Theraflu Total Grip, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek

fenylefryna, gwajafenezyna, paracetamol, proszek, saszetki, ból, gorączka, grypa, katar, przeziębienie, kaszel

21.49 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
    Kurier POLTRAF
    15.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Producent

GLAXOSMITHKLINE PHARMACEUTICALS
Grunwaldzka 189
Poznań

Opis

Theraflu Total Grip to produkt leczniczy w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego. Theraflu Total Grip posiada w składzie 3 substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz gwajafenezynę, które wykazują uzupełniające się działanie na objawy grypy czy przeziębienia, takie jak: łagodna oraz umiarkowana gorączka, zatkany nos, a także mokry kaszel. Lek można stosować u dorosłych, osób starszych oraz młodzieży w wieku powyżej 16 lat i wadze powyżej 50 kg.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), gwajafenezyna (Guaifenesinum).

1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 12,2 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 10 mg fenylefryny zasady) oraz 200 mg gwajafenezyny.

Substancje pomocnicze: sacharoza, cytrynian sodu, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060 (zawiera butylohydroksyanizol), aromat mentolowy 876026, acesulfam potasowy (E950), aromat cytrynowy 501.476/AP05.04, aspartam (E951), aromat cytrynowy 875928, żółcień chinolinowa (E104).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek Theraflu Total Grip podaje się doustnie w postaci roztworu.
  • Dłuższe stosowanie niż 3 dni, należy skonsultować z lekarzem.
  • Przygotowanie roztworu: zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w 1 szklance (250 ml) ciepłej, ale nie gorącej wody. Następnie roztwór pozostawić do przestygnięcia i pić póki jest jeszcze ciepły.

Osoby o masie ciała co najmniej 50 kg a także w wieku powyżej 16 lat, dorośli i osoby starsze: 1 saszetka co 4 do 6 godzin (stosownie do potrzeb).
Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 saszetki, czyli 3000 mg paracetamolu, 36,6 mg chlorowodorku fenylefryny i 600 mg gwajafenezyny

Działanie

Theraflu Total Grip zawiera 3 substancje czynne:

  • paracetamol – wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe,
  • chlorowodorek fenylefryny – powoduje zmniejszenie przekrwienia oraz obrzęk błony śluzowej nosa, dzięki czemu odblokowuje zatkany nos i ułatwia oddychanie,
  • gwajafenezynę – działa wykrztuśnie przez rozrzedzanie wydzieliny w drogach oddechowych i zmniejsza nasilenie mokrego kaszlu.

Wskazania

  • Ból,
  • gorączka,
  • zablokowany nos,
  • kaszel mokry.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Theraflu Total Grip:

  • w przypadku osób uczulonych na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, gwajafenezynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • u pacjentów, u których występuje: choroba serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z wąskim kątem przesączania, guz chromochłonny nadnerczy,
  • przyjmowanie innych leków z paracetamolem – ryzyko wystąpienia przedawkowania.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (u 1 do 10 na 10 000 osób) lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób) występujące działania niepożądane:

  • reakcje alergiczne, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy lub ust,
  • wysypka skórna (w tym pokrzywka, świąd), zaczerwienienie skóry,
  • złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, owrzodzenia w jamie ustnej,
  • zaburzenia związane z krwią, w tym nietypowe krwawienie lub powstawanie siniaków,
  • zażółcenie skóry lub oczu (żółtaczka),
  • ból lub dyskomfort w jamie brzusznej (biegunka, nudności, wymioty),
  • bóle głowy, zawroty głowy,
  • wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, szybkie bicie serca,
  • zaburzenia snu, niepokój, pobudzenie psychoruchowe, nerwowość, drażliwość lub dezorientacja,
  • problemy z oddychaniem,
  • rozszerzenie źrenicy, zwiększone ciśnienie w oku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek należy przyjmować jeśli występują wszystkie wymienione objawy: ból, gorączka, przekrwienie błony śluzowej nosa i mokry kaszel.
  • Nie należy przyjmować równocześnie innych leków do leczenia kaszlu, kataru, przeziębienia oraz zawierających paracetamol.
  • Nawykowe przyjmowanie leków przeciwbólowych, a zwłaszcza połączenia kilku substancji o działaniu przeciwbólowym, może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek.
  •  Jeśli objawy się nasilają lub nie ustępują w ciągu 3 dni stosowania albo gdy kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skórna lub uporczywy ból głowy, należy skonsultować się z lekarzem.
  • Przed zastosowaniem leku Theraflu Total Grip należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent cierpi na: zaburzenia czynności układu sercowo-naczyniowego, wątroby, nerek, przerost prostaty, problemy z krążeniem krwi, łagodną żółtaczkę, niedokrwistość hemolityczną, przewlekły kaszel, astmę, rozedmę płuc, odwodnienie, przewlekłe niedożywienie.
  • Lek Theraflu Total Grip zawiera sacharozę, więc jeśli stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów to przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Lek ten zawiera 2 g sacharozy na dawkę. Należy wziąć to pod uwagę u pacjentów chorych na cukrzycę.
  • Lek zawiera sód - 5,10 mmol (czyli 117 mg) sodu na dawkę.
  • Theraflu Total Grip posiada w składzie aspartam (E951) (30 mg na saszetkę), który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla osób chorych na fenyloketonurię.

Przechowywanie:

  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Theraflu Total Grip może wchodzić w interakcje z:

  • inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitory IMAO) - jeśli były przyjmowane w ciągu ostatnich 14 dni,
  • trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (TLPD),
  • lekami stosowanymi w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, np. beta-adrenolityki
  • lekami zwierającymi sympatykomimetyki,
  • lekami stosowanymi w leczeniu niewydolności serca i nieprawidłowego rytmu serca (digoksyna i inne glikozydy nasercowe),
  • lekami rozrzedzającymi krew (przeciwzakrzepowe), takie jak warfaryna lub inne pochodne kumaryny,
  • lekami stosowanymi w leczeniu nudności i wymiotów, jak metoklopramid lub domperydon,
  • lekami stosowanymi w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna i izoniazyd) i zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol),
  • lekami stosowanymi w leczeniu drgawek, takie jak lamotrygina, fenytoina, fenobarbital i karbamazepina,
  • kolestyraminą,
  • zydowudyną,
  • probenecydem,
  • ergotaminą i metysergidem,
  • lekami stosowanymi w leczeniu gorączki lub łagodnych dolegliwości bólowych (salicylany, salicylamid),
  • lekami zawierającymi paracetamol lub lekami obkurczającymi błonę śluzową nosa, które stosuje się w leczeniu przeziębień i grypy.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie należy spożywać napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Theraflu Total Grip podczas ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

W rzadko występujących przypadkach lek może powodować nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych testów czynnościowych wątroby.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Theraflu Total Grip nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 16 lat oraz u młodzieży w przedziale wiekowym 16 - 18 lat o masie ciała poniżej 50 kg.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ten lek może powodować zawroty głowy. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij