Pigmentum Castellani, płyn na skórę, 50 g
10.99 zł

Pigmentum Castellani, płyn na skórę, 50 g

Pigmentum Castellani, płyn na skórę, 50 g
10.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Pigmentum Castellani ma postać płynu. Jest lekiem złożonym, wywiera skojarzone działanie odkażające, w tym grzybobójcze, przeciwzapalne i złuszczające.

Skład

Substancjami czynnymi leku są fenol rezorcynol, kwas borowy.
1 g płynu zawiera: 40 mg fenolu, 80 mg rezorcynolu, 8 mg kwasu borowego.
inne składniki leku to: aceton, etanol 96%, fuksyna zasadowa, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Miejsca chorobowo zmienione smarować lub pędzlować 2 do 3 razy na dobę.
W przypadku dzieci należy smarować zmienioną skórę jeden raz dziennie.
Czas leczenia nie powinien przekraczać 7 dni.

Działanie

Obecny w składzie leku fenol wykazuje działanie grzybobójcze i bakteriobójcze, kwas borowy działa słabo bakteriostatycznie i grzybostatycznie, rezorcynol jest pochodną fenolu o właściwościach redukujących, ma działanie słabo odkażające i złuszczające.

Wskazania

Lek Pigmentum Castellani stosuje się w miejscowym leczeniu grzybic powierzchownych i powierzchownych zakażeń bakteryjnych skóry.


 

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Pigmentum Castellani:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na fenol, rezorcynol, kwas borowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • u noworodków i niemowląt,
  • na duże powierzchnie skóry, szczególnie na skórę  pozbawioną naskórka i ze zmianami zapalnymi.

 

Działania niepożądane

Rzadko może wystąpić podrażnienie skóry.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek silnie barwi skórę.
Leku Pigmentum Castellani nie należy stosować u kobiet w ciąży, chyba że będzie to niezbędne, po rozważeniu przez lekarza czy korzyści wynikające ze stosowania leku są większe niż możliwe ryzyko dla płodu. Nie należy stosować leku w okresie karmiwnia piersią, gdyż nie zostało okreśłone bezpieczeństwo stosowania. Lek Pigmentum Castellani nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze poniżej 25oC. Chronić przed światłem. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Pigmentum Castellani - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

fuksyna fenol kwas borowy rezorcyna

Postać:

płyn do stosowania na skórę

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

odkażające grzybobójcze przeciwzapalne złuszczające

Wskazania:

Pigmentum Castellani jest lekiem złożonym, który wykazuje skojarzone działanie substancji czynnych – fenolu, rezorcynolu i kwasu borowego. Lek ma działanie odkażające, w tym grzybobójcze, przeciwzapalne i złuszczające. Zawarty w leku fenol działa grzybobójczo i bakteriobójczo, kwas borowy działa słabo bakteriostatycznie (hamuje wzrost bakterii) i grzybostatycznie (hamuje wzrost grzybów), a rezorcynol ma słabe działanie odkażające i złuszczające. Lek Pigmentum Castellani stosuje się w miejscowym leczeniu grzybic powierzchownych i powierzchownych zakażeń bakteryjnych skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dawkę, czas oraz częstotliwość stosowania ustala lekarz. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. W czasie kuracji nie należy spożywać alkoholu. Lek silnie barwi skórę.

Możliwe skutki uboczne:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Rzadko (występujące u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): może wystąpić podrażnienie skóry.

Poinformuj lekarza:

Należy poinformować lekarza: gdy masz nadwrażliwość na substancje czynne lub na jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu; jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią; w momencie gdy stosujesz inne leki. Leku nie należy stosować na duże powierzchnie skóry, na skórę pozbawioną naskórka i ze zmianami zapalnymi, gdyż zawarty w leku kwas borowy może wchłonąć się ze skóry i działać toksycznie na organizm. Nie należy stosować opatrunków okluzyjnych (uszczelniających) i bandaży na skórę leczoną lekiem Pigmentum Castellani, ze względu na obecność fenolu i związane z tym ryzyko znacznego podrażnienia skóry. Nie należy stosować leku w przypadku widocznego zmętnienia i wytrącenia się osadu, ze względu na ryzyko wystąpienia methemoglobinemii (zaburzeń dotyczących krwi).