Mucofortin, 600 mg, tabletki musujące, 10 szt.

acetylocysteina, tabletka, kaszel, kaszel mokry

15,39 zł
Cena za szt.: 1,54 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
17,70 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 84 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Producent

NATUR PRODUKT PHARMA
Podstoczysko 30
Ostrów Mazowiecka

Opis

Mucofortin to produkt leczniczy do stosowania w kaszlu mokrym, z zalegającą wydzieliną towarzyszący np. przeziębieniu. Lek ułatwia odkrztuszanie m.in. przez rozrzedzanie wydzieliny w drogach oddechowych.

Skład

Substancją czynną jest: acetylocysteina (Acetylcysteinum).

1 tabletka musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny.

Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, izomalt, sodu wodorowęglan, kwas askorbowy, aspartam (E 951), aromat cytrynowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego w postaci roztworu.

Lek stosować po posiłku.

Nie stosować dłużej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Lek najpóźniej należy stosować na 4 godziny przed snem.

Podczas stosowania leku, należy pamiętać o zwiększonym przyjmowaniu płynów.

Dorośli: 1 tabletka musująca (600 mg) raz na dobę.

Sposób przygotowania: 1 tabletkę rozpuścić w ½ szklanki wody i wypić po rozpuszczeniu. Gotowego roztworu nie należy mieszać z innymi lekami.

Działanie

Mucofortin zawiera acetylocysteinę, która rozrzedza zalegający śluz (zmniejsza jego lepkość) w drogach oddechowych, ułatwia odkrztuszanie.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest zalegająca wydzielina w drogach oskrzelowych, która może towarzyszyć zakażeniu związanego z przeziębieniem.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Mucofortin: w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - acetylocysteinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli pacjent ma: stan astmatyczny (duszność w przebiegu astmy oskrzelowej lub obturacyjnej choroby płuc); jeśli stwierdzono u pacjenta fenyloketonurię; u dzieci poniżej 2 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące niezbyt często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 100 osób, ale częściej niż u 1 na 1000 osób): reakcje nadwrażliwości, ból głowy, szumy uszne, zwiększona częstość pracy serca (tachykardia), zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, wymioty, biegunka, ból brzucha, nudności, zmiany skórne: pokrzywka, wysypka, swędzenie, obrzęk naczynioruchowy, gorączka, zmniejszone ciśnienie krwi.

Działania niepożądane występujące rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 1000 osób, ale częściej niż u 1 na 10 000 osób): skurcz oskrzeli, duszność, niestrawność.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): ciężkie reakcje alergiczne (wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, reakcja rzekomo-anafilaktyczna), krwotok.

Działania niepożądane występujące częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): obrzęk twarzy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leku omówić z lekarzem lub farmaceutą w przypadku: astmy oskrzelowej, pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat), jeśli w przeszłości występowała niewydolność oddechowa, w przeszłości występowała choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, jeśli pacjent jest uczulony na histaminę.

W przypadku wystąpienia zmian na skórze / błonach śluzowych, stosowanie leku należy przerwać i skontaktować się z lekarzem.

Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny i może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Lek zawiera izomalt (substancja słodząca) - w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów, stosowanie leku omówić z lekarzem.

Lek jest źródłem sodu, co należy wziąć pod uwagę u osób z osłabioną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących jego ilość w diecie (dieta bezsolna lub ubogosodowa).

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty, w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Nie stosować leku po upływie 28 dni od pierwszego otwarcia pojemnika.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Mucofortin może wchodzić w interakcje z: lekami przeciwkaszlowymi (możliwość utrudnionego odkrztuszania); penicylinami, tetracyklinami, cefalosporynami, aminoglikozydami (lek Mucofortin należy zażywać z zachowaniem 2-godzinnego odstępu czasu; interakcje nie dotyczy amoksycykliny, doksycykliny, cefuroksymu); nitrogliceryną i innych azotanów (możliwość nasilenia działania donorów azotu); węglem leczniczym (osłabienie działania acetylocysteiny).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować po jedzeniu.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na badania laboratoryjne

Lek może wpływać na oznaczanie salicylanów i ketonów w moczu.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u osób poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij