Nasiona lnu (mielone), zioło pojedyncze (AF), 200 g
6.09 zł

Nasiona lnu (mielone), zioło pojedyncze (AF), 200 g

Nasiona lnu (mielone), zioło pojedyncze (AF), 200 g
Ostatnia cena produktu
6.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Nowa postać siemienia lnu o wysokiej zawartości łagodzących i lekkostrawnych substancji śluzowatych, wartościowego białka, błonnika, lignanów i związków mineralnych. Len mielony odtłuszczony zawiera prawie dwukrotnie więcej śluzów, białka, błonnika pokarmowego w porównaniu z tradycyjnym siemieniem lnu.

Zawartość opakowania

Odtłuszczone nasiona lnu.

Charakterystyka produktu

Substancje śluzowe mają przy tym znacznie wyższe wskaźniki pęcznienia i lepkości. Len mielony jest smaczniejszy od tradycyjnych nasion lnu ze względu na usunięcie oleistego posmaku. Wskaźniki strawności białka lnu należą do jednych z najwyższych i są wyższe nawet od strawności białka mleka. Len mielony zawiera aminokwasy, które wpływają korzystnie na wzrok i zapobiegają powstawaniu chorób skóry.

Stosowanie produktu

1 łyżeczkę lnu mielonego (ok. 4 g) zalać minimum 1/2 szklanki gorącej wody. Odstawić na kilka minut, często mieszając do uzyskania śluzowatej konsystencji. Można spożywać do 2-3 razy dziennie z dodatkiem mleka, owoców, soków, jogurtu, miodu, można też posłodzić lub posolić. Len mielony jest również doskonałym dodatkiem do zup, pieczywa, sosów, płatków śniadaniowych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h