Na receptę

Revival Plus, 20 mg + 12,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

24,49 zł
Cena za szt.: 0,87 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
24,49 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 355 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Menarini International Operations Luxembourg S.A.
1, Avenue de la Gare
L-1611 Luxembourg

Opis

Revival Plus zawiera dwie substancje czynne, olmesartan medoksomil i hydrochlorotiazyd, które są stosowane w leczeniu nadciśnienia u osób dorosłych. Ma postać czerwono-żółtych, okrągłych tabletek powlekanych.

Skład

Substancjami czynnymi są: olmesartan medoksomil i hydrochlorotiazyd.

Każda tabletka powlekana zawiera 20 mg olmesartanu medoksomilu (Olmesartanum medoxomilum) i 12,5 mg hydrochlorotiazydu (Hydrochlorothiazidum).

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, hyproloza o niskim stopniu podstawienia, laktoza jednowodna, hyproloza, magnezu stearynian,  hypromeloza,talk, tytanu dwutlenek, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę należy połknąć popijając wystarczającą ilością płynu (np. szklanką wody). Tabletki nie należy żuć i należy ją przyjmować codziennie o tej samej porze.

Działanie

Lek obniża zbyt wysokie ciśnienie tętnicze poprzez wpływ na naczynia krwionośne i zwiększając ilość wydalanego moczu.

Wskazania

Leczenie pierwotnego nadciśnienia tętniczego.
Produkt leczniczy złożony Revival Plus jest wskazany do stosowania przez dorosłych pacjentów, u których leczenie ciśnienia tętniczego samym  olmesartanem medoksomilem nie było skuteczne.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek i/lub wątroby, cholestazą i niedrożnością dróg żółciowych. Przeciwwskazane jest stosowanie w przypadku opornej na leczenie hipokaliemii, hiperkalcemii, hiponatremii i objawowej hiperurykemii.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy przerwać stosowanie leku Revival Plus, natychmiast skontaktować się z lekarzem i pozostawać w pozycji leżącej jeśli u pacjenta pojawią się zawroty głowy lub omdlenie. W przypadku wystąpienia rekcji alergicznej z obrzękiem twarzy, jamy ustnej, krtani, wysypką i swędzeniem  należy przerwać stosowanie leku Revival Plus i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): zawroty głowy, osłabienie, ból głowy, zmęczenie, ból w klatce piersiowej, obrzęk okolicy kostek, stóp, nóg, rąk lub ramion.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Revival Plus można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków.

Należy zachować ostrożność pijąc alkohol podczas przyjmowania leku Revival Plus, ponieważ u niektórych osób mogą wystąpić omdlenia lub zawroty głowy.

Podczas przyjmowania leku Revival Plus należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowaniem UV.

Revival Plus zawiera laktozę.

Należy zachować ostrożność jeśli u pacjenta występuje lub występowało w przeszłości: niewielkie lub umiarkowane zaburzenia nerek lub stan po przeszczepieniu nerki, choroby wątroby, niewydolność serca lub zaburzenia dotyczące zastawek serca lub mięśnia sercowego, wymioty lub biegunka, która jest nasilona lub utrzymuje się przez kilka dni, leczenie dużymi dawkami leków moczopędnych lub stosowanie diety z małą zawartością soli, zaburzenia dotyczące nadnerczy (pierwotny hiperaldosteronizm), cukrzyca, toczeń rumieniowaty (choroba autoimmunologiczna), uczulenie lub astma oskrzelowa, nowotwór skóry, problemy z oddychaniem po przyjęciu hydrochlorotiazydu.

Nasilona biegunka, zaburzenia wzroku i ból oka oraz  pragnienie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, ból lub kurcze mięśni, zmęczenie mięśni, niskie ciśnienie tętnicze (niedociśnienie), osłabienie, apatia, zmęczenie, senność lub niepokój, nudności, wymioty, zmniejszona ilość wydalanego moczu, szybka czynność serca są wskazaniem do konsultacji z lekarzem.

Należy odstawić lek Revival Plus przed wykonaniem badań czynności przytarczyc.
Lek ten może powodować dodatni wynik w wykonywanym u sportowców teście antydopingowym.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie należy stosować leku u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami czynności nerek leczonych aliskirenem i inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE).

Szczególnie ważne jest poinformowanie lekarza jeśli pacjent stosuje: leki, które mogą wpływać na stężenie potasu we krwi, lit,  niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),  leki nasenne, uspokajające i przeciwdepresyjne, niektóre leki zwiotczające mięśnie,  Amifostynę i niektóre inne leki stosowane w leczeniu raka,  leki zmniejszające stężenie lipidów we krwi, takie jak kolestyramina i kolestypol,  leki przeciwcholinergiczne, leki stosowane w niektórych zaburzeniach psychicznych, leki stosowane w niektórych zaburzeniach psychicznych, leki stosowane w zaburzeniach serca,  leki, które mogą zaburzać rytm serca,  doustne leki przeciwcukrzycowe, beta-adrenolityki i diazoksyd,  Metylodopę,  leki zwiększające ciśnienie tętnicze i czynność skurczową serca, takie jak noradrenalina, Difemanil, lek stosowany w przypadku wolnej czynności serca i zmniejszający potliwość; leki stosowane w dnie, takie jak probenecyd, sulfinpirazon i allopurynol, suplementy wapnia, Amantadynę, leki zapobiegające odrzuceniu przeszczepionego narządu, takie jak cyklosporyna; niektóre antybiotyki - tetracykliny lub sparfloksacyna; Amfoterycynę, lek stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych; niektóre leki zobojętniające kwas żołądkowy, takie jak wodorotlenek magnezu lub wodorotlenek glinu; Cyzapryd, lek przyspieszający pasaż treści pokarmowej w żołądku i jelitach; Halofantrynę, lek stosowany w malarii.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Revival Plus we wczesnym okresie ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Revival Plus u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas leczenia wysokiego ciśnienia tętniczego może wystąpić uczucie senności lub zawroty głowy. W takim wypadku nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, aż do ustąpienia objawów.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij