Scaldex, maść, 25 g, w tubie
Scaldex, maść, 25 g, w tubie
22.99 zł

Scaldex, maść, 25 g, w tubie

Scaldex, maść, 25 g, w tubie
Ostatnia cena produktu
22.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Scaldex maść jest połączeniem substancji pochodzenia naturalnego, antybiotyku o szerokim zakresie działania i witaminy A. Skojarzone działanie substancji biologicznie czynnych zawartych w wyciągu propolisu, kwiatu nagietka i bacytracyny decyduje o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych preparatu. Lek działa odkażająco, przyczynia się do szybszego oczyszczania ran z produktów przemiany materii i elementów martwiczych. Witamina A przyśpiesza procesy odnowy uszkodzonej tkanki.

Skład

100 g preparatu zawiera: standaryzowany wyciąg z kwiatów nagietka 9,0 g, standaryzowany wyciąg z propolisu (100%) 3,0 g, bacytracyna 1,0 g, witamina A 0,03 g. Podłoże: lanolina bezwodna, olej lniany, wazelina biała, parafina stała, cholesterol.

Dawkowanie

W pierwszych dniach kuracji, zarówno u dzieci jak i u dorosłych, preparat należy nanosić na powierzchnię rany co 2-3 godziny. W kolejnych dniach leczenia preparat stosować 3 razy dziennie. W przypadku towarzyszącej wydzielinie ropnej, dodatkowo przemywać dwa razy dziennie 0.1% roztworem manganianu (VII) potasu. Nie stosować w opatrunkach zamkniętych (okluzyjnych). Przy oparzeniach większych niż 3% powierzchni ciała, należy nałożyć preparat na oparzoną skórę i zgłosić się do lekarza.

Wskazania

Lek Scaldex stosuje się w leczeniu:

  • oparzeń termicznych I i II stopnia
  • oparzeń chemicznych
  • odmrożeń
  • trudno gojących się ran (np. pooperacyjnych)
  • odleżyn
  • zmian troficznych skóry (towarzyszących np. żylakowatemu zapaleniu podudzi)
  • zropienia drobnych ran
  • niewielkich wykwitów zapalnych o charakterze grudek i krost
  • ropni towarzyszących zadrom i opiłkom wbitym w skórę

Przeciwwskazania

Jeśli kiedykolwiek w przeszłości wystąpiły reakcje uczuleniowe na którykolwiek składnik preparatu, w szczególności na propolis (kit pszczeli).

Producent

OWOC OINTMENT

Cechy produktu
PRODUCENT

Scaldex - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina A bacytracyna standaryzowany wyciąg z kwiatów nagietka standaryzowany wyciąg z propolisu

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwbakteryjne miejscowe przeciwzapalne

Wskazania:

Oparzenia termiczne I i II-go stopnia, oparzenia chemiczne, odmrożenia, trudno gojące się rany, odleżyny, zmiany troficzne skóry (np. towarzyszące żylakowatemu zapaleniu podudzi), zropienie drobnych ran, niewielkie wykwity zapalne o charakterze grudek i krost, ropnie towarzyszące zadrom i opiłkom wbitym w skórę.

Dawkowanie:

Miejscowo, na skórę. Na powierzchnię rany, zarówno u dzieci jak i u dorosłych, preparat należy nanosić co 2-3 godziny w pierwszych dniach kuracji. W kolejnych dniach leczenia preparat stosować 3 razy dziennie. W przypadku towarzyszącej wydzieliny ropnej, dodatkowo przemywać 2 razy dziennie roztworem soli fizjologicznej. Nie stosować w opatrunkach zamkniętych. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje uczuleniowe. W przypadku wystąpienia reakcji uczuleniowych, preparat należy odstawić i zasięgnąć porady lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.