Encyklopedia leków

Levetiracetam Stada - Levetiracetamum

Podstawowe informacje

Skład
lewetiracetam
Postać
tabletki powlekane
Kategoria
Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności
Neurologia
Działanie
przeciwpadaczkowe

Lek Levetiracetam Stada jest stosowany: jako jedyny lek w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia u pacjentów w wieku od 16 lat z noworozpoznaną padaczką.

Jako dodatkowy lek poza innym lekiem przeciwpadaczkowym: u pacjentów w wieku od 1 miesiąca w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia, u pacjentów w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną w leczeniu napadów mioklonicznych, u pacjentów w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną w leczeniu napadów toniczno -klonicznych pierwotnie uogólnionych.

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Gdy masz uczulenie na lewetyracetam lub na którykolwiek składnik leku Levetiracetam Stada, zaburzenia czynności nerek, depresję.

Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Lek Levetiracetam Stada nie powinien być stosowany w ciąży, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne. Podczas leczenia nie zaleca się karmienia piersią.

Bardzo często: senność, osłabienie (znużenie).

Często: infekcja, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, zmniejszenie liczby płytek krwi, jadłowstręt (utrata apetytu), zmniejszenie masy ciała, pobudzenie, depresja, zmienność nastroju, uczucie wrogości lub agresywność, bezsenność, nerwowość lub drażliwość, zaburzenia osobowości (zaburzenia zachowania), zaburzenia myślenia (powolne myślenie, niemożność koncentracji uwagi), zawroty głowy, drgawki, bóle głowy, hiperkinezja (nadreaktywność), ataksja (zaburzenia koordynacji ruchów), drżenia (mimowolne drżenie), niepamięć (utrata pamięci), zaburzenia równowagi, zaburzenia koncentracji, zaburzenia pamięci (zapominanie), podwójne widzenie, niewyraźne widzenie, zawroty głowy, kaszel, ból brzucha, nudności, dyspepsja, biegunka, wymioty, wysypka, wyprysk, świąd, ból mięśni, przypadkowe urazy.

 

Lek Levetiracetam Stada może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania jakichkolwiek narzędzi lub maszyn (stosowanie tego leku może powodować senność). Jest to bardziej prawdopodobne na początku leczenia lub po zwiększeniu dawki leku. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, dopóki nie jest znany wpływ leku na zdolność do wykonywania tych czynności.

Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij