aktywnym zawartymi wewnątrz opatrunku. Tym samym ulega redukcji namnażanie zarazków w ranie, co zapobiega rozwojowi infekcji.
Zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu poprzez zastosowanie węgla aktywnego polepsza jakość życia pacjentów i ułatwia działania lecznicze personelowi medycznemu.
Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem VIiwaktiv Ag pakowana jest pojedynczo sterylnie i sterylizowana promieniowaniem gamma. Produkt przeznaczony jest wyłącznie do użytku jednorazowego i nie może być resterylizowany.

Wskazania

Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem VIiwaktiv Ag przeznaczona jest do leczenia ran:

  • krytycznie skolonizowanych
  • zainfekowanych oraz/lub nieprzyjemnie pachnących
  • podwyższonym ryzyku infekcji (np. poprzez osłabienie odporności własnej organizmu, przetoki kałowe, rany nowotworowe, rany pooparzeniowe, itp.)

Tamponadę z węgla aktywnego ze srebrem Vilwaktiv Ag można stosować do ran średnio i bardzo wysiękowych powierzchniowych do głębokich np przy odleżynach, wrzodach tętniczych, żylnych wrzodach goleni, wrzodach cukrzycowych, wtórnie gojących się ranach ooperacyjnych, owrzodziałych ranach nowotworowych.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nadwrażliwość na produkt lub jego składowe.

Producent

LOHMANN & RAUSCHER
Moniuszki 14
Pabianice
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT