Refundowany

Aulin, 100 mg, tabletki, 30 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

15,99 zł
15,99 zł
0,00 zł
0,00 zł
12,16 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
15,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 925 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Podleśna 83
05-552 Łazy

Producent

ANGELINI PHARMA CESKA REPUBLIKA S.R.O.

Opis

Aulin jest to lek przeciwbólowy, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Zawiera on nimesulid stosowany w ostrym bólu i pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu. Aulin ma postać białych lub jasnożółtych, okrągłych tabletek.

Skład

Substancją czynną leku jest nimesulid (Nimesulidum).

Każda tabletka zawiera 100 mg nimesulidu (Nimesulidum).

Substancje pomocnicze: sodu dokuzynian; hydroksypropyloceluloza; laktoza jednowodna; karboksymetyloskrobia sodowa (typ A); celuloza mikrokrystaliczna; olej roślinny uwodorniony; magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie. Zaleca się przyjmowanie leku Aulin po posiłkach.

Działanie

Aulin wykazuje działanie przeciwbólowe.

Wskazania

Produkt leczniczy Aulin stosuje się w leczeniu ostrego bólu oraz pierwotnego bólu miesiączkowego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli pacjent: ma nadwrażliwość na nimesulid lub którąkolwiek substancję pomocniczą; zgłaszał reakcje nadwrażliwości w wywiadzie (np. skurcz oskrzeli, zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka, polipy nosa) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych; ma objawy uszkodzenia wątroby w wywiadzie wywołane podaniem nimesulidu; jednocześnie przyjmuje inne substance mające potencjalnie toksyczne działanie na wątrobę; ma uzależnienie od alkoholu, leków lub substancji odurzających; ma występujące krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacje w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ; ma czynną lub nawracającą chorobę wrzodową żołądka i (lub) krwotok (dwa lub więcej wyraźnych epizodów potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); ma krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego oraz inne czynne krwawienia i choroby przebiegające z krwawieniem; ma ciężkie zaburzenia krzepnięcia; ma ciężką niewydolność serca; ma ciężkie zaburzenia czynności nerek; ma zaburzenia czynności wątroby; ma gorączką i (lub) objawy grypopodobne; ma poniżej 12 lat; jest w trzecim trymestrze ciąży i okres karmienia piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (więcej niż u 1 na 100 osób): biegunka, nudności, wymioty, niewielkie zmiany aktywności enzymów wątrobowych.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (rzadziej niż u 1 na 100 osób): duszność (zadyszka), zawroty głowy, podwyższone ciśnienie krwi, zaparcia, gazy, zapalenie żołądka (zapalenie błony śluzowej żołądka), świąd, wysypka, pocenie się, obrzęk, krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie i perforacja dwunastnicy, owrzodzenie i perforacja żołądka.

Powyższe działania niepożądane nie stanowią wszystkich. Pozostałe dostępne są na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza, jeśli pacjent: ma problemy z sercem, jest po przebytym udarze mózgu lub podejrzewa, że występuje ryzyko tych zaburzeń (np. wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, wysokie stężenie cholesterolu lub palenie tytoniu); ma objawy wskazująco na zaburzenia wątroby (o utrata apetytu, nudności, wymioty, ból brzucha, utrzymujące się uczucie zmęczenia lub ciemne zabarwienie moczu); ma wrzody trawienne, krwawienie z przewodu pokarmowego, stany zapalne jelit, takie jak wrzodziejące zapalenie okrężnicy lub choroba Leśniowskiego Crohna.

Jeżeli w trakcie leczenia lekiem Aulin wystąpi gorączka i (lub) objawy grypopodobne (uogólniony ból mięśni, złe samopoczucie, dreszcze) należy przerwać przyjmowanie leku i powiedzieć o tym lekarzowi

W pierwszym momencie pojawienia się objawów wysypki skórnej, uszkodzenia tkanek miękkich (uszkodzenia błony śluzowej) lub jakichkolwiek innych objawów alergii należy przerwać przyjmowanie leku Aulin i skontaktować się z lekarzem.

Należy natychmiast przerwać leczenie lekiem Aulin, gdy wystąpi krwawienie (powodujące smoliste stolce) lub owrzodzenie przewodu pokarmowego (powodujące ból brzucha).

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje: kortykosteroidy (leki stosowane w leczeniu stanów zapalnych); leki rozrzedzające krew (leki przeciwzakrzepowe np. warfaryna, hamujące agregację płytek, kwas acetylosalicylowy lub inne salicylany); leki przeciwnadciśnieniowe lub leki moczopędne (leki stosowane w regulowaniu ciśnienia krwi lub pracy serca); lit, który jest stosowany w leczeniu depresji i podobnych schorzeniach; selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (leki stosowane w leczeniu depresji); metotreksat (stosowany w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i raka); cyklosporynę (lek stosowany po transplantacji lub w leczeniu zaburzeń systemu odpornościowego).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, czy myśli, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą celem uzyskania porady przed przyjęciem tego leku.

Podawanie produktu leczniczego kobietom w ciąży nie jest wskazane. Z uwagi na możliwość wystąpienia ryzyka zaburzeń zdolności rozrodczej nimesulid nie jest zalecany do stosowania u kobiet planujących ciążę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku Aulin u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij