• Icon
FinaGen, 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt
FinaGen, 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt
3.20 zł 26.16 zł
26.16 zł
3.20 zł

FinaGen, 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt

  • Icon
FinaGen, 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
3.20 zł 26.16 zł
26.16 zł
3.20 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

FinaGen - Finasteridum - zastosowanie i działanie

Skład:

finasteryd

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Urologia

Działanie:

zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego

Wskazania:

Leczenie i kontrola łagodnego przerostu gruczołu krokowego w celu: zmniejszenia rozmiarów powiększonego gruczołu krokowego, poprawy przepływu moczu, złagodzenia objawów związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego oraz zmniejszenia ryzyka wystąpienia ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności leczenia operacyjnego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połknąć w całości, bez dzielenia ani rozgryzania.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: niezdolność do osiągnięcia erekcji, spadek pożądania seksualnego (libido), mniejsza objętość nasienia w czasie wytrysku. Niezbyt często: tkliwość i/lub powiększenie sutków, zaburzenia wytrysku nasienia, wysypka skórna. Rzadko: ból jąder, swędzenie skóry, pokrzywka, reakcje alergiczne takie jak obrzęk twarzy i ust. Bardzo rzadkie: wydzielina z piersi, guzek piersi wymagający usunięcia chirurgicznego.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na finasteryd lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby.   Preparat przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety w ciąży lub mogące zajść w ciąże nie powinny dotykać przełamanych lub pokruszonych tabletek, ze względu na możliwość wchłaniania finasterydu przez skórę i potencjalnego ryzyka dla płodu płci męskiej. Jeśli twoja partnerka jest lub może być w ciąży należy unikać narażenia jej na kontakt z Twoim nasieniem (np. przez zastosowanie prezerwatywy) lub zaprzestać stosowania finasterydu.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT