Fervex, granulat w saszetkach do sporządzania roztworu doustnego, 12 szt.

paracetamol, witamina c, feniramina, saszetki, granulki, gorączka, grypa, przeziębienie, ból, katar

19.89 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    9.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

UPSA SAS
3, rue Joseph Monier
92500 Rueil-Malmaison, Francja

Opis

Fervex to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym do stosowania w objawach przeziębienia i stanach grypopodobnych z towarzyszącym m.in. katarem.

Skład

Substancjami czynnymi są: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum), feniramina (Pheniramini maleas).

1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego i 25 mg maleinianu feniraminy.

Substancje pomocnicze: sacharoza (11,5 g), kwas cytrynowy bezwodny, guma akacjowa, sacharyna sodowa, aromat cytrynowo-rumowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego w postaci roztworu.
  • Lek nie stosować dłużej niż 5 dni bez kontroli lekarza.

Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 1 saszetka 2-3 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

Sposób użycia: zawartość 1 saszetki rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody.

Działanie

Fervex zawiera 3 substancje czynne, które odpowiedzialne są za działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, łagodzące katar (zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, zmniejsza obrzęk, udrażnia przewody nosowe, hamuje kichanie i łzawienie oczu) oraz uzupełnia niedobory witaminy C.

Wskazania

Leczenie objawowe w przypadku przeziębienia, stanów przeziębieniowych, grypy (gorączka, ból głowy, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Fervex:

  • w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli stwierdzono u pacjenta: ciężką niewydolność wątroby lub nerek, jaskrę z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu,
  • u osób poniżej 15 lat,
  • w przypadku stwierdzonej nietolerancji fruktozy, zespołu złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedoboru sacharazy-izomaltazy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działanie niepożądane związane z feniraminą (zależne i niezależne od dawki):

  • uspokojenie, senność,
  • suchość błon śluzowych, zaparcia,
  • zaburzenia akomodacji, kołatanie serca, rozszerzenie źrenic,
  • niedociśnienie ortostatyczne, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji,
  • drżenia, zaburzenia koordynacji ruchowej,
  • omamy, splątanie,
  • świąd, pokrzywka, rumień,
  • obrzęk,
  • małopłytkowość, leukocytopenia.

Działania niepożądane związane z paracetamolem:

  • reakcje nadwrażliwości,
  • małopłytkowość.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 5 dni.
  • Leku nie należy łączyć z innymi lekami zawierającymi paracetamol. U osób dorosłych (o masie ciała powyżej 50 kg) dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 4 gram.
  • Zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób regularnie spożywających alkohol.
  • Łączne stosowanie alkoholu i środków uspokajających może nasilać działanie leków przeciwhistaminowych, stąd należy unikać ich przyjmowania.
  • Każda saszetka jest źródłem sacharozy (11,5 g), osoby chore na cukrzyce powinny wziąć pod uwagę zawartość cukru w saszetce.
  • Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Fervex może wchodzić w interakcję z:

  • lekami uspokajającymi, neuroleptykami, barbituranami, benzodiazepinami, lekami przeciwlękowymi,
  • lekami przeciwdepresyjnymi (np. amitryptylina, doksepina), lekami przeciwhistaminowymi,
  • lekami przeciwnadciśnieniowymi o działaniu ośrodkowym,
  • baklofenem,
  • klozapiną,
  • salicylamidem,
  • kofeiną,
  • NLPZ,
  • inhibitorami MAO, warfaryną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku nie stosować z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania tego leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Lek może mieć wpływ na wyniki niektórych badań jak oznaczanie glukozy i kwasu moczowego.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek jest przeciwwskazany do stosowania u osób poniżej 15 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Wraz z jesienią rozpoczął się sezon grypowy, a lekarze uczulają – jeśli nie chcesz odczuć skutków choroby zbyt dotkliwie, warto się zaszczepić. Pytanie brzmi – na co konkretnie? Wirus grupy bowiem mutuje, przez co chorobę wywołują coraz to nowe szczepy, które z czasem uodparniają się na kolejne szczepionki. Obecnie więc możemy uchronić się przed grypą jedynie częściowo, ale zdaniem badaczy z Nowego Jorku istnieje szansa na stworzenie uniwersalnej szczepionki przeciw grypie dzięki zmianie podejścia strategii zwalczania wirusa. 

  • Temperatura ciała wykazuje fizjologiczne wahania okołodobowe. Najniższa jest ona rano (pod pachą około 36 st.C, w ustach około 36,2 st.C , w odbycie około 36,5 st.C). Najwyższą temperaturę można natomiast odnotować w godzinach popołudniowych (pod pachą około 37,2 st.C, w ustach około 37,5 st.C, zaś w odbycie może ona sięgać nawet 37,8 st.C). Należy pamiętać też o tym, że czasem wzrost temperatury ciała jest zjawiskiem jak najbardziej fizjologicznym - temperatura osiąga wyższe wartości po owulacji oraz po wysiłku fizycznym.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij