Produkt w kategoriach

Gripblocker Express, kapsułki miękkie, 20 szt.

Gripblocker Express, kapsułki miękkie, 20 szt.

17.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

GRIPBLOCKER EXPRESS jest lekiem wieloskładnikowym przeznaczonym do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy.

Skład

Substancjami czynnymi leku są paracetamol, pseudoefedryna, dekstrometorfan.

1 kapsułka zawiera 300 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 12 mg bromowodorku dekstrometorfanu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, powidon K17, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, czerwień koszenilowa El24.

Lek GRIPBLOCKER EXPRESS zawiera sorbitol oraz czerwień koszenilową.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 1 do 2 kapsułek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 kapsułek na dobę.

Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 kapsułka 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę.

Działanie

Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan.

Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, przeciwkaszlowo, przywraca drożność przewodów nosowych i ujść zatok przynosowych, zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa.

Wskazania

GRIPBLOCKER EXPRESS jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych i młodzieży oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno - stawowe).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku GRIPBLOCKER EXPRESS :

Stosowanie leku GRIPBLOCKER EXPRESS w ciąży oraz w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol
  • jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) lub przyjmował te leki w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania
  • u pacjentów z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • w ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby
  • w ciężkim nadciśnieniu tętniczym
  • w chorobie niedokrwiennej serca
  • w chorobie alkoholowej
  • w astmie oskrzelowej
  • w ciąży i w okresie karmienia piersią
  • jeśli u pacjenta stwierdzono dziedziczną konstytucyjną hiperbilirubinemię (choroba Gilberta)
  • u dzieci w wieku poniżej 6 lat

Działania niepożądane

Przyjmując lek GRIPBLOCKER EXPRESS należy zachować ostrożność, gdyż lek ten może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Lek może powodować reakcje alergiczne (zawiera sorbitol i czerwień koszenilową).

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania leku GRIPBLOCKER EXPRESS mogą wystąpić następujące działania niepożądane.

Zaburzenia serca:

przyspieszenie akcji serca

Zaburzenia krwi i układu chłonnego:

granulocytopenia (zmniejszenie liczby białych krwinek - granulocytów we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), trombocytopenia (niedobór płytek krwi).

Zaburzenia układu nerwowego;

senność, zawroty głowy.

Zaburzenia żołądka i lelit:

nudności, wymioty

Zaburzenia nerek i dróg moczowych:

kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, mogą wystąpić zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:

skórne reakcje alergiczne, zaczerwienienie skóry, wysypka.

Zaburzenia naczyniowe:

nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania:

zmęczenie

Zaburzenia układu immunologicznego:

reakcje nadwrażliwości typu I: obrzęk alergiczny (obrzęk skóry i tkanek miękkich, często w obrębie twarzy np. warg, języka, powiek), reakcja anafilaktyczna (duszność, skurcz oskrzeli, pocenie, nudności, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi).

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia:

napad astmy oskrzelowej

Zaburzenia wątroby i dróo żółciowych:

uszkodzenie wątroby

Zaburzenia psychiczne:

omamy

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus