Flexus Fluid, 25 mg/2,5 ml, roztwór do wstrzyknięć dostawowych, 1 strzykawka
119.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Flexus Fluid, 25 mg/2,5 ml, roztwór do wstrzyknięć dostawowych, 1 strzykawka

Flexus Fluid, 25 mg/2,5 ml, roztwór do wstrzyknięć dostawowych, 1 strzykawka
119.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

FLEXUS FLUID uzupełnianie mazi stawowej to produkt dostępny w postaci szklanych strzykawek zawierających kwas hialuronowy.

Skład

Substancja czynna: 25 mg hialuronianu sodu.

Substancje dodatkowe: dwunastowodny fosforan disodu, dwuwodny diwodorofosforan sodu, chlorek sodu, woda oczyszczona do wstrzykiwart do 2.5 ml, pH 6.8~7.8.

Działanie

Produkt jest przezroczystym, klarownym, lepkim, sterylnym i niepirogenicznym roztworem. Kwas hialuronowy (o masie molekularnej 650000-1200000 Da) jest uzyskiwany z mikroorganizmów. Produkt przeznaczony do jednorazowego użycia. Kwas hialuronowy to naturalny wielocukier, będący ważnym składnikiem strukturalnym skóry, tkanki podskórnej i łącznej występujący w postaci mazi stawowej. Kwas hialuronowy jest identyczny u wszystkich żyjących organizmów i wysoce biokompatybilny. Każdy ml produktu zawiera 10 mg hialuronianu sodu rozpuszczonego w soli fizjologicznej.

Wskazania

Produkt wskazany jest w leczeniu bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów (OA).

Sposób użycia wyrobu medycznego

U pacjentów dorosłych z chorobą zwyrodnieniową stawów należy stosować 1 strzykawkę produktu tygodniowo, 3 strzykawki w trakcie trwania terapii. Produkt podaje się przez iniekcję do stawu.

Dawkowanie i czas wstrzykiwania zależą od objawów. Przewidywany czas skutecznego działania to przynajmniej 6 miesięcy od zastosowania produktu. Produkt należy wstrzykiwać przy użyciu igły 18-25 G wprowadzanej do jamy stawowej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na preparaty hialuronowe.
  • Wstrzyknięcia do jamy stawowej są przeciwwskazane w przypadku obecnych lub przebytych infekcji oraz chorób skórnych w obszarze wstrzyknięcia.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Główne działania niepożądane to ból, obrzęk i uczucie ciepła w leczonym kolanie.

Uwagi

Produkt przeznaczony jest do stosowania jako implant do jamy stawowej. Produktu nie można poddawać ponownej sterylizacji ani łączyć z innymi produktami.

Produkt przeznaczony jest do podawania jedynie przez uprawniony personel medyczny, zgodnie z lokalnym prawem.

Strzykawka, igła oraz inne niezużyte materiały powinny zostać zutylizowane bezpośrednio po zakończeniu aplikacji. Jeśli opakowanie jest uszkodzone, nie należy stosować produktu.

 

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 915 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY