×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Argosulfan - Sulfathiazolum natricum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Oparzenia (także popromienne), odleżyny, przewlekłe owrzodzenia podudzi.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Krem można stosować metodą otwartą lub pod opatrunkiem okluzyjnym.

Podczas stosowania na zakażone rany może pojawić się wysięk. Należy wówczas, przed ponownym nałożeniem kremu Argosulfan, przemyć ranę, np.: 3% wodnym roztworem kwasu bornego.

 

Należy unikać długotrwałego stosowania preparatu.

 

Uwaga! Nie stosować preparatu u wcześniaków, noworodków i niemowląt do ukończenia drugiego miesiąca życia.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na sulfonamidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ze względu na ryzyko wystąpienia niedokrwistości hemolitycznej.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Po długotrwałym stosowaniu mogą się pojawić objawy uczuleniowe, a w przypadkach dużego wchłaniania (duże rany) methemoglobinemia (zwłaszcza u małych dzieci).

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.