Luminastil, 50 mg, tabletki, 10 szt.

difenhydramina, tabletka, sen, bezsenność

17,69 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Luminastil to lek w postaci tabletek, zawierający w składzie difenhydraminy chlorowodorek. Difenhydramina zaliczana jest do leków przeciwhistaminowych o działaniu nasennym i uspokajającym. Produkt leczniczy jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest difenhydraminy chlorowodorek (Diphenhydramini hydrochloridum).

Każda tabletka zawiera 50 mg difenhydraminy chlorowodorku (Diphenhydramini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie.

Dorośli:
W razie potrzeby, 1 tabletka na 20 minut przed snem.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki i częstości dawkowania.
Nie należy przekraczać maksymalnej dobowej dawki leku: 1 tabletka na dobę.
Nie należy przyjmować dodatkowej tabletki po przebudzeniu w nocy.

Czas trwania leczenia: Leczenie powinno być jak najkrótsze. Leku nie należy stosować przez okres dłuższy niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła żadna poprawa, należy skontaktować się z lekarzem

Działanie

Difenhydramina zaliczana jest do leków przeciwhistaminowych o działaniu nasennym i uspokajającym. 

Wskazania

Produkt leczniczy Luminastil jest wskazany do krótkotrwałego stosowani w sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą;  bliznowaciejącego wrzoda żołądka; niedrożności żołądka i jelit (spowodowana np. wrzodem trawiennym); guza chromochłonnego nadnerczy; nabytego lub wrodzonego wydłużenia odstępu QT; znanego czynnika ryzyka wydłużenia odstępu QT, w tym rozpoznana choroby sercowo-naczyniowej, znaczna nierównowaga elektrolitów (hipokaliemia, hipomagnezemia), stwierdzony w wywiadzie rodzinnym nagły zgon z przyczyn sercowych, znamienna bradykardia, jednoczesne stosowanie z lekami, o których wiadomo, że wydłużają odstęp QT i (lub) wywołują częstoskurcz komorowy typu torsade de pointes.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala, jeśli u pacjenta wystąpią reakcje nadwrażliwości z takimi objawami jak: nagły obrzęk warg, języka, gardła, twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu (tzw. obrzęk naczynioruchowy). Obrzęk w obrębie głowy i szyi może powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu; wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze); pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze); trudności w oddychaniu, świszczący oddech.
Częstość występowania tych objawów jest nieznana.

Inne działania niepożądane:

Często (występują u 1 do 10 osób na 100): zmęczenie, uspokojenie; senność; zaburzenia uwagi; trudności w utrzymaniu równowagi, zawroty głowy; suchość w jamie ustnej.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym nudności, wymioty; dezorientacja, paradoksalne pobudzenie (np. zwiększona energia, niepokój ruchowy, nerwowość); drgawki, bóle głowy; - parestezja (uczucie mrowienia, drętwienia lub zmiany temperatury skóry); - dyskineza (nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy kończyn lub całego ciała, wyginanie i prężenie, mimowolne ruchy warg, wysuwanie i chowanie języka); niewyraźne widzenie; tachykardia (przyspieszone bicie serca), kołatanie serca (nierówne, szybkie bicie serca); zgęstnienie wydzieliny oskrzelowej; drżenie mięśni; trudności w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu.

Osoby w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) są bardziej podatne na dezorientację i paradoksalne pobudzenie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent: choruje na miastenię (objawiającą się nadmiernym osłabieniem mięśni); ma padaczkę lub zaburzenia drgawkowe; ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku); ma powiększoną prostatę lub trudności w oddawaniu moczu (zatrzymanie moczu); ma astmę, zapalenie oskrzeli lub przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP); ma umiarkowane lub ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek; jest w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) i (lub) ma zaburzenia świadomości (dezorientację), ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.

W przypadku utrzymującej się bezsenności należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ objawy bezsenności mogą być oznaką innej poważnej choroby podstawowej.

Difenhydraminę należy stosować przez najkrótszy możliwy okres czasu. Skuteczność leku Luminastil może być niższa, jeśli jest stosowany w sposób ciągły. Stosowanie leku może prowadzić do rozwoju tolerancji i/lub uzależnienia.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25ºC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje: leki uspokajające, nasenne i przeciwlękowe; inhibitory monoaminooksydazy (IMAO), które pacjent stosował w ciągu ostatnich 2 tygodni (stosowane w leczeniu depresji); trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (stosowane w leczeniu depresji, takie jak: amitryptylina, doksepina); wenlafaksynę (lek stosowany w leczeniu depresji); atropinę (lek stosowany do rozszerzania źrenicy oka); metoprolol (lek stosowany w leczeniu nadciśnienia, problemów z sercem oraz w zapobieganiu migrenie).

Nie należy przyjmować leku Luminastil, jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca lub leki, które mogą wpływać na rytm serca oraz inne leki zawierające substancje o działaniu przeciwhistaminowym.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Luminastil nie należy stosować poniżej 18 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Produkt leczniczy Luminastil wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Może powodować zawroty głowy, niewyraźne widzenie, zaburzenia uwagi oraz zaburzenia psychoruchowe. W razie wystąpienia tych objawów, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych przez minimum 8 godzin po zażyciu ostatniej dawki leku.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij