Produkt w kategoriach

Paracetamol DOZ, 500 mg, tabletki, 20 szt.

Paracetamol DOZ, 500 mg, tabletki, 20 szt.

4.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Paracetamol DOZ, 500 mg, tabletki.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

Inne składniki leku to powidon K29-32, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Lek należy stosować według zaleceń lekarza lub według informacji zawartych w ulotce. W razie wątpliwości należy stkonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Paracetamol DOZ, to:

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: Doustnie, 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek).
  • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: Doustnie, od pół do 1 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Nie wolno przekraczać dawki 4 tabletek w ciągu doby.

Nie przekraczać zalecanego dawkowania.

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni.

Działanie

Paracetamol DOZ jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania

Lek stosowany jest w leczeniu: bólu głowy, bólu gardła, migreny, bólu zębów, bólów kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnego miesiączkowania. Ponadto, lek może być stosowany w przeziębieniach oraz w stanach grypopodobnych.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Paracetamol DOZ:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli pacjent cierpi na chorobę alkoholową,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Paracetamol DOZ może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W przypadku zażywania leku w zalecanych dawkach, działania niepożądane występują:

Rzadko (mogą wystąpić u 1 do 10 osób na 10 000). Mogą pojawić się: reakcje alergiczne, np. wysypka skórna, pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka.
Bardzo rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 osoby na 10 000) może wystąpić: zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), zwiększenie stężenia utlenionej hemoglobiny we krwi (methemoglobinemia), zagrażające życiu znaczne zmniejszenie liczby krwinek białych zwanych granulocytami (agranulocytoza), ciężkie reakcje skórne: ostra uogólniona wysypka krostkowa na całym ciele lub pęcherze i nadżerki na skórze, w jamie ustnej, oczach i na narządach płciowych z gorączką i bólami stawowymi albo pękające olbrzymie pęcherze, rozległe nadżerki na skórze, złuszczanie dużych płatów naskórka z gorączką (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielenie się naskórka).

Po przedawkowaniu mogą wystąpić zaburzenia czynności wątroby i (lub) nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi, farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W czasie stosowania leku Paracetamol DOZ nie należy jednocześnie spożywać alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat, chyba że zaleci to lekarz.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek Paracetamol DOZ nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus