Mighty Medic, waporyzator, 1 szt.

wyrób medyczny, akcesoria, sprzęt medyczny

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

1 299,00 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty MIGHTY

Producent

Storz & Bickel GmbH & Co. KG
In Grubenäcker 5-9
78532 Tuttlingen, Niemcy

Dystrybutor

Canopy Growth Polska Sp. z o.o.
Grudziądzka 1-3
87-100 Toruń

Opis

Wyrób medyczny Mighty Medic jest to dopuszczony do obrotu w 2016 roku przenośny waporyzator do inhalacji kannabinoidów. Wysoka temperatura jaką osiąga urządzenie umożliwia prawie całkowite wyekstrahowanie THCA (kwas tetrahydrokannabinolowy), CBDA (kwas kannabidiolowy) oraz terpenów i przekształcenie ich w łatwo wchłaniany w płucach aerozol. Dzięki tej metodzie działanie lecznicze substancji rozpoczyna się już po 1-2 minutach i utrzymuje się 2-4 godziny.

Produkt przeznaczony jest jedynie dla osób dorosłych. 

Zawartość opakowania

W zestawie znajdują się: waporyzator Mighty Medic, młynek do suszu, magazynek z 8 sztukami kapsułek dozujących, 4 zapasowe pierścienie uszczelniające, 3 zapasowe sitka, 3 nasadki na ustnik, pędzel do czyszczenia, zasilacz oraz instrukcja obsługi.

Działanie

Urządzenie napędzane jest za pomocą akumulatora złożonego z generatora gorącego powietrza oraz z modułu chłodzącego. Po uruchomieniu generator gorącego powietrza zaczyna nagrzewać waporyzator do ustawionej na wyświetlaczu temperatury. W 210°C ze zmielonego wcześniej suszu ekstrakcji ulegają substancje takie jak THCA, CBDA oraz terpeny. Wysoka temperatura nie powoduje ich spalenia, a sprawia, że ulegają one przekształceniu w aerozol, który z łatwością może być dostarczony do płuc. Inhalację rozpocząć można już przy temperaturze 180°C. Kropelki substancji dostarczone do płuc wchłaniane są przez pęcherzyki płucne i w szybki sposób dostają się do krwioobiegu - około 1/3 kannabinoidów zawartych w suszu przedostaje się bezpośrednio do organizmu, efekt leczniczy odczuwalny jest już po 1-2 minutach i utrzymuje się przez 2-4 godziny. 

Przeznaczenie produktu

Waporyzator Mighty Medic przeznaczony jest do waporyzacji kannabinoidów przepisanych prze lekarza, a następnie do ich inhalacji i dostarczenia substancji czynnych do organizmu w warunkach domowych, szpitalu lub gabinecie lekarskim. 

Charakterystyka produktu

Waporyzator Mighty Medic posiada dwa ustawione fabrycznie poziomy temperatury: temperaturę podstawową 180°C oraz temperaturę podwyższoną 195°C, jednak można je dowolnie regulować w zakresie 40 - 210°C za pomocą przycisków "+" oraz "-". Ich jednoczesne naciśnięcie powoduję zmianę wyświetlanej jednostki z °C na °F i odwrotnie. 

Sposób użycia wyrobu medycznego

1. Akumulator nowego produktu naładowany jest w 80%, przed pierwszym użyciem naładuj go do pełna. Czas ładowania pustego akumulatora wynosi około 2 godziny. 
2. W razie potrzeby rozdrobnij młynkiem kwiatostany konopi, odważ zalecaną przez lekarza ilość i z pomocą przykrywki magazynka pełniącej także funkcje lejka napełnij kapsułkę dozującą. 
3. Zdejmij z waporyzatora moduł chłodzący, w komorze napełniania umieść kapsułkę dozującą, komorę można także napełnić bezpośrednio, bez użycia kapsułek. 
4. Ponownie zamontuj moduł chłodzący, uruchom urządzenie wciskając przycisk ON/OFF przez minimum pół sekundy (poczujesz wibracje). 
5. Ustaw żądaną temperaturę zmniejszając ją lub zwiększając za pomocą przycisków po bokach wyświetlanej wartości zadanej. Nagrzewanie, w zależności od ustawień może trwać około 2 minuty, po jego zakończeniu urządzenie zawibruje dwa razy, a na wyświetlaczu będzie migać wskazanie zadanej temperatury. 
6. Odchyl ustnik i włóż go do ust. Wykonuj równomierne wdechy, powinny one być o połowę płytsze, niż w trakcie normalnego oddychania. Zatrzymaj powietrze na kilka sekund w płucach, następnie powolnie je wypuść. 
7. Po kilku wdechach ilość oparów zauważalnie zmaleje. Jeśli podczas oddychania nie widać już żadnych oparów oznacza to, że inhalacja została zakończona. 
8. Wyłącz urządzenie, poczekaj aż ostygnie. Zdejmij i wyrzuć nasadkę na ustnik, zdejmij moduł chłodzący i wyjmij kapsułkę dozującą. Zużyte kwiatostany konopi wyrzuć na kompost lub do odpadów zmieszanych. 

Szczegółowa instrukcja użycia opisana została w instrukcji obsługi. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie dotykać części metalowych.
Nie uruchamiać w przypadku uszkodzenia kabla zasilacza. 
Nie używać w pomieszczeniach wilgotnych np. w łazience, w środowisku łatwopalnym lub zagrożonym wybuchem, a także w pobliżu przedmiotów zapalnych np. zasłon, obrusów, papieru. 
Nigdy nie dotykać mokrymi dłońmi. 
Nie stosować kruchych ani uszkodzonych nasadek na ustnik. 

Uwagi i środki ostrożności

Należy używać tylko standaryzowanych i kontrolowanych, medycznych kwiatostanów konopi (Cannabis flos).
Chronić przed źródłami ciepła, bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz przed wodą, wilgocią, zwierzętami domowymi (gryzoniami) i szkodnikami. 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 
Osoby wymagające pomocy inhalować się mogą jedynie pod stałą kontrolą. 
W przypadku wystąpienia zakłóceń w trakcie użytkowania należy niezwłocznie wyciągnąć zasilacz z gniazda.
Waporyzatora można używać jedynie po założeniu jednorazowej nasadki ochronnej na ustnik. Przed użyciem urządzenia przez inną osobą należy wymienić moduł chłodnicy i wyczyścić waporyzator. 
Gorące urządzenie należy odkładać jedynie na powierzchnie twarde, nigdy na powierzchnie miękkie lub wrażliwe na wysoką temperaturę. 

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Przy odpowiednim stosowaniu kannabinoidy mogą wywołać działanie psychotyczne (oszałamiające), posiadają one także potencjał uzależniający. 

Uwagi

Dane techniczne 

Temperatura pracy 5 - 35°C
Temperatura odparowania ok 40 - 210°C
Średnica kropelek (MMAD) 0,64 µm
Napięcie wejściowe 12 V DC
Pobór mocy 36 W
Wymiary 14 x 8 x 3 cm
Waga ok 235 g 
Średnia trwałość waporyzatora około 1000 godzin pracy lub 5 lat
Żywotność akumulatora około 500 godzin pracy lub 2 lata
Gwarancja  2 lata od daty zakupu

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Urządzenie nie jest dozwolone do używania przez dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia. 

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij