Zestaw Hitaxa na Alergię, spray + tabletki

zestaw, desloratadyna, furoinian mometazonu (mometazon), tabletka, aerozol, spray, alergia, uczulenie, pokrzywka

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Szczegóły zestawu

1. Hitaxa Fast, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej, 10 szt.

zestaw, desloratadyna, furoinian mometazonu (mometazon), tabletka, aerozol, spray, alergia, uczulenie, pokrzywka

1 szt.

2. Hitaxa Metmin-Spray, 50 mcg/dawkę, aerozol do nosa, 140 dawek

zestaw, desloratadyna, furoinian mometazonu (mometazon), tabletka, aerozol, spray, alergia, uczulenie, pokrzywka

1 szt.

O produkcie

Opis

Zestaw Hitaxa na Alergię, spray + tabletki to duet produktów leczniczych stosowanych min. w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa

Hitaxa fast tabletki- produkt leczniczy łagodzący objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa.

Hitaxa Metimin-Spray: to lek, który łagodzi objawy zapalenia nosa, kichanie, świąd oraz uczucie zatkanego nosa i zmniejsza ilość wydzieliny z nosa.  Stosowany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych.

Skład

Hitaxa fast tabletki:

Substancją czynną leku jest desloratadyna.

1 tabletka zawiera 5 mg desloratadyny.

Substancje pomocnicze: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti, płynny (zawiera również glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (suszony rozpyłowo), potasu wodorotlenek (do ustalenia pH).

Hitaxa Metimin-Spray:

Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian. 

Każda dostarczana dawka zawiera 50 mikrogramów mometazonu furoinianu w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, roztwór; glicerol, polisorbat 80, celuloza mikrokrystaliczna i karmeloza sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Hitaxa fast tabletki:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 roku życia: 1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej 1 raz na dobę.

Leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i pokrzywki desloratadyną bez konsultacji lekarskiej nie powinno trwać dłużej niż 10 dni.

Hitaxa Metimin-Spray:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek przeznaczony jest dla dorosłych ze zdiagnozowanym przez lekarza sezonowym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa.

Dorośli: zwykle dwie dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Po uzyskaniu poprawy można zmniejszyć częstotliwość stosowania do jednej dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Dawka ta powinna być skuteczna w leczeniu podtrzymującym.

U niektórych pacjentów złagodzenie objawów występuje w ciągu 12 godzin od podania pierwszej dawki leku Hitaxa Metmin-Spray, jednak pełne korzyści z leczenia mogą nie pojawić się w ciągu dwóch pierwszych dni leczenia. Dlatego należy kontynuować regularne stosowanie w celu uzyskania pełnych korzyści z leczenia.
Jeżeli po maksymalnie 14 dniach stosowania leku pacjent nie odczuwa poprawy lub odczuwa pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Produkt leczniczy Hitaxa Metmin-Spray nie powinien być stosowany dłużej niż 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem.

Podanie do nosa.
Przed podaniem pierwszej dawki należy dokładnie wstrząsnąć pojemnikiem i nacisnąć pompkę 10 razy (aż do uzyskania jednorodnej zawiesiny). Jeżeli pompka nie była używana przez 14 dni lub dłużej, przed kolejnym użyciem należy najpierw ją sprawdzić przez 2 krotne naciśnięcie pompki, aż do uzyskania jednorodnej zawiesiny.

Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć dokładnie pojemnikiem. 

Działanie

Hitaxa fast tabletki łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa.

Hitaxa Metimin-Spray:  zawiera w składzie mometazonu furoinian, który ma działanie przeciwzapalne.

Wskazania

Lek Hitaxa fast tabletki stosowany jest w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką oraz objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa.

Hitaxa Metimin-Spray: produkt leczniczy wskazany jest w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych, które zostało potwierdzone diagnozą lekarską.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Hitaxa fast:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na desloratadynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na loratadynę

Hitaxa Metimin-Spray: Nie należy stosować aerozolu do nosa w przypadku nadwrażliwości na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz jeśli u pacjenta występuje opryszczka, miał uraz lub zabieg chirurgiczny nosa

Działania niepożądane

Hitaxa fast tabletki : Jak każdy lek, let ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 pacjentów):

 • trudności w oddychaniu,
 • świszczący oddech,
 • swędzenie,
 • pokrzywka i obrzęk,
 • kołatanie sercam
 • szybkie bicie serca,
 • bóle brzucha,
 • nudności i wymioty,
 • roztrój żołądka,
 • biegunka,
 • zawroty głowy.

Częstość nieznana:

 • nietypowe zachowanie,
 • zachowanie agresywne,
 • zmiany w sposobie bicie serca,
 • nadwrażliwość na światło,
 • zwiększenie masy ciała,
 • zwiększony apetyt.

Hitaxa Metimin-Spray:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli po zastosowaniu leku wystąpią natychmiastowe reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka lub gardła, problemy z przełykaniem, pokrzywka, świszczący oddech lub trudności w oddychaniu) należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Częste działania niepożądane (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): ból głowy, kichanie i podrażnienie i (lub) pieczenie błony śluzowej nosa, krwawienie z nosa (występowało bardzo często (może wystąpić częściej niż 1 na 10 osób) u pacjentów z polipami nosa, którzy stosowali dwie dawki mometazonu do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę), ból nosa lub gardła, owrzodzenie błony śluzowej nosa, zakażenie górnych dróg oddechowych.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): wzrost ciśnienia w gałce ocznej (jaskra) i (lub) zaćma powodujące zaburzenia widzenia, uszkodzenie przegrody nosowej oddzielającej nozdrza, zaburzenia smaku i węchu, trudności w oddychaniu i (lub) świszczący oddech, nieostre widzenie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Hitaxa fast tabletki:

 • Lek Hitaxa fast występuje w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustniej.
 • Przed rozpoczęciem stosowania leku Hitaxa fast należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek bądź występują drgawki.
 • Leh Hitaxa fast zawiera aspartam, może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Hitaxa Metimin-Spray:

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Hitaxa Metmin-Spray należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: u pacjenta występuje obecnie lub występowała kiedykolwiek w przeszłości gruźlica, u pacjenta występuje jakiekolwiek inne zakażenie, np. grzybicze, bakteryjne, pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków, u pacjenta występuje mukowiscydoza.

Hitaxa Metmin-Spray zawiera benzalkoniowy chlorek, który może powodować podrażnienie lub obrzęk wewnątrz nosa, zwłaszcza jeżeli jest stosowany przez długi czas.

Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki wynosi 2 miesiące.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Więcej informacji na ulotce dołączonej do opakowania.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków. W celu leczenia alergii lekarz prowadzący może zalecić pacjentowi, aby zakończył ich stosowanie w momencie rozpoczęcia stosowania leku Hitaxa Metmin-Spray. U niektórych pacjentów po zaprzestaniu stosowania kortykosteroidów w postaci doustnej lub zastrzyków mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak ból stawów lub mięśni, osłabienie oraz depresja. Mogą również ujawnić się inne objawy alergiczne, takie jak swędzenie, łzawienie oczu lub czerwone i swędzące plamy na skórze. Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku, jeśli u pacjenta wystąpi którykolwiek z tych objawów.
Niektóre leki mogą nasilić działanie leku Hitaxa Metmin-Spray i lekarz może chcieć uważnie monitorować stan pacjenta przyjmującego takie leki (w tym niektóre leki na HIV: rytonawir, kobicystat).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Stosowanie leku Hitaxa fast nie wymaga popijania wodą lub innym płynem. Ponadto, lek Hitaxa fast może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Hitaxa Metimin-Spray:

Ciąża i karmienie piersią

Hitaxa fast tabletki: 

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Hitaxa fast w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Hitaxa Metimin-Spray: Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Hitaxa fast tabletki : Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Hitaxa Metimin-Spray: nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Hitaxa fast tabletki: NIe przypuszcza się, by lek Hitaxa fast stosowany w zalecanej dawce powodował uczucie senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi. Jednakże, bardzo rzadko, u niektórych osób występuje senność, która może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Hitaxa Metimin-Spray:

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij