Sedomix, płyn doustny uspokajający, 125 g
Sedomix, płyn doustny uspokajający, 125 g
13.99 zł

Sedomix, płyn doustny uspokajający, 125 g

Sedomix, płyn doustny uspokajający, 125 g
13.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Sedomix jest lekiem roślinnym o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Skład

(100g leku zawiera): wyciąg z szyszek chmielu 30,0g,intrakt z ziela owsa 20,0g, nalewka z ziela dziurawca 10,0g, intrakt z ziela melisy 10,0g, nalewka z korzenia kozłka 10,0g, nalewka z kwiatostanu głogu 10,0g, nalewka z owoców róży 10,0g. Lek zawiera 66-72% objętościowych etanolu.

Dawkowanie

Płyn przeznaczony do podania doustnego.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:  w przypadku wystąpienia objawów stosować przed jedzeniem po 2 ml preparatu, w zależności od nasilenia do 4 razy dziennie. Rozpuścić lek w małej ilości wody, korzystne jest rozpuszczenie w soku owocowym.

Wskazania

Zalecany w stanach ogólnego pobudzenia nerwowego, napięcia, niepokoju i w skłonnościach do nadmiernej pobudliwości nerwowej i w trudnościach z zasypianiem.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik leku. Leku Sedomix nie należy stosować u dzieci, gdyż zawiera 66-72% obj. etanolu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek Sedomix może powodować działania niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych niewymienionych w tej ulotce należy poinformować o nich lekarza. Dotychczas nie stwierdzono działań niepożądanych przy zachowaniu zalecanego dawkowania i sposobu podawania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu:
Po użyciu Sedomixu w zalecanych dawkach dopiero po dwóch godzinach można prowadzić pojazdy mechaniczne i obsługiwać maszyny w ruchu

Producent

LEKI NATURY

Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Układy narządowe
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Sedomix - Crataegus sp., Humulus lupulus, Hypericum perforatum, Melissa officinalis, Rosa sp., Valeriana officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

nalewka z dziurawca wyciąg z szyszek chmielu nalewka z kwiatostanu głogu nalewka z korzenia kozłka wyciąg z ziela melisy wyciąg z owsa nalewka z owocu róży

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Neurologia

Działanie:

ułatwia zasypianie uspokajające

Wskazania:

Stany ogólnego pobudzenia nerwowego, napięcia, niepokoju, w skłonnościach do nadmiernej pobudliwości nerwowej i trudności z zasypianiem.

Dawkowanie:

Doustnie. 30-60 kropli z małą ilością wody 4 razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem.   Uwaga! Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania u dzieci.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Uwaga! Przez 2 godziny po zażyciu preparatu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.