Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 155 ml
11.99 zł

Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 155 ml

Melisana Klosterfrau, płyn doustny, 155 ml
11.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Melisanna Klosterfrau jest wieloskładnikowym roślinnym produktem leczniczym, tradycyjnie stosowanym w stanach złego samopoczucia towarzyszącym różnorodnym dolegliwościom.

Skład

100 ml zawiera olejki eteryczne wydestylowane z alkoholem z 4,04 g mieszanki: liści melisy 10,48%, kłączy omanu 13,96%, korzenia arcydzięgła 134,96%, kłączy imbiru 13,96%, kwiatów goździka 5,57%, kłączy galangi 5,57% owoców pieprzu czarnego 1,39%, korzenia goryczki 13,69%, owocni pomarańczy 13,96%, kory cynamonowca 6,28%, kwiatów strączyńca 0,7%, owoców kardamonu 0,2%,  100 ml zawiera 62 mg olejków lotnych z wymienionych surowców w 66,8% (V/V) etanolu

Dawkowanie

Stosowanie doustne:

Tradycyjnie stosuje się zazwyczaj: 1 do 3 łyżeczek preparatu rozcieńczone co najmniej podwójną ilością wody lub innego płynu, względnie bez rozcieńczania podane na kostkę cukru.

Stosowanie zewnętrzne:

Należy wcierać preparat w bolące miejsca. Przy stosowaniu na wrażliwe partie skóry lub też użycie w formie okładu, lek można rozcieńczyć dwoma częściami wody.

 

Wskazania

Preparat stosowany wewnętrznie pomocniczo w dolegliwościach nerwicowych, stanach napięcia fizycznego i psychicznego, zaburzeniach snu, a także w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych na tle nerwowym, wzdęciach, braku apetytu. Zewnętrznie używany jest w bólach nerwowych, w bólach mięśniowych, w zapaleniu dziąseł.

Przeciwwskazania

Nie stosować w chorobie wrzodowej żołądka i jelit. Lek zawiera 66% objetościowych alkoholu etylowego. Stosując lek wg. zaleconego dawkowania pacjent przyjmuje w każdych 3 łyżeczkach do 7,8 g alkoholu.

Preparat nie powinien być stosowany u:

  •  dzieci
  •  pacjentów cierpiących na schorzenia wątroby
  •  kobiet ciężarnych i karmiących piersią
  •  osób z chorobą alkoholową
  •  osób po urazach mózgu
  •  pacjentów cierpiących na padaczkę

Działania niepożądane

Preparat może zaburzyć bezpieczne prowadzenie pojazdów mechanicznych. Ze względu na zawartość alkoholu etylowego działanie leków przyjmowanych równolegle może być nasilone lub upośledzone.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Melisana Klosterfrau - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z owocni pomarańczy wyciąg z korzenia goryczki wyciąg z kłącza galangi wyciąg z owoców kardamonu wyciąg z kwiatów stręczyca wyciąg z kory cynamonowca wyciąg z kwiatów goździków wyciąg z kłącza omanu wyciąg z liścia melisy wyciąg z korzenia arcydzięgla wyciąg z kłącza imbiru wyciąg z owoców pieprzu czarnego

Postać:

płyn

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy Układ mięśniowo-szkieletowy Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

rozkurczające uspokajające ułatwia trawienie

Wskazania:

Wewnętrznie: pomocniczo w nerwicach, stanach napięcia i podniecenia, niepokoju, utrudnionym zasypianiu, bólach głowy, wrażliwości na zmiany pogody, dolegliwościach sercowych bez przyczyn organicznych, bolesnym miesiączkowaniu i w okresie menopauzy, dolegliwościach żołądkowo-jelitowych takich jak: niestrawność, uczucie nadmiernej pełności po posiłku, brak łaknienia. Stosuje się też dla złagodzenia objawów zaziębienia lub grypy. Zewnętrznie: w nerwobólach, bólach mięśni, bólach mięśni po wysiłkach, postrzale, zapaleniu dziąseł.

Dawkowanie:

Wewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, dawka wynosi 1 do 3 łyżeczek preparatu Melisana Klosterfrau rozcieńczonego co najmniej podwójną ilością wody lub innego płynu, względnie podawanego na cukrze. Zewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, stosuje się lek nierozcieńczony lub rozcieńczony najwyżej podwójną ilością wody. Nie stosować na uszkodzoną skórę.   Uwaga! Nie należy podawać dzieciom.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ze względu na obecność alkoholu w preparacie działanie innych leków może być upośledzone lub wzmocnione.   Należy liczyć się z możliwością zmniejszenia szybkości reakcji przy obsługiwaniu maszyn i przy prowadzeniu samochodu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, wrzody żołądka i/lub dwunastnicy (nie należy wówczas stosować), zaburzenia czynności wątroby, chorobę alkoholową.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.