Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 155 ml

melisa, arcydzięgiel, galanga, goryczka, goździki, imbir, kardamon, oman, pieprz czarny, pomarańcza, płyn, brak apetytu, trawienie, niestrawność, stres

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Opis

Melisana Klosterfrau - produkt leczniczy stosowany w stanach złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym.

Skład

Substancjami czynnymi leku są olejki eteryczne wydestylowane z alkoholem liść melisy (Melissa officinalis L.), kłącza omanu (Inula helenium L.), korzeń arcydzięgla (Angelica archangelica L.), kłącze imbiru (Zingiber officinale Roscoe), kwiat goździków (Syzygium aromaticum L.), kłącze galangi (Alpinia officinarum), owoc pieprzu czarnego (Piper nigrum L.), korzeń goryczki (Gentiana lutea L.), owocnia pomarańczy (Citrus aurantium L.), kora cynamonowca (Cinnamomum cassia Blume), kwiatów cynamonowca (Cinnamomum verum J. Presl), owoce kardamonu (Elettaria cardamomum Maton).

100 ml zawiera olejki eteryczne wydestylowane z alkoholem z 4,04 g mieszanki: liści melisy 10,48%, kłącza omanu 13,96%, korzeń arcydzięgla 13,96%, kłącze imbiru 13,96%, kwiat goździków 5,57%, kłącze galangi 5,57%, owoc pieprzu czarnego 1,39%, korzeń goryczki 13,96%, owocnia pomarańczy 13,96%, kora cynamonowca 6,28%, kwiatów cynamonowca 0,7%, owoce kardamonu 0,2%.

Substancje pomocnicze: alkohol etylowy 66,8%

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Przy zastosowaniu doustnym

Dorośli: 5-10 ml 1-3 razy na dobę. Maksymalnie 25 ml na dobę.

Lek Melisana Klosterfrau należy rozcieńczyć przynajmniej w podwójnej ilości płynu lub rozprowadzić na kromce chleba.

Przy stosowaniu miejscowym

Wcierać na skórę na bolące miejsca niewielką ilość produktu. Stosować w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej, co najwyżej podwójną ilością wody. Stosować wyłącznie na zdrową skórę. Nie zaleca się sporządzania okładów. Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Wskazania

Melisana Klosterfrau stosuje się w stanach złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym z objawami nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody, zaburzenia czynności żołądka i jelit na tle nerwowym. Dodatkowo można stosować mniejscowo na skórę aby zmniejszyć nerwobóle i powysiłkowe bóle mięśni.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Melisana Klosterfrau:

 • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którąkolwiek z substancji czynnych lub na substancję pomocniczą leku,
 • jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka i jelit,
 • jeśli pacjent cierpi na schorzenia wątroby,
 • jeśli pacjent cierpi na epilepsję,
 • u dzieci i młodzieży,
 • u kobiet ciężarnych i karmiących piersią,
 • u osób z chorobą alkoholową,
 • u osób po udarach mózgu,
 • na uszkodzoną skórę np. po oparzeniach, w wyprysku i ranach otwartych,
 • jeśli u pacjenta występują choroby skóry.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 pacjentów):

 • nudności i zgaga,
 • zmęczenie.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 pacjentów):

 • zawroty głowy.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10000 pacjentów):

 • uczucie ciepła.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Zawarte w korzeniu arcydzięgla furokumaryny uczulają skórę na światło, co wraz z ekspozycją na promieniowanie UV, może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego skóry. Dlatego też, w czasie leczenia lekiem Melisana Klosterfrau, należy zrezygnować z dłuższych kąpieli słonecznych oraz intensywnego naświetlania promieniowaniem UV, w szczególności ekspozycji leczonych obszarów skóry.
 • Po wsmarowaniu leku Melisana Klosterfrau należy dokładnie umyć ręce.
 • Nie należy stosować produktu Melisana Klosterfrau na czczo ponieważ ze względu na wysoką zawartość alkoholu, jego przyjmowanie, również w postaci rozcieńczonej może wywoływać dolegliwości takie jak zgaga, ból żołądka, nudności i odruchy wymiotne.
 • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ze względu na wysoką zawartość etanolu lek Melisana Klosterfrau może nasilać, upośledzać lub wpływać na działanie innych leków. Jeżeli pacjent stosował inne leki, zaleca się przynajmniej dwie godziny przerwy przed przyjęciem produktu Melisana Klosterfrau.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie należy stosować leku Melisana Klosterfrau na czczo, w przypadku stosowania doustnego.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Z uwagi na brak wystarczających danych oraz zawartość alkoholu, nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ze względu na zawartość alkoholu etylowego lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn. Po przyjęciu dawki jednorazowej leku osoby dorosłe powinny powstrzymać się przynajmniej przez godzinę przed prowadzeniem pojazdu albo nie przyjmować produktu Melisana Klosterfrau przed planowanym kierowaniem pojazdem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Zespół depersonalizacji-derealizacji (DD) to specyficzne zaburzenie dysocjacyjne, którego objawy są często trudne do opisania przez osoby nim dotknięte. Poczucie nierealności otaczającej rzeczywistości, a także oderwania od swojego „ja” to najczęstsze, o czym mówią pacjenci z DD.

 • Syndrom sztokholmski to pojęcie znane z kryminałów, ale także często przewijające się w mediach. Co właściwie oznacza ten termin i w jakich sytuacjach ofiara staje się niejako przywiązana do swojego kata i oprawcy, do którego teoretycznie powinna pałać nienawiścią?

 • Wśród ogromnej ilości przypraw importowanych z różnych zakątków naszej planety jedną z popularniejszych jest kardamon. Ze względu na przyjemny smak i aromat nadano mu nawet tytuł „króla przypraw”. Kardamon jest używany w kuchni, medycynie i kosmetologii. Jak większość przypraw naturalnych, wywiera korzystny wpływ na nasz organizm.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij