Boostrix Polio, 0,5 ml, szczepionka, 1 ampułko-strzykawka z igłą
97.49 zł

Boostrix Polio, 0,5 ml, szczepionka, 1 ampułko-strzykawka z igłą

Boostrix Polio, 0,5 ml, szczepionka, 1 ampułko-strzykawka z igłą
Ostatnia cena produktu
97.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Boostrix Polio - Diphtheria toxoid, Pertussis vaccinum, Poliomyelitis vaccinum, Tetanus toxoid - zastosowanie i działanie

Skład:

toksoid błoniczy toksoid tężcowy inaktywowany poliowirus szczepionka przeciw krztuścowi

Postać:

zawiesina do wstrzykiwań

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Działanie :

szczepionka skojrzona

Wskazania:

Szczepienie przypominające (tzw. booster) przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi i poliomyelitis osób w wieku od 4 lat. Szczepionka Boostrix Polio nie jest wskazana do szczepienia podstawowego.

Dawkowanie:

Głęboko domięśniowo, najlepiej w okolice mięśnia naramiennego. Szczepionkę należy podawać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami. Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Boostrix Polio nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: senność, gorączka, ból głowy, reakcje w miejscu wstrzyknięcia (zaczerwienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia). Często: ból głowy, brak apetytu, rozlany obrzęk kończyny, w którą podano szczepionkę, reakcje w miejscu wstrzyknięcia ( świąd, stwardnienie), drażliwość, zawroty głowy. Niezbyt często: nudności, wymioty, świąd, bóle mięśni, sztywność stawów, reakcje nadwrażliwości. Jest mało prawdopodobne, że szczepionka stosowana zgodnie z zaleceniami wpływa niekorzystnie na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancje czynne, jakąkolwiek substancję pomocniczą, neomycynę lub polimyksynę. Szczepionka Boostrix Polio powinna być ostrożnie stosowana u osób z trombocytopenią lub zaburzeniami krzepnięcia ponieważ po podaniu domięśniowym szczepionki może u nich wystąpić krwawienie. Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne (obniżające odporność organizmu). Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty oraz o otrzymanych szczepieniach. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie jest zalecane stosowanie szczepionki w ciąży.
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Sposób aplikacji