Produkt w kategoriach

Acatar HydroCare, spray do nosa, 20 ml

Acatar HydroCare, spray do nosa, 20 ml

11.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Acatar HydroCare w postaci delikatnej mgiełki do nosa pomaga w terapii górnych dróg oddechowych, w tym jamy nosowej, zatok przynosowych oraz wrażliwej błony śluzowej nosa.

Skład

1 ml roztworu zawiera: 1 ml izotonicznego roztworu wody morskiej, co odpowiada 0,9% roztworu chlorku sodu, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy, olej z rokitnika zwyczajnego, polisorbat 80.

Produkt zawiera specjalny system filtrowania. Nie zawiera konserwantów ani propelentów.

Działanie

Acatar HydroCare nawilża i oczyszcza błonę śluzową nosa, szczególnie gdy powietrze jest suche, a także gdy występuje w nim zwiększona ilość pyłków lub kurzu.

Acatar HydroCare zawiera naturalne olejki eteryczne, które tuż po aplikacji dają uczucie swobodnego oddychania i świeżości. Działanie preparatu odczuwane jest od razu po zaaplikowaniu.

Rokitnik zwyczajny, zawarty w Acatar HydroCare, dzięki swojemu odżywczemu działaniu, łagodzi podrażnienia błony śluzowej oraz chroni ją przed ponownym podrażnieniem.

  • nawilża śluzówkę nosa
  • zapobiega wrażeniu "suchego nosa”
  • łagodzi podrażnienia błony śluzowej

Wskazania

Acatar HydroCare daje szybkie uczucie ulgi w przypadku zatkanego nosa, oraz w katarze alergicznym.

Preparat zapobiega wrażeniu "suchego nosa".

Sposób użycia wyrobu medycznego

Dorośli oraz dzieci powyżej 6 roku życia: 1-2 dawki preparatu do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie. 

W przypadku stosowania innego aerozolu do nosa w tym samym czasie Acatar HydroCare należy zaaplikować w pierwszej kolejności.

Acatar HydroCare może być stosowany tak długo, jak to jest potrzebne.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Uwagi

Po przebytej operacji nosa oraz w przypadku ran w nosie przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Ze względów higienicznych oraz w celu uniknięcia infekcji rekomendowane jest używanie jednego pojemnika preparatu przez jedną osobę.

Po każdym użyciu należy oczyścić i wysuszyć dozownik, a następnie nałożyć nasadkę ochronną. W celu zachowania właściwości preparatu nie należy manipulować aplikatorem.

W preparacie może występować osad. Jest on spowodowany czynnikami technicznymi i nie wpływa na właściwości produktu.

  • Acatar HydroCare należy zużyć w terminie 6 tygodni od otwarcia.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Chonić od światła i wilgoci.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Acatar HydroCare może być stosowany u kobiet  w ciąży i karmiących piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Acatar Fast - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

izotoniczny roztwór wody morskiej olejek eukaliptusowy olejek miętowy olej z rokitnika zwyczajnego

Postać:

aerozol

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia

Działanie :

nawilżające oczyszczające

Wskazania:

Wspomagająco podczas leczenia zmian w obrębie górnych dróg oddechowych, w tym jamy nosowej, zatok przynosowych oraz wrażliwej błony śluzowej nosa. Wspomagająco przy katarze alergicznym. Nawilżanie i oczyszczanie błony śluzowej nosa.

Dawkowanie:

Donosowo. Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 1-2 dawki preparatu do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie. Uwaga! Po przebytej operacji nosa oraz w przypadku ran w nosie przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus