Nasometin Control, 50 mcg/dawkę, aerozol do nosa na alergię, 60 dawek

furoinian mometazonu (mometazon), aerozol, alergia, katar, kichanie, uczulenie

23,29 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Poznaj Nasometin Control spray do nosa na wszystkie nosowe objawy alergii od firmy Sandoz. Już teraz dostępny w aptece bez recepty!

Namosetin Control to lek w aerozolu przeznaczony do walki z sezonowym zapalaniem błony śluzowej nosa, czyli tzw. katarem siennym. Pomaga udrożnić zatkany nos ułatwiająć swobodne, prawidłowe oddychanie. Dodatkowo zapobiega atakom kichania, zmniejsza świąd oraz łzawienie oczu i pomaga w walce z cieknącym nosem. Substancją czynną leku jest mometazon o silnym miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Mometazon wykazuje aktywne działanie aż do 24 godzin i nie powoduje senności.

Zatem jeśli męczy Cię katar sienny wywołany roztoczami, alergenami zwierząt lub pyłkami traw – nie czekaj, wypróbuj Nasometin Control i zapomnij o ciągłym uczuciu zapchanego nosa!

Nasometin Control – rewolucja na alergię!

“TYPOWE” OBJAWY SEZONOWEGO, ALERGICZNEGO NIEŻYTU NOSA

Wodnisty lub śluzowaty katar Kichanie Blokada nosa, upośledzenie drożności Świąd oczu i nosa

JAK STOSOWAĆ AEROZOL DO NOSA?

  1. Mocno wstrząsnąć butelkę i zdjąć wieczko ochronne.
  2. Przed aplikacją leku należy udrożnić nos w celu ułatwienia dotarcia leku do miejsca działania. Delikatnie wydmuchać nos, aby oczyścić przewody nosowe.
  3. Zamknąć jeden otwór nosowy i włożyć końcówkę dozownika do drugiego otworu nosowego. Pochylić głowę lekko do przodu, trzymając butelkę pionowo do góry.
  4. Nacisnąć palcami dozownik JEDEN RAZ, aby rozpylić w nosie drobną mgiełkę aerozolu i jednocześnie rozpocząć delikatny i powolny wdech przez nos.

Nie aplikować bezpośrednio na przegrodę nosową. Końcówka aplikatora powinna być skierowana na boczną ścianę nosa (nie powinna dotykać przegrody nosa, która znajduje się w linii środkowej nosa).

UWAGA! Utrzymywanie butelki w pozycji pionowej jest bardzo ważne, ponieważ niewłaściwe rozpylenie może spowodować uszkodzenie przegrody nosowej.

DAWKOWANIE:

NASC/15/02-2020

* Wśrod leków dostępnych bez recepty .Produkt Nasometin Control wskazany jest do stosowania u dorosłych w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.
** Nasometin Control wskazany jest w leczeniu objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u osób dorosłych w wieku od 18 lat. Glikokortykosteroidy donosowe jako jedyna grupa terapeutyczna poprawia drożność i redukują wszystkie objawy zapalenia alergicznego, hamując proces zapalny na różnych etapach jego rozwoju. 1) Seidman M.D., Gurgel R.K., Lin S.Y.: Clinical practice guideline: Allergic rhinitis. Otolaryngol Head Neck Surg. 2015 Feb; 15 2 (1 Suppl), S1-43. ; 2) Samoliński B., Arcimowicz M. (red.): Polskie Standardy Leczenia Nieżytów Nosa (PoSLeNN). Alergologia Polska 2013: S1. 13 3) Arcimowicz M.: Skuteczne i bezpieczne leczenie alergicznego nieżytu nosa. Alergoprofil 2015; 11(3):11-22 4.) ChPL Nasometin Control data zatwierdzenia 24.10.2019

Nasometin Control, 50 mikrogramów/dawkę, aerozol do nosa, zawiesina. Skład: Każde rozpylenie zawiera odmierzoną dawkę 50 mikrogramów [µg] mometazonu furoinianu (w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego). Lek zawiera 0,02 mg/dawkę chlorku benzalkoniowego. Wskazania: leczenie objawów zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dorosłych w wieku od 18 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; nieleczone miejscowe zakażenie błony śluzowej nosa (tj. opryszczka); niedawno przebyta operacja nosa lub uraz nosa (do czasu wyleczenia, gdyż kortykosteroidy hamują gojenie się ran). Podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH, Biochemiestrasse 10, A-6250 Kundl, Austria.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podmiot odpowiedzialny

Sandoz GmbH
Biochemiestrasse 10
6250 Kundl, Austria

Producent

SANDOZ
Domaniewska 50c
Warszawa

Opis

Nasometin Control to aerozol do nosa na alergię, który zawiera substancję czynną mometazonu furoinian - lek z grupy kortykosteroidów, który pomaga łagodzić stan zapalny (obrzęk i podrażnienie błony śluzowej nosa spowodowane katarem siennym) u dorosłych powyżej 18 roku życia. Nasomentin jest dostępny bez recepty.

Skład

Substancją czynną leku jest mometazonu furoinian.

1 rozpylona dawka aerozolu zawiera 50 mikrogramów mometazonu furoinianu (w postaci mometazonu furoinianu jednowodnego). Całkowita masa zawiesiny rozpylanej w 1 dawce wynosi 100 mg.

Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, karmeloza sodowa, glicerol, kwas cytrynowy
jednowodny, sodu cytrynian, polisorbat 80, benzalkoniowy chlorek, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Lek Nasometin Control należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano na etykiecie lub według zaleceń lekarza, lub farmaceuty.

Zalecana dawka u dorosłych w wieku od 18 lat: dwa rozpylenia aerozolu na alergię do każdego otworu nosowego raz na dobę.

Dawkę leku można zmniejszyć do jednego rozpylenia na każdy otwór nosowy dziennie, jeśli stan pacjenta się poprawi. Jeśli jednak objawy powrócą, można zwiększyć dawkowanie, z powrotem do dwóch rozpień na każdy otwór nosowy raz na dobę.

U niektórych pacjentów steryd donosowy Nasometin Control przynosi poprawę już po 12 godzinach od podania pierwszej dawki, chociaż pełne korzyści mogą być widoczne dopiero po dwóch dniach stosowania sprayu.

Jeśli po 14 dniach stosowania leku na katar poprawa nie nastąpi lub jest niewystarczająca, należy zwrócić się do lekarza.
Leku Nasometin Control nie należy stosować dłużej niż 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Nasometin Control zawiera mometazonu furoinian - lek z grupy kortykosteroidów, który wykazuje działanie przeciwzapalne. Spray do nosa zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, łagodząc w ten sposób kichanie, świąd, niedrożność i wodnisty wyciek z nosa spowodowany katarem siennym.

Wskazania

Aerozol do nosa Nasometin Control stosuje się przy leczeniu objawów kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa). Katar alergiczny objawia się obrzękiem i podrażnieniem błony śluzowej nosa, kichaniem oraz wyciekiem z nosa.

Lek jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 18 roku życia.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować aerozolu do nosa na alergię Nasometin Control:

Jeśli pacjent ma uczulenie na mometazonu furoinian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku na katar sienny;
Jeśli pacjent ma nieleczone zakażenie błony śluzowej nosa bowiem stosowanie tego sprayu do nosa w trakcie infekcji (np. opryszczki) może pogorszyć przebieg choroby. Nasomentin można zastosować po ustąpienia zakażenia;
Jeśli pacjent przebył niedawno zabieg chirurgiczny w obrębie nosa lub uraz nosa (nie stosować leku na katar alergiczny aż rany w nosie zagoją się).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Nasomentin Control na katar alergiczny też może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Po użyciu tego sterydu do nosa bez recepty mogą wystąpić natychmiastowe objawy uczulenia. Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią obrzęk twarzy, języka albo gardła, trudności w połykaniu, pokrzywka, świszczący oddech lub trudności w oddychaniu.

Częste działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10 osób): ból głowy; kichanie; krwawienie z nosa; ból nosa; owrzodzenie błony śluzowej nosa; zakażenie dróg oddechowych.

Częstość nieznana: zwiększenie ciśnienia w oku (jaskra) i (lub) zaćma powodujące zaburzenia widzenia; niewyraźne widzenie; uszkodzenie przegrody nosowej; zmiany smaku i węchu; trudności w oddychaniu i (lub) świszczący oddech.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku na katar alergiczny Nasometin Control należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent: choruje lub chorował w przeszłości na gruźlicę; ma jakiekolwiek inne zakażenie; otrzymuje inne kortykosteroidy (doustnie lub w zastrzykach); choruje na mukowiscydozę.

Podczas stosowania leku Nasometin Control należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: układ odpornościowy pacjenta nie funkcjonuje prawidłowo (pacjent ma trudności ze zwalczeniem zakażenia), a pacjent ma kontakt z osobą chorą na odrę lub ospę wietrzną (należy unikać kontaktu z takimi osobami); pacjent ma zakażenie w obrębie nosa lub gardła; pacjent stosuje lek przez 3 miesiące bez konsultacji z lekarzem; pacjent ma utrzymujące się podrażnienie nosa lub gardła.

Jeśli u pacjenta wystąpi niewyraźne widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy zwrócić się do lekarza.

Długotrwałe stosowanie dużych dawek kortykosteroidów w aerozolu do nosa może spowodować wystąpienie działań niepożądanych na skutek wchłaniania się leku do organizmu.

Jeśli pacjent odczuwa świąd lub podrażnienie oczu, lekarz może zalecić stosowanie również innych leków oprócz leku Nasometin Control.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, np. innych sterydach, innych lekach na alergię w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Aerozol na katar sienny Nasometin Control może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami stosowanymi w leczeniu zakażenia HIV (rytonawir, kobicystat).

Jeśli pacjent stosuje w leczeniu alergii inne kortykosteroidy w postaci doustnej lub zastrzyków, lekarz może zalecić mu odstawienie ich w momencie rozpoczęcia stosowania leku Nasometin Control.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego aerozolu na katar alergiczny.

Nie wiadomo, czy mometazonu furoinian przenika do mleka kobiecego.

Wpływ na płodność

Nieznany jest wpływ leku Nasometin Control na płodność.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować tego leku na katar alergiczny u młodzieży poniżej 18 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nieznany jest wpływ leku Nasometin Control na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
  • Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał w obrocie lek o nazwie Zodgane stosowany w leczeniu kataru alergicznego. Powodem było wykrycie wady jakościowej podczas badania wspomnianego produktu leczniczego przez Narodowy Instytut Leków.

  • W czasopiśmie naukowym „Science Immunology” opublikowano właśnie najnowsze wyniki badań dotyczące tzw. hipotezy higienicznej, (nie)mającej wpływu na rozwój alergii. Czym jest to twierdzenie i co o wynikach analiz mówią naukowcy?

  • Alergia pokarmowa to chorobliwa nadwrażliwość na spożywany pokarm, uwarunkowana swoistą odpowiedzią układu odpornościowego. Najczęściej objawia się ona u pacjenta objawami ogólnymi (np. dusznością) lub miejscowymi (np. wysypka skórna, bóle brzucha), aczkolwiek w przypadku swoistej tolerancji możemy mówić też o „uczuleniu bezobjawowym”. Wokół terminu alergii pokarmowej narosło wiele mitów oraz nieporozumień, często mylona jest z nietolerancją pokarmową lub traktowana jako synonim każdej reakcji nadwrażliwości na pokarmy. Tymczasem mamy z nią do czynienia tylko przy jednoznacznie udokumentowanym mechanizmie immunologicznym. Jakie objawy występują w przypadku alergii pokarmowej i jak się ją leczy? Jakie testy alergiczne wykonać? Co uczula?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij