Zestaw Bilastyna Hitaxa na Alergię, spray + tabletki

zestaw, bilastyna, furoinian mometazonu (mometazon), tabletka, aerozol, spray, alergia

32,20 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Szczegóły zestawu

1. Bilastyna Hitaxa, 20 mg, tabletki, 10 szt.

zestaw, bilastyna, furoinian mometazonu (mometazon), tabletka, aerozol, spray, alergia

1 szt.

2. Hitaxa Metmin-Spray, 50 mcg/dawkę, aerozol do nosa, 140 dawek

zestaw, bilastyna, furoinian mometazonu (mometazon), tabletka, aerozol, spray, alergia

1 szt.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów

Producent

Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów

Opis

Zestaw Bilastyna Hitaxa na Alergię, spray + tabletki to duet produktów leczniczych stosowanych min. w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa. 

Lek Bilastyna Hitaxa zawiera substancję czynną bilastynę. Jest stosowany w celu złagodzenia objawów kataru siennego (kichanie, świąd, katar, zatkany nos oraz zaczerwienione i łzawiące oczy) oraz innych postaci alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Może on być również stosowany do leczenia swędzących wysypek skórnych.

Hitaxa Metimin-Spray to lek, który łagodzi objawy zapalenia nosa, kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.  Stosowany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych.

Skład

Bilastinum Hitaxa:

Substancją czynna jest Bilastinum.

Jedna tabletka zawiera 20 mg bilastyny.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

 

Hitaxa Metmin-Spray:

Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian. 

Każda dostarczana dawka zawiera 50 mikrogramów mometazonu furoinianu w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, roztwór; glicerol, polisorbat 80, celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Bilastinum Hitaxa:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę należy przyjmować doustnie jedną godzinę przed lub dwie godziny po posiłku lub wypiciu soku owocowego. Tabletkę należy połykać popijając szklanką wody. 

Zalecana dawka u dorosłych, w tym osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 12 lat i powyżej, to 1 tabletka (20 mg) na dobę.

Hitaxa Metimin-Spray:

 

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek przeznaczony jest dla dorosłych ze zdiagnozowanym przez lekarza sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa.

Dorośli: zwykle dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Po uzyskaniu poprawy można zmniejszyć częstotliwość stosowania do jednej dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Dawka ta powinna być skuteczna w leczeniu podtrzymującym.

U niektórych pacjentów złagodzenie objawów występuje w ciągu 12 godzin od podania pierwszej dawki leku Hitaxa Metmin-Spray, jednak pełne korzyści z leczenia mogą nie pojawić się w ciągu dwóch pierwszych dni leczenia. Dlatego należy kontynuować regularne stosowanie w celu uzyskania pełnych korzyści z leczenia.
Jeżeli po maksymalnie 14 dniach stosowania leku pacjent nie odczuwa poprawy lub odczuwa pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Produkt leczniczy Hitaxa Metmin-Spray nie powinien być stosowany dłużej niż 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem.

Podanie do nosa.
Przed podaniem pierwszej dawki należy dokładnie wstrząsnąć pojemnikiem i nacisnąć pompkę 10 razy (aż do uzyskania jednorodnej zawiesiny). Jeżeli pompka nie była używana przez 14 dni lub dłużej, przed kolejnym użyciem należy najpierw ją sprawdzić przez 2 krotne naciśnięcie pompki, aż do uzyskania jednorodnej zawiesiny.

Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć dokładnie pojemnikiem. 

 

Działanie

Bilastyna Hitaxa jest lekiem o działaniu przeciwhistaminowym. Bilastyna jest niesedatywnym, długo działającym antagonistą histaminy z selektywnym powinowactwem do obwodowych receptorów H1.

Hitaxa Metimin-Spray: zawiera w składzie mometazonu furoinian, który ma działanie przeciwzapalne.

Wskazania

Bilastyna jest wskazana do objawowego leczenia alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek (sezonowego i całorocznego) oraz pokrzywki. 

Hitaxa Metimin-Spray: Produkt leczniczy wskazany jest w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych, które zostało potwierdzone diagnozą lekarską.

 

Przeciwwskazania

Bilastinum Hitaxa: Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Hitaxa Metimin-Spray: Nie należy stosować aerozolu do nosa Hitaxa Metmin-Spray w przypadku nadwrażliwości na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz jeśli u pacjenta występuje opryszczka, miał uraz lub zabieg chirurgiczny nosa.

 

Działania niepożądane

Bilastinum Hitaxa:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane, które mogą występować u dorosłych i młodzieży to:

Często: występujące częściej niż u 1 na 100, ale rzadziej niż u 1 na 10 leczonych pacjentów: bóle głowy, senność.

Niezbyt często: występujące częściej niż u 1 na 1000, ale rzadziej niż u 1 na 100 leczonych pacjentów: nieprawidłowy zapis EKG, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności wątroby, zawroty głowy, ból żołądka, zmęczenie, wzmożony apetyt, zaburzenia rytmu serca, zwiększenie masy ciała, nudności, lęk, uczucie suchości lub dyskomfortu w nosie, ból brzucha, biegunka, zapalenie żołądka, zawroty głowy (zawroty lub uczucie wirowania), osłabienie, wzmożone pragnienie, duszność (trudności w oddychaniu), suchość w jamie ustnej, niestrawność, świąd, opryszczka na twarzy, gorączka, szumy uszne (dzwonienie w uszach), zaburzenia snu, zmiany w badaniach krwi wskazujące na zaburzenia czynności nerek, podwyższone stężenie lipidów we krwi.

Częstość nieznana: nie może być określona na podstawie dostępnych danych: kołatanie serca (uczucie bicia serca), częstoskurcz (szybkie bicie serca), wymioty.

Działania niepożądane, które mogą występować u dzieci, to:

Często: występujące rzadziej niż u 1 na 10 leczonych pacjentów: zapalenie błony śluzowej nosa (podrażnienie nosa): alergiczne zapalenie spojówek (podrażnienie oczu), ból głowy, ból żołądka (bóle brzucha, ból w nadbrzuszu).

Niezbyt często: występujące rzadziej niż u 1 na 100 leczonych pacjentów: podrażnienie oczu, zawroty głowy, utrata przytomności, biegunka, nudności, obrzęk warg, wyprysk, pokrzywka, zmęczenie.

Hitaxa Metimin-Spray: 

 

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli po zastosowaniu leku wystąpią natychmiastowe reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka lub gardła, problemy z przełykaniem, pokrzywka, świszczący oddech lub trudności w oddychaniu) należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Częste działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): ból głowy, kichanie i podrażnienie i (lub) pieczenie błony śluzowej nosa, krwawienie z nosa (występowało bardzo często (może wystąpić częściej niż 1 na 10 osób) u pacjentów z polipami nosa, którzy stosowali dwie dawki mometazonu do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę), ból nosa lub gardła, owrzodzenie błony śluzowej nosa, zakażenie górnych dróg oddechowych.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): wzrost ciśnienia w gałce ocznej (jaskra) i (lub) zaćma powodujące zaburzenia widzenia, uszkodzenie przegrody nosowej oddzielającej nozdrza, zaburzenia smaku i węchu, trudności w oddychaniu i (lub) świszczący oddech, nieostre widzenie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bilastinum Hitaxa: Należy zachować ostrożność zwłaszcza u pacjentów z: zaburzeniami czynności nerek należy unikać wtedy  jednoczesnego podawania bilastyny.

Hitaxa Metimin-Spray: 

 

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Hitaxa Metmin-Spray należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: u pacjenta występuje obecnie lub występowała kiedykolwiek w przeszłości gruźlica, u pacjenta występuje jakiekolwiek inne zakażenie, np. grzybicze, bakteryjne, pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków, u pacjenta występuje mukowiscydoza.

Hitaxa Metmin-Spray zawiera benzalkoniowy chlorek, który może powodować podrażnienie lub obrzęk wewnątrz nosa, zwłaszcza jeżeli jest stosowany przez długi czas.

Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki wynosi 2 miesiące.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Więcej informacji na ulotce dołączonej do opakowania.

Stosowanie innych leków

Bilastinum Hitaxa: Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: ketokonazol (lek przeciwgrzybiczy), erytromycyna i ryfampicyna (antybiotyki), diltiazem (lek stosowany w dławicy piersiowej), cyklosporyna (lek stosowany w celu zmniejszenia aktywności układu odpornościowego, co pozwala uniknąć odrzucenia przeszczepu, lub w celu zmniejszenia aktywności choroby w przypadku chorób autoimmunologicznych i alergicznych, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry lub reumatoidalne zapalenie stawów), Rytonawir (lek stosowany w leczeniu AIDS). 

Hitaxa Metimin-Spray: 

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków. W celu leczenia alergii lekarz prowadzący może zalecić pacjentowi, aby zakończył ich stosowanie w momencie rozpoczęcia stosowania leku Hitaxa Metmin-Spray. U niektórych pacjentów po zaprzestaniu stosowania kortykosteroidów w postaci doustnej lub zastrzyków mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak ból stawów lub mięśni, osłabienie oraz depresja. Mogą również ujawnić się inne objawy alergiczne, takie jak swędzenie, łzawienie oczu lub czerwone i swędzące plamy na skórze. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku, jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z tych objawów.
Niektóre leki mogą nasilić działanie leku Hitaxa Metmin-Spray i lekarz może chcieć uważnie monitorować stan pacjenta przyjmującego takie leki (w tym niektóre leki na HIV: rytonawir, kobicystat).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku Bilastyna Hitaxa nie należy przyjmować razem z jedzeniem ani z sokiem grejpfrutowym, ani innymi sokami owocowymi, ponieważ osłabia to działanie leku.

Hitaxa Metimin-Spray: nie dotyczy

Ciąża i karmienie piersią

Bilastinum Hitaxa: Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o zastosowaniu leku w ciąży lub okresie karmienia piersią podejmuje lekarz.

Hitaxa Metimin-Spray: Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Bilastyna Hitaxa : Nie należy stosować u dzieci i młodzieży wieku poniżej 12 roku życia.

Leku Hitaxa Metmin-Spray nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ten lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij