Polopiryna Gardło, 8,75 mg, pastylki twarde, 24 szt.

flurbiprofen, pastylki, ból, obrzęk, stan zapalny

27,99 zł
Cena za szt.: 1,17 zł
Sprawdź warianty
16 szt.
23,99 zł
1,50 zł / szt.
24 szt.
27,99 zł
1,17 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

POLPHARMA SA
Pelplińska 19
83-200 Starogard Gdański

Opis

Produkt leczniczy Polopiryna Gardło jest przeznaczony do krótkotrwałego łagodzenia objawów stanu zapalnego gardła, takich jak podrażnienie, ból i obrzęk oraz trudności w przełykaniu u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Ma postać pastylek do ssania o smaku pomarańczowym.

Skład

Substancją czynną jet flurbiprofen (Flurbiprofenum).

Każda pastylka twarda zawiera 8,75 mg flurbiprofenu.

Substancje pomocnicze: izomalt (E 953), maltitol (E 965), czerwień koszenilowa (E 124), żółcień pomarańczowa (E 110), acesulfam potasowy (E 950), makrogol 300 (E 1521), aromat pomarańczowy (limonen (50,0%-100%), dekanal (0,0%-10%), cytral, cytronelol (0,1%-1,0%)), lewomentol.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 pastylka twarda co 3 do 6 godzin, w razie potrzeby.
Nie należy przyjmować więcej niż 5 pastylek w ciągu 24 godzin.

Pastylkę należy powoli rozpuszczać w ustach, nie należy jej połykać ani żuć. Podczas rozpuszczania należy zawsze przemieszczać pastylkę w jamie ustnej.

Działanie

Polopiryna Gardło zawiera flurbiprofen, który należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Wskazania

Lek Polopiryna Gardło stosuje się w krótkotrwałym łagodzeniu objawów związanych ze stanem zapalnym gardła, który objawia się podrażnieniem, bólem, obrzękiem i trudnością w przełykaniu. Jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu oraz inne leki z grupy NLPZ.

Zastosowanie jest przeciwwskazane w przypadku występowania choroby wrzodowej, ciężkiej niewydolności serca, nerek i/lub wątroby oraz krwawień, zaburzeń krzepnięcia, zapalenia jelit, perforacji przewodu pokarmowego.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpi duszność, świszczący oddech, świąd, wysypka, obrzęk twarzy, języka lub gardła powodujący trudności w oddychaniu, przyśpieszone bicie serca i spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu,  ciężkie reakcje skórne takie jak łuszczenie się, powstawanie pęcherzy lub odwarstwianie skóry należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 pacjentów): zawroty głowy, ból głowy, podrażnienie gardła, owrzodzenia jamy ustnej lub ból w jamie ustnej, ból gardła, dyskomfort lub nietypowe odczucia w jamie ustnej (uczucie ciepła, pieczenia, mrowienia, kłucia itp.), nudności i biegunka, uczucie mrowienia i swędzenia skóry.

Niezbyt często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 100 pacjentów): senność lub trudności w zasypianiu, zaostrzenie astmy, świszczący oddech, trudności w oddychaniu, tworzenie pęcherzy w jamie ustnej i gardle, drętwienie gardła, suchość w jamie ustnej, uczucie pieczenia w ustach, zaburzenia smaku, wzdęcia, ból brzucha, wiatry, zaparcia, niestrawność, wymioty, zmniejszenie czucia w gardle, gorączka, ból, wysypki skórne, świąd skóry.

Rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 1 000 pacjentów): reakcja anafilaktyczna.

Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): niedokrwistość, trombocytopenia (mała liczba płytek krwi, co może powodować powstawanie siniaków i krwawienia), - obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca lub atak serca, ciężkie postaci reakcji skórnych, takie jak zmiany pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella i toksyczna nekroliza naskórka, zapalenie wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera izomalt i malitol, czerwień koszenilową (E124) i żółcień pomarańczową (E 110). Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. 

Należy zachować ostrożność u pacjentów z astmą, alergią, zaburzeniami serca, krążenia, czynności wątroby i nerek, nadciśnieniem, chorobami jelit, toczniem, po przebytym udarze.

Pacjenci w podeszłym wieku mogą być bardziej podatni na występowanie działań niepożądanych. Należy zgłosić lekarzowi występowanie bólów głowy po lekach p/bólowych oraz ciążę.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Polopiryna gardło może wchodzić w interakcje z: lekami na serce i nadciśnienie, moczopędnymi, rozrzedzającymi krew, na dnę moczanową oraz cukrzycę, przeciwdepresyjnymi, niektórymi antybiotykami, fenytoiną, metotrexatem.

Należy unikać jednoczesnego stosowania flurbiprofenu z innymi NLPZ, w tym z selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania leku Polopiryna Gardło należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może to zwiększać ryzyko krwawienia w obrębie żołądka lub jelit.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować tego leku w ostatnim trymestrze ciąży.  W pierwszych 6 miesiącach ciąży lub w okresie laktacji, przed zastosowaniem tego leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt nie jest wskazany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Możliwymi działaniami niepożądanymi po zastosowaniu flurbiprofenu są zawroty głowy. Należy zachować ostrożność.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij