Produkt w kategoriach

Regulson, fix, mieszanka ziołowa, przeczyszczająca, 1g, 30 szt

Regulson, fix, mieszanka ziołowa, przeczyszczająca, 1g, 30 szt

3.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Regulson zioła przeczyszczające - species laxaantes- zioła do zaparzenia w saszetkach.

Skład

Jedna saszetka (1g) zawiera Frangulae cortex 0,5 g, Graminis rhizoma 0,25g, Carvi fructus 0,15g, Lini semen 0,1g,. Jedna saszetka zawiera 28,5 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.

Dawkowanie

1 saszetkę mieszanki zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 5-10 minut. Wypić na noc. Przeczyszczenie następuje po 8 godzinach. Nie należy przyjmować większej dawki niż szklanka naparu przygotowanego z 1 saszetki. Nie zaleca się stosowania częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

Działanie

Napar ma działanie przeczyszczające, przyspieszające perystaltykę jelit.

Wskazania

Zaparcia.

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na korę kruszyny lub związki antranoidowe, nadwrażliwość na którykolwiek z pozostałych składników leku. niedrożność, zwężenie lub atonia jelit. Nie stosować w stanach zapalnych nerek, w ostrych chorobach zapalnych jelit, takich jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalne okrężnicy, zapaleniu wyrostka robaczkowego, bólach brzucha niewiadomego pochodzenia, przy odwodnieniu połączonym z utratą elektrolitów. Nie stosować u dzieci do12 lat.

Działania niepożądane

Przedawkowanie może spowodować bóle skurczowe w jamie brzusznej, uporczywe biegunki, odwodnienie. U osób nadwrażliwych na składniki preparatu mogą wystąpić reakcje uczuleniowe. Przy stosowaniu przewlekłym lub nadużywaniu mogą wystąpić zaburzenia równowagi wodno - elektrolitowej, szczególnie utrata potasu, które powodują zaburzenia czynności serca i osłabienie mięśni, zwłaszcza przy jednoczesnym przyjmowaniu glikozydów nasercowych, środków moczopędnych i steroidów kory nadnerczy. Ponadto przy przewlekłym stosowaniu może wystąpić białkomocz, krwiomocz oraz odkładanie barwnika w błonie śluzowej jelita grubego )pseudomelanosis coli), które zwykle ustępują po zakończeniu przyjmowania preparatu. Możliwość zmiany zabarwienia moczu metabolitami (na kolor różowy lub czerwono- różowy, zależnie od pH), nie ma znaczenia klinicznego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować dłużej niż 7-10 dni. Jeżeli po 2-3 dniach nie występuje efekt przeczyszczający, należy skonsultować się z lekarzem . Przyjmowanie środków przeczyszczających zawierających korę kruszyny w okresie dłuższym niż zalecany, może prowadzić do przyzwyczajenia, konieczności zwiększenia dawki, atonii jelit i nasilenia zaparć. Produkty te powinno się stosować dopiero, gdy zmiana pożywienia lub preparaty ze środkami pęczniejącymi nie dają efektu terapeutycznego. Nie stosować w przypadku wystąpienia takich objawów jak: silne bóle brzucha, wymioty i wzdęcia, ponieważ mogą one świadczyć o niedrożności jelit.
Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze do 25oC, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus