Produkt w kategoriach

Choligrip, proszek do sporządzenia roztworu, miodowo-cytrynowy, 10 saszetek

Choligrip, proszek do sporządzenia roztworu, miodowo-cytrynowy, 10 saszetek

14.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Choligrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, w wyniku tego udrożniającym nos i zatoki.

Skład

1 saszetka zawiera 700 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny oraz 60 mg kwasu askorbowego

substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu sacharynian, sodu cytrynian, aromat cytrynowy 610399E, aromat miodu PFW 050860, aromat miodu Felton F7624P, barwnik karmelowy 626, skrobię kukurydzianą, aspartam, sacharozę

Zawiera źródło fenoloalaniny.

Zawiera sacharozę. Jedna saszetka zawiera 2,47 g sacharozy.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: jedną saszetkę leku co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę.

Przed podaniem proszek należy rozpuścić w ciepłej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy ciepłą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie konieczności dolać zimnej wody.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni.

Wskazania

Preparat jest wskazany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia takich jak bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na paracetamol lub fenylefrynę i kwas askorbowy oraz inne składniki preparatu,
  • niewydolność wątroby,
  • ciężka niewydolność nerek,
  • choroba alkoholowa,
  • osoby chore na fenyloketonurię,
  • osoby przyjmujące zudowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV)
  • osoby przyjmujące inhibitory monoaminooksydazę (MAO)
  • dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Lek może powodować zawroty głowy. W okresie przyjmowania preparatu należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn mechanicznych.

Działania niepożądane występujące rzadko:

  • skórne reakcje alergiczne, aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego,
  • ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej,
  • ze strony układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, bladość skóry,
  • ze strony układu oddechowego: zaburzenia oddychania,
  • za strony układu moczowego: kolka nerkowa, zaburzenia oddawania moczu, martwica brodawek nerkowych,
  • ze strony ośrodkowego układu nerwowego: lęk, niepokój, nerwowość, bezsenność,
  • zaburzenia w obrazie krwi.

Działanie niepożądane występujące bardzo rzadko:

  • ból głowy
  • zawroty głowy
  • bezsenność
  • nerwowość
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego
  • nudności i wymioty

U niektórych osób w trakcie stosowanie leku mogą wystąpić inne objawy niepożądane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować jednocześnie leków zawierających paracetamol oraz preparatów zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa.

Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 835 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Choligrip - Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol chlorowodorek fenylefryny witamina C (kwas askorbinowy)

Postać:

proszek do sporządzania roztworu

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe udrażnia nos

Wskazania:

Leczenie objaów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. roku życia: 1 saszetka preparatu Choligrip co 4 do 6 godzin. Nie przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani nie stosować więcej niż 4 saszetko na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Przed podaniem proszek należy rozpuścić w ciepłej wodzie. Bez konsultacji z lekarzem leku Choligrip  nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. Uwaga! Nie podawać dzieciom poniżej 12. roku życia. Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol ani innych leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa. W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Możliwe skutki uboczne:

Lek Choligrip  stosowany zgodnie z zaleceniami jest dobrze tolerowany. Bardzo rzadko może powodować takie działania niepożądane jak: ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, nerwowość, zwiększenie ciśnienia tętniczego, nudności i wymioty. W przypadku wystąpienia: reakcji alergicznej (wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy), wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej, problemów z oddychaniem (w przypadku gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych), sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie, zaburzeń widzenia, zaburzeń rytmu serca czy trudności w oddawaniu moczu  należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i i skonsultować się z lekarzem. Lek możne niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na paracetamol, fenylefrynę, witaminę C lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, choroby naczyń, cukrzycę, nadczynność tarczycy, jaskrę, guza chromochłonnego nadnerczy, rozrost gruczołu krokowego, nietolerancję niektórych cukrów, fenyloketonurię (lek zawiera źródło fenyloalaniny) Gdy przyjmujesz metoklopramid, domperidon (stosowany przeciw nudnościom i wymiotom), cholestyraminę, leki przeciwzakrzepowe (np. warfarynę), leki nasenne, przeciwpadaczkowe, ryfampicynę, leki przeciwdepresyjne, niesteroidowe leki przeciwzapalne, alkaloidy sporyszu (stosowana m.in. w migrenie), leki stosowane w chorobach serca lub nadciśnieniu, leki hamujące łaknienie, leki udrażniające nos, zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV). Uwaga! Leku Choligrip  nie powinny stosować osoby leczone zydowudyną oraz osoby przyjmujące inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zażyciem leku podczas ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus