Vitagyn C, krem dopochwowy, 30 g
23.49 zł

Vitagyn C, krem dopochwowy, 30 g

Vitagyn C, krem dopochwowy, 30 g
23.49 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Krem dopochwowy o kwaśnym pH.

Skład

Woda, alkohol cetylostearylowy, gliceryna, olej ze słodkich migdałów, etoksylowany alkohol cetylostearylowy, masło karite, cytrynian srebra i kwas cytrynowy, askorbylofosforan sodu, octan tokoferylu, imidazolidynylomocznik, olej silikonowy, kwas mlekowy, poliakrylan sodu, maltodekstryny, wodorosiarczek sodu, sól disodowa EDTA.

Działanie

Stosowanie kremu dopochwowego VITAgyn C przywraca kwaśny odczyn pH pochwy pomiędzy 3.8 a 4.4, co powstrzymuje rozwój mikroorganizmów odpowiedzialnych za bakteryjne zakażenia pochwy i stwarza niekorzystne środowisko dla kolonizacji bakteryjnej spowodowanej przez bakterie E. coli, jak również dla nawrotu infekcji układu moczowego. Dodatkowo kwaśny odczyn pH pochwy neutralizuje czynniki decydujące o zjadliwości izęsistka pochwowego (Trichomonas vaginalis) i rozwój drożdżaków z rodzaju Candida w nabłonku pochwy.

Wskazania

Preparat wspomagający leczenie i zapobieganie zakażeń bakteryjnych oraz nawracających infekcji dróg moczowych. Zastosowanie preparatu jest szczególnie przydatne przy nawracających chorobach oraz po farmakologicznym leczeniu antybiotykami.

VITAgyn C krem zaleca się również stosować jako działanie osłonowe w trakcie częstych podróży, podczas uczęszczania na basen, kąpieli w morzu, jeziorze, jacuzzi, pobytu na plażach i kontaktu z podłożem np. piaskiem.

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Stosowanie

VITAgyn C krem dopochwowy o kwaśnym pH jest bezwonny, nie pozostawia tłustej warstwy i nie plami bielizny. Należy umyć ręce przed i po zastosowaniu wyrobu medycznego.

1) Przebić plombę zabezpieczającą tubę za pomocą odpowiedniego uwypuklenia umieszczonego na zakrętce tuby. Przykręcić aplikator jednorazowego użytku na szyjkę tuby.

2) Wycisnąć krem z tuby w celu napełnienia aplikatora kremem, aż do zatrzymania tłoczka.

3) Odkręcić aplikator od tuby i umieścić go w pochwie. Nacisnąć tłoczek aplikatora, aż aplikator będzie całkowicie pusty. W celu ułatwienia wprowadzania i prawidłowego opróżniania aplikatora, wskazana jest pozycja leżąca. Po użyciu aplikator nie powinien być ponownie używany i należy go wyrzucić.
Zaleca się stosowanie wyrobu medycznego przez jedną osobę.

VTTAgyn C krem dopochwowy o kwaśnym pH należy stosować jeden raz dziennie, najlepiej na noc przed położeniem się do łóżka, przez 6 kolejnych dni. Dla utrzymania efektów kuracji stosować 1-2 razy w tygodniu przez 12 tygodni lub dłużej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

 

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Długotrwałe stosowanie wszystkich produktów przeznaczonych do użytku miejscowego może wywołać reakcję nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem w celu zalecenia odpowiedniego leczenia.

Uwagi

Ciąża i okres kamienia piersią

VITAgyn C krem dopochwowy o kwaśnym pH może być używany już od pierwszych miesięcy ciąży i podczas karmienia piersią.

Interakcje z innymi produktami

Interakcje z innymi produktami nie są znane, dlatego wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem kremu dopochwowego o kwaśnym pH VITAgyn C® w połączeniu z innymi wyrobami medycznymi lub lekami dopochwowymi.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Unikać kontaktu z oczami.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Vitagyn C - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas mlekowy witamina C (kwas askorbinowy) cytrynian srebra maltodekstryny

Postać:

krem dopochwowy

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

przeciwgrzybicze zakwasza środowisko pochwy

Wskazania:

Przy upławach i w stanach zapalnych pochwy, w nawracających infekcjach układu moczowo-płciowego, podczas kuracji antybiotykowej, w okresie stosowania środków antykoncepcyjnych, w trakcie hormonalnej terapii zastępczej przy dolegliwościach towarzyszących cukrzycy, po zabiegach chirurgicznych.

Dawkowanie:

Przed zastosowaniem preparatu starannie umyć ręce. Krem dopochwowy stosować jeden raz dziennie, najlepiej na noc przed położeniem się do łóżka, przez 6 kolejnych dni. Dla utrzymania efektów kuracji stosować 1-2 razy na tydzień przez 12 tygodni lub dłużej.  Sposób użycia: 1. Otworzyć tubę i przykręcić jednorazowy aplikator do tuby. 2. Ostrożnie wycisnąć krem z tuby w celu napełnienia aplikatora kremem aż do zatrzymania tłoczka. 3. Odkręcić aplikator od tuby i umieścić go możliwe jak najgłębiej w pochwie. Dla ułatwienia wprowadzenia aplikatora zaleca się pozycję leżącą. 4. Nacisnąć tłoczek, aż aplikator będzie całkowicie pusty. Po użyciu aplikator nie powinien być ponownie używany i należy go wyrzucić. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować w połączeniu z innymi wyrobami lub lekami bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zalecane jest używanie wyrobu przez jedną osobę.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie preparatu może wywołać reakcję nadwrażliwości; w takim przypadku zaleca się przerwanie kuracji i skonsultowanie się z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.