Gilbert NaCl 0.9%, 5ml, fizjologiczny roztwór soli, 100 ampułek

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
26.99 zł
  • Producent:LABORATOIRES GILBERT
  • Typ preparatu:Wyrób medyczny
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Gilbert NaCl 0,9%


Szczegółowy opis produktu

Opis

Gilbert NaCl 0,9% jest sterylnym roztworem soli fizjologicznej, nie przeznaczonym do iniekcji. Nie zawiera konserwantów. Preparat Gilbert NaCl 0,9% w postaci fiolek zawierających pojedynczą dawkę.
Bezpieczny, higieniczny i łatwy w użyciu.

Skład

Chlorek sodu 0,9g
Woda oczyszczona q.s. 100 ml

Wskazania

Preparat Gilbert NaCl 0,9% zalecany jest dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych:

  • do higieny nosa oraz oczu
  • do oczyszczania ran
  • do płukania uszu
  • do rozcieńczania produktów do inhalacji

Sposób użycia wyrobu medycznego

Do higieny nosa: 1 do 6 razy dziennie, zależnie od potrzeb.
Do higieny oczu: Stosować w charakterze płynu do płukania lub oczyszczania oczu.
Do czyszczenia ran: Przemyć ranę, wykorzystując całą zawartość jednej fiolki.
Do higieny uszu: Zawartość 1 fiolki wystarcza do przemycia dwojga uszu.

Uwagi

Ze względu na ryzyko szybkiego rozwoju bakteryjnego, fiolki nie należy przechowywać dłużej niż przez 24 godziny po jej otwarciu.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 842 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Gilbert NaCl 0,9% - zastosowanie i działanie

Skład:

0,9% chlorek sodu (tzw. sól fizjologiczna)

Postać:

płyn

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Medycyna rodzinna , Okulistyka , Otolaryngologia

Działanie :

nawilżające , oczyszczające

Wskazania:

Preparat przeznaczony dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych do: higieny nosa oraz oczu, oczyszczania ran, płukania uszu oraz rozcieńczania preparatów do inhalacji.

Dawkowanie:

Miejscowo. Do higieny nosa: 1 do 6 razy dziennie, zależnie od potrzeb. Do higieny oczu: stosować w charakterze płynu do płukania lub oczyszczania oczu. Do czyszczenia ran: przemyć ranę, wykorzystując całą zawartość jednej fiolki. Do higieny uszu: zawartość 1 fiolki wystarcza do przemycia dwojga uszu. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

1. Witam, Zakupiłam inhalator-nebulizator i mam pytanie czy ta sól fizjologiczna nadaje sie do inhalacji dla 1,5 rocznego dziecka (na katar, kaszel) Ile takiej soli należy wlewać do inhalacji?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 28

Szanowna Pani, Tak. Sól Gilbert NaCl 0.9%, 5ml, fizjologiczny roztwór soli, 100 ampułek nadaje się do inhalacji. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

2. Witam czy tę sól można uzywać do infuzji bo na opakowaniu napisane że nie a farmaceuta w mojej aptece upiera się że można bo ta woda nie różni się od innych.
Przyjmowane inne leki: zinacef 1500mg

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 32

Szanowna Panie Absolutnie NIE można używać tej soli do wstrzykiwań! Taka informacja znajduje się na opakowaniu. Z poważaniem - mgr farmacji Justyna Wodowska.

3. Wita, czy ta sól nadaje się do przemywania oczu noworodka?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 28

Szanowna Pani, Tak. Można nią przemywać oczy noworodkowi. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

4. Czy ampułki są szklane?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 37

Szanowna Pani, Nie. Ampułki są plastikowe. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

5. Jaki okres ważności ma otwarta fiolka soli fizjologicznej? Oczywiście fiolkę zamykam dołączonym zamknięciem. Soli tej używam do przemywania oczu mojego 3 tygodniowego synka.

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 29

Szanowna Pani, Ze względu na ryzyko szybkiego rozwoju skażenia bakteryjnego, fiolki soli Gilbert nie należy przechowywać dłużej niż przez 24 godziny po jej otwarciu. Nie należy też używać fiolek uszkodzonych. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus