Na receptę

Ginoring, (0,120 mg +0,015 mg)/24 h, system terapeutyczny dopochwowy, 3 szt.

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

122.99 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
122.99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 412 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Exeltis Poland Sp. z o.o.
Szamocka 8
01-748 Warszawa

Producent

EXELTIS POLAND SP.Z O.O.
ul. gen. Józefa Zajączka
Warszawa

Opis

Ginoring to złożony środek antykoncepcyjny w postaci systemu terapeutycznego dopochwowego, zapobiegający ciąży. Zawierający 2 żeńskie hormony płciowe: etonogestrel i etynyloestradiol.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: etonogestrel i etynyloestradiol.

Ginoring zawiera 11,0 mg etonogestrelu i 3,474 mg etynyloestradiolu. System terapeutyczny dopochwowy uwalnia etonogestrel i etynyloestradiol w średniej ilości odpowiednio 0,120 mg i 0,015 mg w ciągu 24 godzin, przez okres 3 tygodni.

Substancje pomocnicze: etylenu i octanu winylu kopolimer, 28% octanu winylu, poliuretan.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek należy stosować dopochwowo. Ginoring pacjentka może zakładać i usuwać samodzielnie, przy czym kiedy po raz pierwszy można zastosować lek decyduje lekarz, gdyż musi to być odpowiedni dzień cyklu miesiączkowego. Po założeniu systemu terapeutycznego musi on pozostać na 3 tygodnie z rzędu. W tym czasie zaleca się regularne sprawdzanie, czy Ginoring znajduje się w pochwie (zwłaszcza przed i po stosunku), aby upewnić się, że pacjentka jest zabezpieczona przed ciążą. Po upływie trzech tygodni należy usunąć Ginoring i zrobić tygodniową przerwę. Zwykle w czasie przerwy w stosowaniu leku pojawia się krwawienie miesięczne. Szczegółowe informacje odnośnie stosowania leku dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania.

Działanie

Działanie Ginoringu polega na uwalnianiu do krwioobiegu przez całą dobę w czasie 3 kolejnych tygodni małych ilości dwóch hormonów płciowych, czyli etonogestrelu i etynyloestradiolu. W efekcie uwalnianie komórek jajowych z jajników jest hamowane co zapobiega ciąży. Ze względu na małą ilość oraz na zawartość dwóch hormonów NuvaRing to złożonych środek antykoncepcyjny o małej dawce hormonów.

Wskazania

Ginoring to system terapeutyczny dopochwowy zapobiegający ciąży.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie należy stosować leku u pacjentek chorujących na: zaburzenia krzepnięcia krwi, ciężką cukrzycę przebiegającą z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, bardzo wysokie ciśnienie krwi, bardzo wysokie stężenie tłuszczów we krwi (cholesterolu lub triglicerydów), stan zwany hiperhomocysteinemią, choroby wątroby, zapalenie wątroby typu C, zaburzenia czynności nerek, guz wątroby (także w przeszłości), rozpoznany lub podejrzewany rak piersi lub rak narządów płciowych, krwawienia z pochwy o niewyjaśnionej przyczynie.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Stosowanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko powstawania zakrzepów krwi w żyłach (żylna choroba zakrzepowo-zatorowa) lub zakrzepów krwi w tętnicach (tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe). 

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są: bóle brzucha, mdłości (nudności), zakażenia pochwy przez drożdżaki (takie jak „pleśniawka”), dyskomfort spowodowany obecnością systemu w pochwie, świąd narządów płciowych, upławy, bóle głowy lub migrenowe bóle głowy, nastrój depresyjny, zmniejszenie popędu płciowego, ból piersi, ból miednicy, bolesne miesiączki, trądzik, zwiększenie masy ciała, wypadnięcie systemu.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ginoring, tak jak inne hormonalne środki antykoncepcyjne, nie zabezpiecza przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) ani innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Przyjmowanie leku może zwiększać ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, ale ostateczną decyzję o możliwości jego stosowania podejmuje lekarz na podstawie wywiadu.

Podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych należy systematycznie badać piersi, a jeśli pacjentka wyczuje jakiekolwiek zgrubienie powinna skontaktować się z lekarzem.

W przypadku wystąpienia zmian nastroju oraz objawów depresji podczas terapii lekiem, należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania dalszej porady medycznej.

Lista chorób o których należy poinformować lekarza oraz szczegóły odnośnie zakrzepów krwi jakie powinna wiedzieć pacjentka dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania.

Ginoring może wpływać na wynik niektórych badań laboratoryjnych, więc przed ich wykonaniem należy poinformować presonel medyczny o stosowaniu leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: leki przeciwpadaczkowe (np. prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbazepina, topiramat, felbamat), leki przeciwgruźliczne (np. ryfampicyna), leki stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV (np. rytonawir, nelfinawir, newirapina, efawirenz), leki przeciwwirusowe zapalenia wątroby typu C (np. ombitaswir, parytaprewir, rytonawir i dazabuwir, boceprewir, telaprewir), gryzefulwinę, bosentan, zielem dziurawca (Hypericum perforatum), cyklosporyną, lamotryginą.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W czasie ciąży nie wolno stosować leku Ginoring. W przypadku zajścia w ciąże podczas terapii lekiem, należy natychmiast przerwać jego stosowanie. Jeżeli pacjentka zechce zajść w ciąże powinna odpowiednio wcześniej zaprzestać stosowania leku.
Nie zaleca się stosowania systemu Ginoring w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować Ginoring u dzieci poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij