Vitaminum B complex, tabletki powlekane, (Polfarmex), 50 szt
3.79 zł

Vitaminum B complex, tabletki powlekane, (Polfarmex), 50 szt

Vitaminum B complex, tabletki powlekane, (Polfarmex), 50 szt
Ostatnia cena produktu
3.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stoswany w niedoborach witamin z grupy B.

Skład

1 tabletka: witamina B1 - 3 mg, witamina B2 - 5 mg, witamina B6 - 5 mg, witamina PP - 40 mg, D-pantotenian wapnia - 5 mg oraz substancje pomocnicze: laktoza, poliwinylopirolidon, hydroksypropylometyloceluloza, glikol polioksyetylenowy 6000, talk, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu E171, tlenek żelaza czerwony E172.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się:

  • dorośli: doustnie, 3 do 5 razy na dobę 1 tabletkę,
  • dzieci od 2 do 11 roku życia: doustnie, 1 tabletka na dobę,
  • młodzież od 12 do 17 roku życia: doustnie, do 3 tabletek na dobę.

Działanie

Witaminy z grupy B są niezbędne do prawidłowego przebiegu szeregu procesów metabolicznych. Witamina B1 uczestniczy w metabolizmie węglowodanów. Witamina B2 jest składnikiem enzymów uczestniczących w oddychaniu tkankowym. Witamina B6 bierze udział w przemianie białek i aminokwasów, warunkuje prawidłową syntezę kwasu lambda-aminomasłowego (GABA), amin katecholowych, serotoniny. Witamina PP i pantotenian wapnia są niezbędne dla prawidłowego przebiegu procesów przemiany węglowodanów, białek, tłuszczów. Niedobór tych witamin jest przyczyną zaburzeń czynności ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz układu krążenia i układu trawienia oraz zmian chorobowych w obrębie jamy ustnej, oczu, skóry (pękanie i złuszczanie się warg i kącików ust, zapalenie skóry, języka, powstawanie pęcherzyków, strupków, zajadów itp.).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek ze składników leku. Choroba Parkinsona leczona lewodopą. Ciężkie zaburzenia czynności wątroby.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko w tym pojedyncze przypadki: uogólnione zmiany skórne pod postacią grudek obrzękowo-zapalnych na rumieniowym tle. W trakcie stosowania może wystąpić żółte zabarwienie moczu spowodowane witaminą B, objaw ten jest prawidłowy. U niektórych osób w czasie stosowania leku moga wystąpić inne działania niepożadane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u osób z zaburzoną czynnością nerek, hiperkalcemią, kamicą nerkową.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vitaminum B compositum - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina PP (niacyna) pantotenian wapnia witamina B6 (pirydoksyna) witamina B2 (ryboflawina) witamina B1 (tiamina)

Postać:

drażetki tabletki powlekane

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory witamin z grupy B

Wskazania:

Profilaktyka, niedobór lub zwiększone zapotrzebowanie na witaminy z grupy B (m.in. stany wyniszczenia, alkoholizm, rekonwalescencja, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pomocniczo w chorobach układu nerwowego, trądzik, czyraczność). Wspomagająco po przebytej antybiotykoterapii, w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z towarzyszącą długotrwałą biegunką.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 3-5 razy dziennie po 1 tabletce. Dzieci od 2 do 11 roku życia 1 tabletka dziennie, od 12 roku życia 1-3 tabletki dziennie. Alkohol i palenie papierosów osłabiają wchłanianie witamin z grupy B. Hormonalne środki antykoncepcyjne zwiększają zapotrzebowanie na witaminę B6.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz chorobę Parkinsona. Gdy przyjmujesz leki na chorobę Parkinsona. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus