Produkt w kategoriach

Tinctura Crataegi, nalewka z głogu, 100 ml

Tinctura Crataegi, nalewka z głogu, 100 ml

6.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Tinctura Crataegi - Nalewka z kwiatostanu głogu - płyn doustny.

Skład

Skład na 100 g produktu:

Nalewka z kwiatostanu głogu (Crataegi inflorescentiae tinctura) - 100 g. Preparat stanowi macerat (1:5) etanolem 60o kwiatostanu głogu. zawartość etanolu 53- 58 % obj.

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: 1 łyżeczkę (5ml) rozpuścić w szklance (ok. 200ml) wody. Przyjmować w 4-5 podzielonych dawkach w ciągu dnia. Działanie preparatu występuje po 2-3 tygodniach stosowania.

Wskazania

Produkt tradycyjnie stosowany w stanach łatwego męczenia się, w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca nie wymagającej stosowania innych leków, jako wspomagający pracę serca i układu krążenia oraz w dolegliwościach serca o podłożu nerwowym. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu.

Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kwiatostan głogu.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 25oC.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 846 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus