Regulson, fix, mieszanka ziołowa, przeczyszczająca, 1g, 30 szt
3.99 zł

Regulson, fix, mieszanka ziołowa, przeczyszczająca, 1g, 30 szt

Regulson, fix, mieszanka ziołowa, przeczyszczająca, 1g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
3.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Regulson zioła przeczyszczające - species laxaantes- zioła do zaparzenia w saszetkach.

Skład

Jedna saszetka (1g) zawiera Frangulae cortex 0,5 g, Graminis rhizoma 0,25g, Carvi fructus 0,15g, Lini semen 0,1g,. Jedna saszetka zawiera 28,5 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.

Dawkowanie

1 saszetkę mieszanki zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 5-10 minut. Wypić na noc. Przeczyszczenie następuje po 8 godzinach. Nie należy przyjmować większej dawki niż szklanka naparu przygotowanego z 1 saszetki. Nie zaleca się stosowania częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

Działanie

Napar ma działanie przeczyszczające, przyspieszające perystaltykę jelit.

Wskazania

Zaparcia.

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na korę kruszyny lub związki antranoidowe, nadwrażliwość na którykolwiek z pozostałych składników leku. niedrożność, zwężenie lub atonia jelit. Nie stosować w stanach zapalnych nerek, w ostrych chorobach zapalnych jelit, takich jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalne okrężnicy, zapaleniu wyrostka robaczkowego, bólach brzucha niewiadomego pochodzenia, przy odwodnieniu połączonym z utratą elektrolitów. Nie stosować u dzieci do12 lat.

Działania niepożądane

Przedawkowanie może spowodować bóle skurczowe w jamie brzusznej, uporczywe biegunki, odwodnienie. U osób nadwrażliwych na składniki preparatu mogą wystąpić reakcje uczuleniowe. Przy stosowaniu przewlekłym lub nadużywaniu mogą wystąpić zaburzenia równowagi wodno - elektrolitowej, szczególnie utrata potasu, które powodują zaburzenia czynności serca i osłabienie mięśni, zwłaszcza przy jednoczesnym przyjmowaniu glikozydów nasercowych, środków moczopędnych i steroidów kory nadnerczy. Ponadto przy przewlekłym stosowaniu może wystąpić białkomocz, krwiomocz oraz odkładanie barwnika w błonie śluzowej jelita grubego )pseudomelanosis coli), które zwykle ustępują po zakończeniu przyjmowania preparatu. Możliwość zmiany zabarwienia moczu metabolitami (na kolor różowy lub czerwono- różowy, zależnie od pH), nie ma znaczenia klinicznego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Jeżeli po 2-3 dniach nie występuje efekt przeczyszczający, należy skonsultować się z lekarzem . Przyjmowanie środków przeczyszczających zawierających korę kruszyny w okresie dłuższym niż zalecany, może prowadzić do przyzwyczajenia, konieczności zwiększenia dawki, atonii jelit i nasilenia zaparć. Produkty te powinno się stosować dopiero, gdy zmiana pożywienia lub preparaty ze środkami pęczniejącymi nie dają efektu terapeutycznego. Nie stosować w przypadku wystąpienia takich objawów jak: silne bóle brzucha, wymioty i wzdęcia, ponieważ mogą one świadczyć o niedrożności jelit.
Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze do 25oC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji