• Icon
Nebbud, 0,125 mg/ml, zawiesina do nebulizacji, 20 ampułek x 2 ml
3.20 zł 65.12 zł
65.12 zł
3.20 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Nebbud, 0,125 mg/ml, zawiesina do nebulizacji, 20 ampułek x 2 ml

  • Icon
Nebbud, 0,125 mg/ml, zawiesina do nebulizacji, 20 ampułek x 2 ml
Cena zależna od przysługującej odpłatności
3.20 zł 65.12 zł
65.12 zł
3.20 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Nebbud - Budesonidum - zastosowanie i działanie

Skład:

budezonid

Postać:

zawiesina do nebulizacji

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc

Działanie :

przeciwzapalne zmniejsza nasilenie objawów astmy oskrzelowej

Wskazania:

Leczenie astmy, która powoduje trudności w oddychaniu. Lek nie jest odpowiedni do leczenia rozpoczynających się nagle trudności w oddychaniu, w tym także ostrych napadów astmy.

Dawkowanie:

Wziewnie, ściśle według zaleceń lekarza. Lek musi być przyjmowany z nebulizatora przez ustnik lub maskę na twarz. Do podawania leku Nebbud nie należy stosować nebulizatorów ultradźwiękowych.

Możliwe skutki uboczne:

Często: podrażnienie jamy ustnej i gardła – wystąpienie tego działania będzie mniej prawdopodobne, jeżeli pacjent będzie przepłukiwał usta wodą po każdorazowym przyjęciu leku, chrypka, kaszel, trudności w przełykaniu. Rzadko: reakcje skórne, w tym wysypka, świąd i zaczerwienienie, skurcz klatki piersiowej i trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg i języka, spowolnienie wzrostu u dzieci i młodzieży. Bardzo rzadko: wpływ na nadnercza (mały gruczoł obok nerki), jaskra (zwiększenie ciśnienia w oku), zaćma (mętnienie soczewki oka), zmiany gęstości mineralnej kości (ścieńczenie kości). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na budezonid lub którykolwiek z pozostałych składników leku Nebbud, gruźlicę, choroby wątroby. Gdy przyjmujesz inne leki. Niektóre leki mogą powodować interakcję z lekiem Nebbud, w szczególności są to tabletki steroidowe oraz zażywane obecnie lub niedawno leki przeciwko zakażeniom grzybiczym(ketokonazol lub itrakonazol). Inne leki, które mogą powodować interakcje z budezonidem to: cyklosporyna (stosowana po przeszczepach narządów), erytromycyna, rytonawir i sakwinawir(stosowane w leczeniu zakażeń) oraz cymetydyna (stosowana w leczeniu wrzodów żołądka). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie budezonidu w okresie ciąży jest możliwe jedynie wówczas, gdy korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Nie należy stosować budezonidu w okresie karmienia piersią chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
PRODUCENT
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI