Czy wiesz jak działa Twój krem przeciwzmarszczkowy?

Wybierając kosmetyk warto przyjrzeć się jego składnikom i działaniu. Producenci prowadzą zaawansowane badania, w zakątkach świata poszukują nowych substancji czynnych, wykorzystują najnowsze odkrycia naukowe, dzięki czemu nowe formuły wykazują coraz większą skuteczność.

Przykładem może być linia kosmetyczna Młodzieńcza Doskonałość (Pro Youthing). Jej twórcy wykorzystali ostatnie odkrycia naukowe dotyczące telomerów, tworząc innowacyjne kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Telomery to fragmenty chromosomów, które zabezpieczają je przed uszkodzeniem podczas podziału komórki. Podczas każdego podziału cześć telomeru zostaje utracona, a on ulega skróceniu. Proces ten prowadzi ostatecznie do śmierci komórki.

Niezbędna ochrona komórek

Formuła Pro Youthing opóźnia skracanie telomerów, dzięki czemu komórki żyją dłużej, co opóźnia powstawanie zmarszczek. Ochronę komórek zapewniają odpowiednio dobrane składniki: kompleks JuvinityTM zapobiegający uszkodzeniom na poziomie molekuł, chroniący mitochondriom; roślinne komórki macierzyste z jabłek wspomagające komórki macierzyste skóry oraz ekstrakt z magnolii, który wspomaga ochronę skóry właściwej, zatrzymuje proces utraty włókien sprężystych i kolagenowych w tkance łącznej.

Formuła Pro Youthing zawiera także Ectoine - ekstrakt z muszli ochronnych mikroorganizmów żyjących w wyjątkowo nieprzyjaznym środowisku, który wspiera mechanizmy ochronne i naprawcze komórek. Komórki bronią się poprzez aktywowane w potrzebie specjalne białka stresu. Ectoine 2-3-krotnie przyśpiesza tempo aktywacji białek; zapobiega też powstawaniu komórek uszkodzonych działaniem światła słonecznego i chroni skórę przez fotostarzeniem.

Czy znasz już Declaré?

Linia Pro Youthing należy do szwajcarskiej marki Declaré, która powstała w firmie Johnson & Johnson w późnych latach siedemdziesiątych jako pierwsza linia kosmetyczna odpowiadająca na potrzeby skóry wrażliwej. Każdy kosmetyk Declaré przed wprowadzeniem na rynek poddawany jest testom sprawdzającym czy jest on wystarczająco bezpieczny i łagodny dla delikatnej skóry. Producent marki Declaré Troll Cosmetics wprowadza do obrotu wyłącznie te produkty, które nie powodują negatywnej reakcji u żadnej z badanych osób.

Na różne potrzeby

Skóra wrażliwa poza tym, że szybciej i intensywniej reaguje na wpływy zewnętrzne i wewnętrzne, posiada podobne problemy jak cera normalna: przesuszenie, zmarszczki, wypryski i problemy skórne związane z nadmiernym wydzielaniem sebum. Declaré uwzględnia te potrzeby dedykując im osobne linie.

Podstawą pielęgnacji skóry jest jej nawilżanie, o które dbają preparaty z linii Hydro Balance, w tym zawierający minerały oceaniczne krem Siła Oceanu czy Maska nawilżająca, którą można pozostawić na noc, aby jeszcze intensywniej wykorzystać zawarte w niej ekstrakty z alg, rumianku czy bisabolol.

Dla wymagających

Dla osób, których skóra często ulega podrażnieniom, jest zaczerwieniona i swędząca szczególnie polecane są kosmetyki z serii łagodzącej Stress Balance. Produkty te, np. krem o konsystencji lodów śmietankowych Skin Meditation, ukoją i złagodzą podrażnienia skóry oraz pomogą jej powrócić do równowagi. Panie, którym nieobce są problemy z nadmiarem sebum, połyskiem, rozszerzonymi porami i wypryskami, docenią z kolei oczyszczającą linię Pure Balance.

Bogatą ofertę kosmetyków znajdą osoby poszukujące preparatów przeciwzmarszczkowych. Poza wspomnianą na początku, innowacyjną linią Pro Youthing, warto przyjrzeć się preparatom Age Control, w tym Serum regenerującemu na noc i kremowi Wiecznie młoda skóra z ekstraktem z ryżu, a także luksusowej linii Caviarperfection. Również panowie mogą zadbać o młody wygląd skóry stosując przeznaczone dla nich kremy z linii Men oraz Vita Mineral.

Szwajcarska jakość w zasięgu ręki

Declaré to bardzo cenione w Europie kosmetyki, które coraz większą popularność zyskują również w Polsce. Można je znaleźć w wybranych aptekach i perfumeriach, a także w gabinetach kosmetycznych, które oferują dodatkowo specjalnie opracowane zabiegi pielęgnacyjne. Teraz kosmetyki Declaré dostępne są w atrakcyjnych cenach także w serwisie doz.pl.

Artykuł sponsorowany


Podziel się: